Skocz do zawartości
Kozu

Pomocy! Czy to wina karty czy innych podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój komputer:

R9 280x Toxic

i5 2500

SilentiumPc Deus G1 600w

6Gb Ram

Wd 1T

Mam problem a mianowicie w komputerze (w grach) coś piszczy. Nie wiem czy są to cewki czy coś ale jest to bardzo dziwne. Karta pod obciążeniem w furmark nie piszczy ,tak samo procesor. Myślałem że może to zasilacz ale gdy włączyłem obciążenie karty i procka nic nie piszczy. Gdy włączę grę od razu zaczyna piszczeć.Dźwięk zmienia sie gdy ruszam myszką i tp. Pisk jest różny czasem cichy czasem głośny ale zawsze gdy zminimalizuje grę pisk staje sie 2x głośniejszy i brzmi cały czas tak samo(równy pisk). Gdy wrócę do gry pisk sie zmniejsza i jest tak jak wczesniej. Dodałem temat tutaj bo jestem nowy i nie wiem czego to może dotyczyć. Jest to co najmniej dziwne i żadne forum nie pomaga. Wcześniej miałem 7970 i też piszczało. Zmieniałem też płytę na starą i też piszczało. Zasilacz też wymieniałem na xfx 500w i nic. Jedyne co nie zmieniałem to ram i dysk. Błagam Pomóżcie

Edytowane przez Kozu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie głośno wyje. Gdyby to był cichy pisl wogule bym nie pisał ale jest strasznie głośny. W occt na tescie karty przy fps 300 piszczy ale troche innym dźwiękiem( nie takim jakby miało zaraz explodować) ale gdy włączę vsync cisza. Gdy włączę test procka cisza. Gdy włączę test zasilacza nawet z vsync fps na 350 i komputer wyje(inaczej niż przy teście karty) ale to i tak.nic z tym co piszczy podczas grania no i momentalny skok temp do 86 wzwyż. Czy to przez zasilacz,karta jest obciążana i piszczy. Ale pisk i tak jest inny niz podczas grania. Tam wszystko bzyczy. Testowałem tez na xfx 500w i też piszczal. Nie wiem czy przez to że za słaby czy to wina karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od wymiany zasilacza z tego chińskiego [ciach!]a na jakiegoś Chieftecka, Seasonica czy Fortrona.

Chociaż XFX to też niby Seasonic.... :D

 

Zalep wszelkie cewki klejem ^^

Narzuć kocem ... będzie dobrze :D

Edytowane przez powerfulpk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...