Skocz do zawartości
łosioł

Problem z dodaniem stacji roboczej do domeny AD (Windows serwer 2008)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam następujący problem: przygotowuję się do kwalifikacji zawodowej e.13 zawód technik informatyk. Mam następujące zadanie: Promuj serwer do roli kontrolera domeny, utwórz nową domenę w nowym lesie o nazwie egzamin.local. Dodaj stację roboczą do domeny. I tutaj pojawia się problem ponieważ nie mogę dodać stacji roboczej do domeny. Pojawia mi się następujący błąd: https://zapodaj.net/fd0883c662d11.bmp.html. Ustawienia są raczej dobre, bo komputery się ping-ują, pracuję na normalnych maszynach a nie na wirtualnych. Po połączeniu komputerów scrosowanym kablem problem nie występuję i mogę stacje roboczą dodać do domeny bez problemu. Stąd wniosek, że problem leży w switchu którego używam a używam tego modelu:  http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-41_TL-SG105E.html. Jak to skonfigurować aby dało się podłączyć komputer do domeny przez switcha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Switch to switch -  nie chce mi się czytać, ale wygląda na normalny, w miarę prosty switch 3 warstwy. 

 

1. Napisałeś: komputery się pingują. Ale pinguje się za pewne nazwa komputera z rolą DC - a nazwa domeny? Bo w treści posta masz dodać komputer do domeny egzamin.local, na screenie jest dom.local. Do której domeny masz wpiąć komputer, i czy jej nazwa się pinguje?

 

2. Co jest głównym adresem DNS na komputerze klienckim? Powinien być nim IP kontrolera tej domeny, do której wpinasz. Czy ten DNS działa poprawnie? Np. na wpinanym do domeny kompie możesz wykonać:

 

nslookup nazwa.domeny x.x.x.x

 

Gdzie nazwa.domeny to nazwa twojej domeny, a x.x.x.x to IP kontrolera tejże domeny. Czyli czy klient potrafi rozwiązać nazwę domeny za pomocą jej kontrolera.

 

PS: na E13 dalej ćwiczenia są na 2008? 2008 czy 2008R2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...