Skocz do zawartości
Nurikutek

GTX 1050 niepoprawnie wyświetla obraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę ten post jeszcze raz tym razem opiszę dokładniej problem.

Ogólnie komputer nie chce poprawnie wyświetlać obrazu po zamontowaniu karty graficznej gtx 1050, jest na nim zainstalowany 

 

Windows 7 SP 1, na samym początku(przy włączaniu)  widać że już jest coś nie tak bo czeka się kilka minut, ekran jest czarny B2 w prawym dolnym rogu, a komputer wydaje co kilkadziesiąd sekund krótkie sygnały dźwiękowe. Kiedy dochodzi do załadowanie windowsa ponownie widać że zawiesza się, po chwili wyświetla zdeformowany obraz pulpitu, widać ruch kiedy ruszam myszką w zasadzie jest chyba w pełni funkcjonalny, widać efekty przykładowo kiedy nacisnę ctr+alt+dlt to ale wszystko jest bardzo zdeformowane tak że nie da się funkcjonować.post-193676-0-53906000-1482688883_thumb.

Wszytko to dzieje się przy normalnym włączeniu, nie da się też wejść do biosu,kiedy to zrobię wyświetla kawałek biosu i zawiesza się.

W trybie awaryjnym przy ładowaniu windowsa (kiedy wyświetla te wszystkie sterowniki które ładuje) zatrzymuje się na classpnp.sys i tutaj jest ta zawiecha później resetuje się samemu

W trybie awaryjnym+dostęp do sieci po chwili czekania wyświetlił zdeformowany pulpit.post-193676-0-69021100-1483090262_thumb.

Żaden inny tryb nie daje efektu ani naprawa ani bootowanie,

Komputer na zintegrowanej karcie graficznej (i5 2400) działa całkowicie normalnie.

Teraz co już sprawdziłem:

Płyta główna  MSI b75-g43 jest w pełni sprawna myślałem że to uszkodzone pci-e (są 2 i na każdym dzieje się dokładnie to samo) ale inna karta graficzna którą zamontowałem(też nvidia) działała bez żadnych problemów.

Karta graficzna gtx 1050 jest sprawna na drugim komputerze działała bez problemów.

Reset biosu nie pomógł aktualizowałem go również przez msi control center brak efektu.

Nie wiem co dalej, czytałem o tym że można by podmienić plik classpnp.sys ( znalazłem jakiś w internecie) ale nie ma co to tego żadnej pewności, kopiowanie z drugiego komputera(tam jest windows 8 )chyba też nie wchodzi w grę? 

Zawsze pozostaje jeszcze zainstalowanie nowego windowsa, zrobię to ostatecznie ale puki co szukam innego rozwiązania, czy macie jakieś pomysły?

post-193676-0-53906000-1482688883_thumb.jpg

post-193676-0-69021100-1483090262_thumb.jpg

Edytowane przez Nurikutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...