Skocz do zawartości
Patent

Monitor 27" 1080p

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem pewnych "zjawisk społecznych" (?). Jedni ładują się w telewizor ~50" 4K oglądając go z odległości 3 metry, a inni do dystansu 75 cm kupują 27" FHD ... kiedy rozsądek wskazuje, że powinno być odwrotnie, to znaczy na TV 50" przy odległości 3m w zupełności wystarczy 1920x1080, natomiast do 27" i 75 cm dystansu rozdzielczość 3840x2160 ma jak najbardziej sens.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pewnych "zjawisk społecznych" (?). Jedni ładują się w telewizor ~50" 4K oglądając go z odległości 3 metry, a inni do dystansu 75 cm kupują 27" FHD ... kiedy rozsądek wskazuje, że powinno być odwrotnie, to znaczy na TV 50" przy odległości 3m w zupełności wystarczy 1920x1080, natomiast do 27" i 75 cm dystansu rozdzielczość 3840x2160 ma jak najbardziej sens.

W pewnym stopniu jest to kwestia osobnicza. Ja przy 27"/4k długo nie wytrzymam (przerwy częściej niż co godzinę). Natomiast 27"/1080p i nie narzekam - gry/net/praca i jest ok, to ja się zmuszam do przerw od monitora, a nie oczy zmuszają mnie ;)

Natomiast filmy oglądam leżąc na łóżku, odległość oko-ekran ponad 2 metry, nie mam problemu np. z napisami mniejszą czcionką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym stopniu jest to kwestia osobnicza. Ja przy 27"/4k długo nie wytrzymam (przerwy częściej niż co godzinę). Natomiast 27"/1080p i nie narzekam - gry/net/praca i jest ok, to ja się zmuszam do przerw od monitora, a nie oczy zmuszają mnie ;)

 

... a przy 27" 4K powiększyłeś systemowe DPI do 200%? Bo jak nie, to już wiesz że zmęczenie nie jest od 4K, tylko od za małych elementów na ekranie.

 

 

Ja to bym na 27" FHD nie wytrzymał (pikseloza, rozmyte czcionki, nieostry obraz ... co widać jak się obok 27" FHD dpi @100% postawi 27" 4K dpi @ 200% - wielkość elementów ta sama, tyle że FHD rozmyty, a 4K gładki, przyjemny i ostry).

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent - jakie gry, jaki masz sprzęt, jaka odległość oko - ekran w cm?

Chciałem po świętach sobie pozwolić na nową skrzynkę ale się powstrzymałem i czekam na i5-7600k zobaczymy jakie będą ceny, ale kartę mam zamiar kupić GTX1070.

 

I z tego co czytałem co 24 calówka 1080p będzie się na niej trochę karta marnowała a 1440p trochę będzie obciążała kartę na ultra detalach lol.

 

A obecnie posiadam iiyamę 22 calową 16:10, 1050p z 2007 czy 8 roku, nie pamiętam. w każdym bądź razie model PL2202WS.

 

No to widać będę musiał zainwestować w 24 calówkę, jakąś porządniejszą.

 

Dzięki za odpowiedzi, a na monitorze siedzę mniej więcej pół metra od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry online FPSy, jeszcze World of Warcraft, Overwatch. Ogólnie to Steam i Blizzard (platformy) oprócz CS:GO :ploom: :zonk: :biggrin: Może nawet jakiś Origins TitanFall2 czy coś, BF1.

Filmy też, od czasu do czasu.

 

Zależy mi na monitorze fizycznie dość sporym (większym od mojego) :P i sporych FPSach w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry online FPSy, jeszcze World of Warcraft, Overwatch. Ogólnie to Steam i Blizzard (platformy) oprócz CS:GO :ploom: :zonk: :biggrin: Może nawet jakiś Origins TitanFall2 czy coś, BF1.

Filmy też, od czasu do czasu.

 

Zależy mi na monitorze fizycznie dość sporym (większym od mojego) :P i sporych FPSach w grze.

fps,y to nie od monitora zależą ale od sprzetu, jaka masz grafike, procek? i ile chcesz przeznaczyc na monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fps,y to nie od monitora zależą ale od sprzetu, jaka masz grafike, procek? i ile chcesz przeznaczyc na monitor?

Napisałem wyżej, ten ultrawide mógłby być niezły co kolega FxJ napisał :)

 

A przeznaczyć na monitor nie więcej niż 1500zł.

 

Coś ala: https://www.morele.net/monitor-lg-29um58-p-857295/

Edytowane przez Patent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki

Jeszcze nie mam, miałem na święta kupić ale czekam na premiere Kabylake.

 

 

lg wypuszczał też takie z tunerem tv

Niee, raczej tuner osobno, bo to takie monitory są droższe, a karta tv tańsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam, miałem na święta kupić ale czekam na premiere Kabylake.

 

 

Niee, raczej tuner osobno, bo to takie monitory są droższe, a karta tv tańsza :)

to powiem ci tak jak chcesz grac na monitorze o wiekszej rozdzielczosci niz Full HD to min. gtx1070.. pozatym monitor nigdy ci nie zastapi tv i na odwrót, więc daruj sobie takie cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiem ci tak jak chcesz grac na monitorze o wiekszej rozdzielczosci niz Full HD to min. gtx1070.. pozatym monitor nigdy ci nie zastapi tv i na odwrót, więc daruj sobie takie cos

Ok, a co to znaczy minimum GTX1070, to na ultra nie pogram w najnowsze tytuly? Na monitorze ultrawide 21:9

Edytowane przez Patent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiem ci tak jak chcesz grac na monitorze o wiekszej rozdzielczosci niz Full HD to min. gtx1070..

 

Czyli 60 FPS na GTX 1060 w Battlefield 1 @ 2560x1440 jest wg. Ciebie niegrywalne?

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_msi_geforce_gtx_1060_armor_ocv1_6gb?page=0,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a co to znaczy minimum GTX1070, to na ultra nie pogram w najnowsze tytuly? Na monitorze ultrawide 21:9

piszesz ze zalezy ci na sporych fps w grach, a zeby miec sporo fps to trzeba miec porządna konfigurację sprzętową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze zalezy ci na sporych fps w grach, a zeby miec sporo fps to trzeba miec porządna konfigurację sprzętową.

No zależy ale to GTX1070 uciągnie wszystko na low? czy na ultra?. w dobrych fpsach?. Nie rozumiem tego pojęcia "minimum".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2560x1440 z matrycą TN? Troszkę paranoja.
 
Siedzisz też blisko więc 25" jak najbardziej, a najlepszy do 1500zł 2K z matrycą IPS to Dell U2515H.
Też wszystkie wymienione tytuły na wysokich w 60FPS spokojnie.

 

Kurcze 8ms :P trochę sporo, a zobaczę różnice na tym monitorze z przesiadki z mojej iiyamy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu użytkuję LG 29MA73D-PZ i widzę jego zalety. Ma tuner TV, pilota, pełnoprawny telewizor. Poza tym można podpiąć dwa niezależne sygnały, ma wbudowany PIP, można podzielić ekran na pół i wyświetlać obraz z różnych żródeł.

GTX 970 generalnie daje sobie radę w tej rozdzielczości z grami.

Spokojnie oglądam na nim TV z podpiętym dekoderem Polsatu, nie jest to co prawda 50", ale spokojnie daje radę. Pamiętajmy, że nie tak dawno typowym TV było 22" CRT :P Oczywiście, jak muszę, to idę oglądać na plaźmie Panasonica i kinie 5.1. Co prawda komp również podłączony do systemu 5.1. Te 29" naprawdę wystarcza.

 

Rozdzielczość do moich zastosowań wystarcza. Rozważ również coś z 1440p (25",27"), jak budżet pozwala.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...