Skocz do zawartości
macin

Stało się! 4500zl z monitorem - gry - będzie wyzwanie:)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle życie pisze własne scenariusze. Miałem modernizować kompa (syna - a pożyczany był dla mnie i żony), a po debatach z moją LEPSZĄ połową, namówiła (tak ONA) mnie do kupna nowego, tylko dla nas :banana:  .Ustaliliśmy budżet na 4500. Pewne propozycje w linku:

https://www.morele.net/inventory/info/zZMYNO/

 

Komp typowo do gier. Nie FPS-y, tylko strategie i RPG.

Do powyższego zestawu trzeba dołożyć obudowę (niedroga, cicha i dobrze zabezpieczona przed kurzem).

 

UWAGA haczyk :twisted2:

 

Musi być też monitor 24". Ze względu na to, że mam tak wspaniałą żonę musi być w kolorze:...... :wub: BIAŁYM :wub: .

Rozdziałka FHD i pewnie IPS.

 

Jeżeli warto coś zmienić w zestawie to słucham. Choć nie ukrywam, że zależy mi na 16GB i SSD. Podkręcania nie będzie, przynajmniej w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor na i5 6400, HDD na  toshiba P300 209zł

obudowa Zalman R1 175zł  , jest też biała za 199

Z białych monitorów i za pozostałe pieniądze

Philips 24" PLS  616 zł

Philips 24" ADS-IPS  599zł

Samsung 24"  PLS  669zł

 

4445zł

 

Obudowy

Modecom Alfa M1 czarna    182zł    

jest wersja srebrna, dobra obudowa TEST

 

lub nieco droższa   Shoarkoon S25 210zł, też robią przyzwoite obudowy.

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że biały monitor jest do doopy:) Jest to poświęcenie, na które jestem gotów. Tym bardziej, że to BACZNOŚĆ! ONA SPOCZNIJ! zaproponowała kupno drugiego kompa.

 

Dzięki za propozycje. Przejrzę je dokładnie i pewnie jutro zamówię.

 

Z obudową to mnie Dart9 zabiłeś. A co, pewnie wezmę to będzie pełnia szczęścia, a co należy się!

 

 

P.S.

Jeżeli chodzi o gry to: W3, F4, ME:A, CIV6, a pewnie, że SIMS4:)) I pewnie każdy dobry erpeg jaki wyjdzie.

 

P.S. 2

Kolor nie podlega negocjacji (postanowiłem, należy się za to).

 

Będzie i biały monitor i biała obudowa i pewnie biała klawiatura. Oby tylko mysz normalna bo albinos mnie przeraża;)

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zasilacz to też myślałem, aby wziąć coś bardziej pewnego. Do jakiego dołożyć? (cisza bo komp do salonu).

 

tesel - płyta piękna, ale na razie zostaje h110 (w przyszłości jak będzie zestaw do oc to czemu nie).

           ram extra - hmmm, CL15 przy 2133. Corsair z tego co czytałem to spokojnie idzie CL13 przy 2133. Chyba, że to żaden zysk i nie ma co kombinować.

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kolorystykę GPU to mało co będzie widać biało/czarnych ubarwień po montażu.

Nie wiem czy karta jest na tyle cicha - test1060,  Armora także

 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu dałeś mi do myślenia. Jeżeli chodzi o ciszę to gaming x wygrywa, ale drogi. Myślałem na xtreme gaming bo w testach cichutki. Znowu czytam, że cewki piszczą w kartach od GB - jakaś masakra. Może lepiej rx480 gaming x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że podczas gry z podłączonymi głośnikami/słuchawkami nie usłyszysz a np. podczas oglądania filmów pewnie się nie włączą wentylatory. 

Chwalony i cichszy jest Palit, i tańszy od msi. Przeglądnij testy, zobacz karty w danych grach,w które będziesz grał, może rx480 8gb będzie lepszym wyborem.

GTX1060 6GB - RX480 8GB podobnie się zachowują, nawet patrząc na (RPG) Wiedźmina 3

Wiedźmin 3    xfx rx480

Wiedźmin 3   GTX1060 6GB Armor   akurat głośność tych dwóch jest podobna.

W strategiach obie będą radzić sobie dobrze.

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, staje na tym:

https://www.morele.net/inventory/info/jSe7hJ/

 

Obudowa okazuje się, że nie musi być biała bo będzie za drzwiczkami.

Tu przyoszczędziłem, tam dołożyłem.

Myślę, że będę yyy tzn. będziemy zadowoleni.

Dzięki za wielką pomoc (szczególnie Dart9)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...