Skocz do zawartości
Dudus8

Kupno GPU do mojego Pc, czy kupno konsoli? Dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Posiadam obecnie takiego PC:

 

I5 4460

Corsair H80i Gt

Asus H97 Plus

Intel HD 4600

2x 4Gb Crucial Balistix sport 1600mhz

3x SSD Samsung 850 Pro 256 GB Raid 0

WD Blue 1tb

Asus Xonar Dx

Corsair CX 500M

NZXT h230

 

No i tutaj pojawia się dylemat:

Zastanawiam się nad zakupem karty graficznej do tego zestawu.

Chciałbym coś do okazyjnego grania w full HD w przystępnej cenie.

Myślałem nad gtx 1060 6gb, rx480 8gb, rx480 4gb, rx470 4gb.

Nie chciałbym wydać na gpu nie wiadomo ile.....

Jednak analizując ceny gpu, myślę jeszcze nad zakupem konsoli Xbox One S lub PS4 Pro.

Cenowo kosztuje podobnie do np. Gtx 1060 Msi Gaming X 6gb.

Nie chce tutaj wywoływać burzy pomiędzy zwolennikami konsol i zwolennikami Pc, chce po prostu dobrze wydać swoje ciężko zarobione pieniądze.

Wiadomo że gry na konsole są dużo droższe, ale myślę że na 1 grę w miesiącu mógłbym sobie pozwolić.

Mając konsole odpalam daną gre nie przejmujące się o jej płynność.

Wiadomo, mój PC to już działek, pytanie czy warto w biefo inwestować?

Proszę o konkretnie uargumentowane porady.

Wszystkiego najlepszego w nowym roku.

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie gry są na konsole

do tego  jedna gra na miesiąc - to na pc zaoszczedziłbyś rocznie jakiś 1000zł [tak plus minus licze] a to pozawala już na gtx 1070 [na raty] lub na modernizację kompa [ i zawsze stare czesci możesz sprzedać]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy w co pykasz, jak chcesz w szybkie FPS online to wiadomo, że PC będzie lepszy, ale na plejaka jest kilka fajnych exclusive  Uncharted, niebawem The Last of Us Part II, Final Fantasy VII Remake, Hellblade, nowy Crash i kilka fajnych jRPG

ale wiadomo nie każdy lubi takie klimaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dudu, jeśli grasz tylko w multiplatformówki i nie interesują Cię plejstejszynowe ekskluziwy (a szkoda, bo to są z reguły perełki, gry maks. dopracowane, której to cechy ze świecą szukać na PC - patrz wymieniony wyżej Uncharted czy TLoU), to bierz tego gtx 1050 Ti. Weź tylko poprawkę na to, że multiplatformówki często bywają optymalizowane po macoszemu na PC, no i nikt Ci nie zagwarantuje, że za 2-3 lata ten 1050 Ti nie będzie kwalifikował się do wymiany, jeśli będziesz nadal chciał grać w sensownych detalach i rozdzielczości. Na konsoli ten problem odpada. W Twojej sytuacji skłaniałbym się raczej ku ps4. Podzespołów co prawda nie sprzedasz, ale możesz za to sprzedawać gry pudełkowe lub pożyczać/wymieniać się ze znajomymi.

Edytowane przez grzechotnik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam dopiero dylemat.....

Jeśli chodzi o 1050ti, karta w dobrej cenie, jednak nie wiem czy nie będzie za słaba?

Z jakimś sensowym chłodzeniem też nie kosztuje w sumie tak jakoś bardzo mało......ale to obecnie i tak jedna z najtańszych kart na rynku.....

Druga sprawa, że zakupiłem już gry w które chciałbym pograć na PC, po kupnie konsoli musiałbym kupić te gry jeszcze raz.......

Ale nie ukrywam. że PS4 jest ciekawą opcją....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 1050Ti a 1060 jest złoty środek w postaci RX470.

Jak masz już mocnego kompa, a brakuje tylko GPU, to szkoda kasy na stare konsole.

RX470 jeszcze długo zapewni taką płynność, że nie będziesz musiał się tym przejmować.

A jak możliwości platformy sie skończą, to Scorpio będzie już pewnie po pierwszej obniżce i dzięki Xbox Play Anywhere trochę biblioteki gier ci się przeniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

z doświadczenia mogę powiedzieć że RX 470 Gaming X 4GB od MSI daje możliwość pogrania na ultra/wysokie w Wiedźmina 3 przy liczbie ok 50fps (zmniejszone wygładzanie krawędzi i cienie). Obecnie kosztuje niewiele więcej niż 1050TI 4GB a ma lepsze osiągi. W DOOMA na ultra ciągnie bez zająknięcia. 

Weź pod uwagę, że przy konsoli PS musisz do grania online dokupić konto playstation store (ok 200zł/rok za możliwość grania online! sic wg mnie - kupujesz gre, placisz za neta i jeszcze musisz mieć jakieś konto).

1050/1050TI zapewni obecnie średnio/wysokie fhd przy koszcie 600-800zł. Do gierek onlie WOT/CS itd spokojnie wystarczy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bez wywoływania burzy, z własnego doświadczenia:

 

kup konsole i sprawdź - niewiele ryzykujesz - nawet, jeżeli Ci nie podejdzie, w najgorszym wypadku na odsprzedaży konsoli stracisz tyle, co na odsprzedaży grafiki. 

 

Dla mnie konsola okazała się zbawieniem - kiedyś strasznie dużo czasu traciłem na zabawę z modami, spuszczanie się o każde 3FPS, jak najlepszy AA etc - i gdzieś w tym po prostu umykała zabawa z gry. 

Plejkę sobie włączam, pogram aż mi się znudzi i wyłączam - po prostu niezobowiązująca rozrywka bez ideologii. 

 

A wówczas okazuje się, że komp za 2K jest wystarczający do wszystkich innych rzeczy, czasu jest jakby więcej etc. 

 

Nie sprawdzisz, nie dowiesz się. 

 

PS. Ale nie licz, że gry na konsole zawsze są super zoptymalizowane etc. Do teraz nie mogę wyjść z podziwu, jak taki Fallout 4 na starożytnym silniku z ujową grafiką może przycinać na PS4. Ale cóż, po prostu gram, w tej grze i tak płynność nie jest specjalnie istotna.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie też myślę, że jednak zakup GPU będzie dla mnie bardziej odpowiedni.....

Gry już zakupiłem- czekają.....

Nie wiem teraz tylko na jakie GPU się zdecydować?

Czy kupować teraz, czy czekać jeszcze na jakiś spadek cen?

Co do kompa, to możliwe że zrobię upgrade do nowej platformy jakiś czas po premierze KabyLake.....

Więc może lepiej kupić bardziej przyszłościowe GPU?

 

Dziękuje za wszystkie porady, każda jest dla mnie cenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie konsoli nie zaszkodzi ale:

1. PRO tylko jeśli masz tv 4k z hdr. Jeśli jak ja masz zwykle Fhd to zwykle ps4.

2. Jeśli nie razi cie gra w 30fps. Ostatnio przeszedłem uncharted 4 i jak widziałem ten slideshow to zachodziem w głowę jak w 2016 roku na nowej konsoli gra może tak chodzić. PC za 2k dużo lepiej ogarnia.

3. W porównaniu z PC mam nieustanne wrażenie że na ps4 gram na low detalach.

4. Plusy konsoli... Dla mnie jedynie bezprzewodowy pad i skrajnie uproszczone sterowanie oraz gry niedostępne na PC.

5. Patrząc na to co piszesz bardziej zasadne będzie jednak GPU. Powiedzmy Rx 480 jeśli ma być "przyszłościowe".

 

Wysłane z mojego D6603

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie konsoli nie zaszkodzi ale:

1. PRO tylko jeśli masz tv 4k z hdr. Jeśli jak ja masz zwykle Fhd to zwykle ps4.

 

A są jakieś benchmarki wybranych tytułów, na których widać, że te same, problematyczne gry chodzą zauważalnie lepiej na PS4 PRO dzięki upgradowanemu hardware? Bo dla samego 4K, to IMHO nie warto - co za różnica, czy upscaling do 4K robi konsola, czy TV. Powiedziałbym, że nawet TV może zrobić to lepiej, bo producent TV teoretycznie zna parametry swojej matrycy i może to lepiej zoptymalizować. Brak czytnika BR-UHD w PRO pominę milczeniem... Dużym plusem PRO vs SLIM może być ewentualnie to, że przywrócili ponownie wyjście SPDIF, które usunęli w slim. Ale jeżeli nie ma znaczącej poprawy płynności istniejących tytułów, to IMHO póki co PRO nie jest warte tych kilku stów więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I raczej nigdy nie będzie warte bo liczne recenzje potwierdzają że producenci gier skupiają się na promowanym przez sony "oszukanym" skalowanym 4k na PRO, zamiast na poprawie płynności w FHD. To takie ps4 plus. Tyle że za ten plus nie warto dopłacać.

 

Wysłane z mojego D6603

No wlaśnie myśle nad rx480, tylko jaką?

Msi Gaming X jest ciekawy ale ceny coś teraz lekko z kosmosu są.

Nikt nie poleca 1060 6gb tylko Rx....hmmm

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Nitro albo xfx.

Tak czy siak jest mega drogo.

 

Wysłane z mojego D6603

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Taki tam link.

 

Byłem mocno sceptyczny czy dla amd uda się wyciągnąć wydajność za pomocą sterowników, tak jak to zrobili z pierwszymi kartami gcn, ale jednak już widać efekty, i raczej będzie tylko lepiej.

 

No ja bym się zatem skłaniał ku rx 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ps4 pro z tego co czytałem są tytuły które działają lepiej niz na zwykłej plejce. Troche szumu o to bylo w przypadku BF1 gdzie na zwykłej ledwo trzyma 30fps a na pro do 60fps masz prawie caly czas. I to w multi gdzie to różnice robi. Ale ogólnie jesli do starszych gier nie wydają patcha do pro to gry działają identycznie na obu konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No wlaśnie myśle nad rx480, tylko jaką?

Msi Gaming X jest ciekawy ale ceny coś teraz lekko z kosmosu są.

 

 

Tu masz Asusa w cenie dość przystępnej, do 20.01 wydaje mi się też że wersja 4GB wystarczy do tej karty i branie 8GB jest przesadą http://inspiracje.x-kom.pl/wyprzedaz?s=&producer%5B%5D=ASUS&pricef=&pricet=&sort=price_asc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...