Skocz do zawartości
Dunek

Laptop do gier, 17', +- 9k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam laptopa do gier i nie tylko. Ogólnie miałem kupić msi gt72vr z 1070 ale pytanie brzmi czy opłaca się wydawać az 9k jak gram głównie w overwatcha, d3 albo hots. Chcę grać na b.dobrych ustawieniach ale przy tym nie chce by byl zbyt głośny. Dlatego wybor pada na te z górnej półki. Ale może wystarczy taki sam msi z tym 1060 i będzie tak samo głośny albo cichy a nie przepłace 2-3k zł. Ogólnie nie musi to być msi. Dużo jestem w delegacji więc ciężar mi obojętny. Clevo albo drem machiny odpadają.

 

Fajnie by było jak by były jakieś raty 0% ale nie wymagane.

Edytowane przez Dunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze MSI, które opłaca się wziąć z 1060 to te bez kastracji pamięci do 3gb, a więc wersja z pełnym 6gb vramu:

MSI GT72VR Dominator i7/16/1TB+128SSD/Win10 GTX1060 7899zł

minus -  brak systemu

 

konkurencja od Asusa z dyskiem zewnętrznym i systemem:

ASUS G752VM-GC002T-16 i7-6700HQ/16GB/480+1TB/Win10X 7699zł

 

Dla pełni szczęścia ten MSI:

dysk HDD + SSD wbudowany, GF 1070, windows w zestawie:

MSI GT72VR Dom. Pro i7-6700HQ/16/1TB+256/Win10 GTX1070 9199zł

 

Jeśli chcesz mieć 1500zł w kieszeni, a system sobie dokupisz lub masz, bierz wersje z 1060 6gb. Jeśli masz hajs bierz pełnię szczęścia za 9200zł - taka jest moja opinia. 1070tka będzie mocniejsza, to, że teraz w coś grasz nie znaczy, że za pół roku/rok/2 lata nie odpalisz jakiejś zajebistej gierki. na 1070tce odpalisz ją wyższych detalach. Asus ma tą wadę, że ma te dyski zewnętrzne, teoretycznie można wziąć takiego z samym SSD i dokupić kolejne SSD na m2 ale wtedy lepiej juz kalkuluje sie MSI + system :)

 

 

Btw zazdroszczę dylematu i posiadania takiej bestii w niedalekiej przyszłości :)

Edytowane przez robertd12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120hz będzie płynniej wyświetlało gry/szybkie sceny w filmach. IPS będzie miał ładniejsze kolory. Zastanawiam się sam czy na 17 calach warto brać 120hz. Ale to zostawie Ci do wyboru i namysłu. Podlinkowany ode mnie ma IPS, w ofercie x-komu nie widzę tego z matrycą 120hz, więc nie wiem też czy cenowo nie będzie droższy.

Edytowane przez robertd12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120hz będzie płynniej wyświetlało gry/szybkie sceny w filmach. IPS będzie miał ładniejsze kolory. Zastanawiam się sam czy na 17 calach warto brać 120hz. Ale to zostawie Ci do wyboru i namysłu. Podlinkowany ode mnie ma IPS, w ofercie x-komu nie widzę tego z matrycą 120hz, więc nie wiem też czy cenowo nie będzie droższy.

120hz będzie droższy o parę stówek jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek bardziej wymagającego? Z systemem?

Szczerze to nie przewiduje. Nigdy gry pokroju GTA V albo wiedźmin mnie nie wciągają ( za bardzo rozbudowany świat). Wolę raczej wracać do klasyków. Widziałem trailer bf1 i powiem ze ciekawa gierka ale pewnie po 30min bym się znudził. Nie ukrywam że szukam lapka na parę lat. Na predatory patrzyłem jak wychodziły 792 i bardzo podoba mi się disain. A clevo albo dremy odpadają bo tam trzeba dużo grzebać a ja się nie znam. Jak kupie takiego to nic do niego więcej nie wsądzę chyba że komuś zapłacę bo jak pisze wolę sprzęt sprawdzony i pewny 100% działania. I tak z systemem.

Edytowane przez Dunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...