Skocz do zawartości
tressor82

Laptop Dell Vostro 5568

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zdecydowany na kupno laptopa Dell Vostro 5568  ( http://www.dell24.pl/p/6749/Laptop-DELL-Vostro-V5568-15-6-FHD-AG-i5-7200U-8GB-256B-GTX940MX_2GB-BK-FPR-W10Pro-3YNBD-srebrny#tab-specyfikacja2 ). tylko mam pytanie czy warto dopłacać do dedykowanej karty Nvidia GeForce 940MX ? Komputer potrzebuje do pracy tj MS office, Photoshop/Corel do gier rzadziej ale czasami może w coś zagram. Może jakaś inna propozycja w podobnych pieniądzach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie robisz w PS/Corelu ?

 

Bo wydajność nie jest mocną stroną tego Della - tam siedzi procek z 2-rdzeniami , w dodatku niskonapięciowy .

 

Za tą cenę można mieć lapka z I5 6300HQ + 950M/960M z matową matrycą FHD np. Dream Machines G960 I5-15PL07 za ~3500 zł , można go skonfigorować pod siebie

 

Albo I7 + iGPU + 16GB ramu + SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300HQ/8GB/240/Win10 GTX950M 3600zł

 

W tej cenie masz i5-6300hq, 4 rdzeniówka z GTX950 + SSD

 

Ekran FULL HD IPS to podstawa przy pracy z programami graficznymi. Dedykowana grafika daje im też kopa. M.in. na moim Zenbooku na Integrze PS i PS lightroom się tnie, bo jest brak odpowiedniej sprzętowej akceleracji grafiki.

 

Z droższych: Dell Inspiron 7560  i5-7200U/8GB/256/10Pro FHD 3999zł.

 

Dell w aluminiowej obudowie z i5tką 7 generacji, ale nadal 2 rdzenie(ale starczy). tyle samo ramu, gf940mx, matryca Full HD IPS. Coś pomiędzy ultrabookiem a notebookiem.

 

Wybrałbym coś z tych 2ch.

Edytowane przez robertd12
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym serwisem jest różnie zarówno u Lenovo, Asusa czy HP. Lenovo ma zazwyczaj lepsze parametry od konkurencji w tej samej cenie. Jakościowo podobnie do Asusa czy HP. Dell ma porządny serwis, dlatego Ci go podlinkowałem :).

 

Vostro - dla małych firm/małego biznesu - seria laptopów z niższego i średniego przedziału cenowego i wydajnościowego (potem jest lattitude dla wymagającego biznesu)

Inspirion - dla domu/multimediów - seria lapków z niższego(seria 3000), średniego(seria 5000) i wyższego(seria 7000) przedziału cenowego i wydajnościowego.

 

Podlinkowany przeze mnie Inspirion jak sam widzisz, nie dość, że ma dużo w sobie, to jest porządnie wykonany, w miare kompaktowy i sygnowany już serią 7000.

Edytowane przez robertd12
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są fajne. Generalnie brat mój ma Lenovo i był w serwisie z gniazdkiem 3,5mm jack i wymienili bez problemów. Nic poważniejszego się nie działo, a gra na non stop. Także z tymi Lenovo i ich kiepskim serwisem/jakością bym był ostrożny bo to zależy od serii i danej sytuacji. Lenovo jest najwięcej na rynku to i najczęściej się słyszy, że coś jest nie tak. Dodatkowo część opisywanych przypadków jakie to Lenovo jest niedobre jest zwykłą próbą wywarcia nacisku na markę kiedy uszkodzenie jest z winy użytkownika. Tutaj trzeba mieć trochę dystans.

Mam dość dużą rodzinę

Ja mam Asusa, siostra Asusa, brat Lenovo, ojciec Lenovo, mama ma HP. I HP jest najgorsze ze wszystkich, reszta lapków ma 2/3 lata i nie sprawia problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inspiron ma matrycę IPS , na temat matrycy w Vostro cisza - zapewne kiepskie TN .

 

IPS będzie miało lepsze kolory i kąty widzenia , TN-ka z reguły jest szybsza ale to ma największe znaczenie w grach - przy tym co robisz warto brać sprzęt z matrycą IPS .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z przedmówcą.

 

Na dokładkę dorzucam obrazek: TN po lewej, IPS w środku. klik

Najbardziej brak dobrych kątów TN'ki doskwiera przy w sytuacji gdy np oglądamy film i trzeba wachlować ekranem by dobrze widzieć lub wołamy kogoś by mu coś pokazać, on staje nad nami i widzi słabo. W IPS nie ma tego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra matryca TN kosztuje, tego nikt nie zaprzeczył. I tak jak napisałeś, niektóre matryce, ale zdecydowana większość w lapkach nie z najwyższych serii lub drogich gamingowych jest słabsza od IPS :)

Edytowane przez robertd12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie komputer jaki kupiłem to Vostro nad którym się zastanawiałem czyli ( http://www.x-kom.pl/p/326443-notebook-laptop-156-dell-vostro-5568-i5-7200u-8gb-240-10pro-gt-940mx-fhd.html?partnerid=100448925&sm12=MQ==&ts=1483369912&token=80f5fce50fdba8956410efad30779d90 ) Ekran tragedia muszę nim cały czas manewrować żeby ustawić w miarę wygodny kąt widzenia, głośniki tragedia dźwięk plastikowy. Na jaki model z lepszą matrycą wymienić cena 4000 tys. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś kadłubek od Clevo / Dream Machines - w wielu przypadkach masz matową matrycę IPS , tyle że to laptopy gamingowe - I5 4c + GTX960M to minimum w konfiguracji .

 

Obecnie na stronie DM minimalny konfig to I5 6600K/7600K + GTX980M za minimum ~6000 zł , I7 6700HQ + GTX980M to gdzieś ~5700 zł minimalnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym przedziale cenowym dobrym modelem będzie też Msi GL2:
https://www.morele.net/laptop-msi-gl62-6qf-1296xpl-974915/
 
+ Procesor Intel Core i5 6300HQ
+ 8GB RAM rozszerzalne do 32GB
+ Karta graficzna GeForce GTX 960M 2GB GDDR5
+ Dysk HDD 1TB
+ Slot m.2 umożiwiający montaż dodatkowego dysku SSD 
+ Matowa matryca FullHD
+ Możliwość wyświetlania obrazu na trzech monitorach
+ Złącze USB-C
+ Wygodna klawiatura wyspowa numeryczna"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...