Skocz do zawartości
Kilokush

AMD Vega pogromca Pascala

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprawdziłem dokładnie i dałem się nabrać na wielokrotnie odgrzewanego kotleta jakim okazał się R9 270, ten Frankenstein niema nawet wsparcia dla freesync. A czekam już baaaardzo długo....

 

No ale w końcu dotrzymują słowa i wypuszczają Vegę w Q2/2017. Nic to że ostatniego dnia, nic to że model którego nikt nigdy nie zobaczy na oczy, nic to że używalne modele będą kilka miesięcy później, ważne że mogli podpisać umowę z firmą która już ich raz wystawiła do wiatru w identycznej sytuacji. Wiwat Hynix, wiwat AMD a klienci to przecież i tak barany i kupią.....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przechodzisz z R9 270 to GTX 1070/1080 w dobrej cenie będzie dla Ciebie super. Monitory z g-sync niestety zaczynają się od 2000zł wzwyż, jest ten 144Hz AOC w FullHD którego nota bene ludzie chwalą ale domyślam się że czerwony odpowiednik jest jednak tańszy.  

Mimo wszystko, przeczuwam że w tej rundzie Vega będzie deptać po piętach 1080Ti, a nie jak Fury X dostawać regularnie od 980Ti. Czekanie jednak dłuży się strasznie nawet mi, chociaż GPU zmieniam raz na rok nie na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze to wygląda,niedobrze....minuta Dual Vegi w Prey bez pokazania FPS, to wszystko. Istotnie @radeirgummi, po prostu blamaż. Nie mówię nawet o dostępności od końca lipa, tu każdy chyba czuł pismo. Ale nie pokazać żadnego benchmarku z klatkami na pojedynczej karcie to jest po prostu tragedia.

14 m-cy nvidia pcha sobie 1070/1080 bez konkurencji, i wygląda na to że 1080Ti i TXp będzie sprzedawać tak samo, bez konkurencji.

To którego 1080Ti polecacie ? :biggrin:  

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się doczekałem.... Jak można dopuścić do czegoś takiego?!?!

Niech się walą, obejdę się bez freesync i biorę GF.

Czuję się głupio że mówiłem ludziom którzy chcieli składać pc na gtx 1080/1080ti żeby poczekali na Vegę. Mam nadzieję że mnie nie posłuchali.

 

#AlwaysMassivelyDelayed

#lolfail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nVidia skaczą ze szczęścia, kolejne 3 miesiące monopolu... o ile nie będzie kolejnych opóźnień.

 

Jaką 1080 kupić pod wodę? Tzn z dobrymi komponentami ale bez fikuśnego i drogiego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nVidia skaczą ze szczęścia, kolejne 3 miesiące monopolu... o ile nie będzie kolejnych opóźnień.

 

Jaką 1080 kupić pod wodę? Tzn z dobrymi komponentami ale bez fikuśnego i drogiego chłodzenia.

Będę kupował 1080Ti niedługo.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega zapowiada się na blamaż, który AMD chce odsunąć w czasie najdalej jak tylko się da. Nowy termin to koniec lipca...

 

Tak samo uważam, mało tego spodziewałem się, że jeśli AMD wyda nowe cpu, to teraz dla odmiany czeka nas z ich strony kilka lat zastoju na rynku gpu. Nie trzeba być geniuszem i ekonomistą żeby nie widzieć tego że zwyczajnie oni nie mają wystarczająco budżetu by działać na wszystkie fronty (cpu, gpu, apu) jednocześnie.

Nie zdziwię się też kompletnie jak zaraz się okaże że następne konsole od Sony i Microsoftu nię będą miały apu od AMD tylko Tegry od Nvidii, ba nawet bym powiedział że to pewne.

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dalej odkładają premierę tym gorzej dla nich. Gdyby wydali ją parę miesięcy temu to poziom 1080 byłby w porządku ale teraz to już za mało. Rynek nasycił sie już 1070, 1080(ti) no i teraz trzeba dać coś lepszego, a obawiam się że AMD po prostu tego nie posiada.

No chyba, że AMD znowu będzie chciało walczyć ceną ale nie wiem na ile HBM im na to pozwoli. W prawdzie mieli chyba jakieś dobre umowy ze względu na udział w rozwoju HBM ale nie bardzo wiadomo co i jak. Nikt im za grosze tych pamięci nie wyprodukuje.

 

Cokolwiek by nie mówić to w AMD nie pracują idioci (chociaż dział  marketingu... :)) i jakiś powód tego opóźnienia musi być. Może właśnie ten nieszczęsny HBM. Nie byłby to pierwszy raz gdy AMD źle wychodzi na wprowadzaniu nowości.

 

@Gemtin1

Nie liczyłbym na Tegre w konsolach. Jak by to miało niby wyglądać? Tergra + ARM? Tegra + Intel CPU? To pierwsze ma zdaje się Nintendo Switch i ledwo ciągnie 30fps w kiepso wyglądających tytułach. Na dodatek widać po tendencjach MS i Sony, że chcą walczyć ze sobą i z PC grafiką i wydajnością. Z różnym skutkiem ale jednak.

No i AMD ma teraz wydaje CPU to tym bardziej nierozsądne wydaje mi się odejście od ich APU (SOC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu nie mają zaplecza finansowego na tyle dużego by teraz wypuścić nowe karty.  Sporo ich pochłonęły Ryzeny i póki na nich nie zarobią to możemy sobie poczekać. Mozliwe, że karty już są gotowe, ale nie ma tyle kasy by uruchomić produkcje w najbliższym czasie. Ja tam nie czekam, bo na 1080Ti nie mam co narzekać. Karta w 4K sprawuje się całkiem przyzwoicie.. Wiadomo że  o 60 FPS można zapomnieć w bardziej wymagających grach, ale względem 980Ti skok jest spory.    

 

Jak AMD nie da rady konkurować z 1080 i 1080Ti pod względem wydajności to przynajmniej ceną.  Wystarczyła by im karta na poziomie 1080 lub nieco wydajniejsza, ale w cenie poniżej 1080...

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@el caco

Tak dokładnie w takiej konfiguracji, cpu arm + gpu (czyli to czym jest Tegra). Nic nie stoi na przeszkodzie by nvidia stworzyła Tegre specjalnie dla konsol na bazie Volty (pewnie i tak mają już coś takiego w planach), tak jak to amd robi  "specjalnie" dla Sony i MS. Aktualnie Perf/W ma lepsza Nvidia, co w połączeniu z 8 rdzeniami arm (np. pokazanymi niedawno Cortex A75, czy bardziej ich następcami) może mieć naprawdę wysoką wydajność przy niższym zużyciu energii od apu amd. Oczywiście ja gdybam, ale nic realnie nie stoi na przeszkodzie, bo Nvidia klepie swoje Tegry od dobrych kilku lat. Myślisz że nvidia nie chciałaby większego kawałka tortu rynku konsol, tym bardziej że mogą go mieć?

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe. W końcu byli/są na skraju bankructwa a muszą konkurować w dwoma gigantami.

Ja również nie czekam bo karty pokroju 1080 to już nie moja półka cenowa. To znaczy czekam, ale tylko tak z ciekawości. Lubię obserwować postęp, a z tym ostatnio kiepsko zwłaszcza w CPU.

 

@Gemtin1

Hmm, nie wiem jak by się to miało względem wydajności do APU Zen + Vega. No i co z kompatybilnością? Maszynka MS to już prawie PCet.

Ale kto wie, nie takie rzeczy już widzieliśmy.

Edytowane przez el caco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że obecnie AMD wszystko postawiło na CPU, a GPU poszło w siną dal. Seria 500 miała niby premierę już jakiś czas temu, a karty dostępne w sklepach były tylko na początku. Od dłuższego czasu jest tylko RX 550, a reszty nie widać. Seria 400 zniknęła ze sklepów i obecnie to AMD praktycznie nic nie sprzedaje na rynku. Nvidia ma całkowity monopol! Vega z kolei to już jest porażka pokroju kart Fury. Nie wiem tylko dlaczego idą drogą, która jest tak wyboista, zamiast kopiować w poczynaniach Nvidie. Po co ładują HBM jak jest z tym problem, GDDR5X stosuje Nvidia z powodzeniem i zarabiają na tym grubą kasę.

Dochodzi jeszcze kolejny problem AMD, a mianowicie brak ich GPU w laptopach, które są jednak dosyć popularnym sprzętem. Od lat nie widziałem w sklepach modeli z ich kartami graficznymi. APU w 14 nm to chyba nadal odległa przyszłość.

Edytowane przez Tyran1918
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt rynek laptopów jest zdominowany przez Intela i  Nvidie. Ciekawe jakby to wpłynęło na ceny laptopów, gdyby AMD wypuściło swoje układy.  Ale tego chyba szybko się nie dowiemy. Jak wspomniałem wcześniej AMD może się skupić tylko na pewnych rzeczach, bo musi być ograniczony w pewnym stopniu. To by tłumaczyło brak topowych GPU na rynku czy właśnie brak ich układów w laptopach.   Przez wiele lat AMD miało znacznie mniejszy udział na rynku procesorów i  też mniejszy udział w przypadku GPU. To musiało wpłynąc na ich sytuacją finansową.   Możliwe, że chcą stopniowo odzyskać część  rynku. Na razie im się tu udaje po wypuszczeniu Ryzenów, ale czy to wystarczy by stanęli na nogi czas pokaże.   Ja też uważam że powinni pchać się w to co najbardziej opłacalne. Czyli do topowych GPU powinni po prostu wsadzić GDDR5X. Tańsze w produkcji i lepiej dostępne.    Przez HBM zaliczyli wtopę z  Fury X. Za mała ilość pamięci  mimo tego że była wydajniejsza.  

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widać, że obecnie AMD wszystko postawiło na CPU, a GPU poszło w siną dal. Seria 500 miała niby premierę już jakiś czas temu, a karty dostępne w sklepach były tylko na początku. Od dłuższego czasu jest tylko RX 550, a reszty nie widać. Seria 400 zniknęła ze sklepów i obecnie to AMD praktycznie nic nie sprzedaje na rynku.

Słyszałeś może o "bitcoinach"? Chyba nie skoro nie wiesz czemu brakuje Polarisów w sklepach.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś może o "bitcoinach"? Chyba nie skoro nie wiesz czemu brakuje Polarisów w sklepach.

Wiem o co chodzi, ale to żaden argument, bo przed premierą RX 500 można było dostać w łatwością całą serię RX 400 w dobrej cenie względem Nvidii. Teraz u nas RX'ów obu serii praktycznie nie ma, to samo za granicami naszego państwa, więc jak ktoś kupuje kartę do gry to jest całkowity monopol Nvidii. Potem zdziwienie, że ludzie wybierają Nvidię, a skąd mają znać alternatywę jak jej nie ma. Może moi znajomi to nie jest jakiś wyznacznik, ale jak kogoś spytam co jest najlepsze do komputera lub jaki wybrać laptop, to większość odpowie, że oczywiście Intel plus Nvidia.

Ostatnie zagrywki AMD nie napawają optymizmem jeśli chodzi o GPU. Przypuszczam, że Vega będzie niewypałem przez HBM i raczej udziałów rynkowych wśród graczy nie odbiją zielonemu obozowi. Ciekawe kiedy wreszcie AMD obudzi się, że w laptopach też ich nie ma. No i pytanie czy ARM to nie jest przyszłość dla rynku konsumenckiego, a AMD z pewnością nie dostosuje się szybko jeśli np. Nvidia stworzy coś ciekawego dla graczy i stanie się to standardem. Intel też może eksperymentować, a AMD tylko nieśmiało goni. Jestem bardzo zawiedziony tym co się dzieje, a do tej informacji bardzo wierzyłem w karty od AMD. Dopóki AMD nie nauczy się zarabiać na tym co może być opłacalne, dopóty będą walczyć o przetrwanie. Może i wprowadzanie nowości jest dobre dla konsumenta, ale wynikają z tego problemy dla AMD i zamiast zarabiać, to tracą rynek. AMD chce gwiazdorzyć z HBM, a Nidia będzie golić rynek nabijając sobie portfel stosując GDDR5X i w najbliższej przyszłości GDDR6.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do "konkurencji":

http://pclab.pl/news74743.html

 

 

Wiemy też, że pobór energii karty bez problemu dobija do 300 W, ale na szczęście nie przekracza tej wartości. Wynika to najpewniej z blokad w biosie urządzenia. Typowe taktowanie jednostki wynosiło około 1400 MHz, a podawanego przez AMD maksymalnego zegara 1600 MHz nie udało się ustabilizować nawet po dodaniu +50% dla limitu mocy i ustawieniu prędkości wentylatorów na 100%. Niewykluczone, że taką częstotliwość pracy rdzenia zobaczymy dopiero w modelu z systemem chłodzenia wodnego, którego TDP jest podniesione do 375 W.

 

To chyba wystarczy.

Czuje powtórkę z 290/290x pod każdym względem. Karty która zjadała tyle ile się jej dało, ale z drugiej strony trzymającej poziom po latach, tylko co z tego.

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin GTA Dirt Rally tylko 15% wydajniejsza od Fury X mogąc przy tym dzałać na 60% szybszym zegarze 1600mhz. Od razu widać, że ogromna część wydajności leży odłogiem. Pytanie więc dlaczego tyle energii idzie w powietrze. 300W non stop. Może faktycznie stery do gier póki co w powijakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia wyda GTX 2060 na Volcie, która przy 120W i 250$ pozamiata ten niewypał.

Historia gorsza niż z faildożerem. Całe to RTG z Rają na czele trzeba zaorać i zacząć od nowa. Są przeszło całą generację za nVidia niestety.

 

Teraz nawet z planów konferencji Siggraph wyparowały wzmianki o RX Vega, a przecież Lisa Su wyraźnie to zapowiadała.

 

Ryzena byli mega pewni i chociaż w mojej ocenie premiera platformy była pochopna i nie przygotowana, to na lewo i prawo pokazywali na co stać ich procki długo przed premierą. A o Vedze jedna wielka cisza. Nigdy w historii tej firmy nie wróżyło to nic dobrego.

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD wtopiło z HBM2. Raz, że drogie, dwa, że musieli czekać, trzy, że pewnie będą problemy z dostępnością. Co jeszcze gorsze, NV postawiła na nową generację GDDR i prawdopodobnie będzie to dobry strzał. Nie wiele gorsza przepustowość. Niższa cena i pewnie szybko będą to klepać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...