Skocz do zawartości
Kilokush

AMD Vega pogromca Pascala

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wyciekły dane które zostaną pokazane na tegorocznym CES

 

http://wccftech.com/amd-vega-features/

 

Na stronie ve.ga można również zobaczyć teasery

 

Wszystko wskazuje na to, że Vega zmiecie wydajnosciowo GTX 1080 i jeśli cena będzie dobra to nieźle AMD w tym roku namiesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na prawdę nie bądźmy już tacy optymistyczni

Sam jestem myślącym fanem AMD i czekam na VEGA bo r7 260x zasługuje już na emeryturę.

Ale niestety też już zauważyłem jak to jest z tymi zapowiedziami.

Chodź podoba mi się ich lekka czerwona propaganda

#BetteRed #TheGamingRevolution

Edytowane przez tobexor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na AMD byłem ostatnio za czasów ATI Radę. Ale mam ochotę kupić coś innego niż NV.

 

7900GS walil artefaktami randomowo Na gwarancji nic niezrobili

8800gt 2 tygodnie po gwarancji musiał być podpiekany w piekarniku

A z 3,5 GB pamięci w 970 GTX to już przegieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem AMD ale mocna konkurencja dla NV może tylko pomóc. Obecnie GTX 1080 nawet nie nadaje się do 4K. Karta za 3 koła prawie. Tymczasem w tym roku Microsoft obiecuję że Skorpio będzie przygotowany pod 4k. Ja za pół roku kupuje Tv z 4K i wtedy też kupować będę albo kartę graficzną albo konsole. Póki co Pascal nie daje rady w 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile procent graczy gra w 4K ?

 

Zresztą do 4K jest Titan XP czy nadchodzące 1080Ti .

 

Z drugiej strony też jestem ciekaw co pokaże Vega , konkurencja zawsze jest dobra a jak para Vega+Zen namiesza na rynky to by było super ( wiem marzenie ściętej głowy ale pomarzyć zawsze warto ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 980Ti tylko pare gier jak najnowszy Tomb Raider czy GTA 5 pozwala mi na grę w 3840x2160 przy tych 30 klatkach i to nie w Max detalach w przypadku TR'a. Także pojedyncze 1080TI to wciąż może być za mało do 4K. Oczywiście do 60 klatek.

 

 

Vega prędzej namiesza niż ZEN. Ten po prostu może co najwyżej dorównać takiemu i5 6600K a jak przy tym cenowo będzie bez większej rewelacji to nie wroze sukcesów. Z pewnością AMD odzyska cześć rynku. Ile to się okaże na koniec roku gdy będą podsumowania. Ale nie spodziewałbym się przełomu. Przełomem miał być taki Buldożer, a jak wyszło to każdy pamięta. Oczywiście jestem za tym by AMD miało większy udział w rynku, ale głównie dlatego by coś się ruszyło w kwestii wydajności. Zwłaszcza jesli chodzi o procesory, bo na razie to dostajemy skrawki od Intela. Wyda 7600K z wydajnością rzędu 5-10% względem 6600K i dowali większa cenę do tego i tak kupią. Tak to wygląda od paru lat. To jest brak realnej konkurencji. Z kartami graficznymi jest tu zancznie lepiej, bo Radki po za swoimi pewnymi wadami jak większa prądożerność i większy narzut procka w DX11 sprawują się tu dużo lepiej od ich procesorów o czym zresztą każdy obeznany wie od dawna. Dlatego właśnie liczę tu bardziej na Vegę niż na tego ZEN'a. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 980Ti tylko pare gier jak najnowszy Tomb Raider czy GTA 5 pozwala mi na grę w 3840x2160 przy tych 30 klatkach i to nie w Mac detalach w przypadku TR,a. Także pojedyncze 1080TI to wciąż może być za mało do 4K. 

Ja bym powiedział, że to raczej wina optymalizacji i sztucznie zawyżanych wymagań. Szczególnie ustawienia ultra, które często dają tak dużą różnice, że aż lupą trza spoglądać, a wymagania przez nie magicznie rosną w górę więc nie jestem pewien czy faktycznie można hejtować moc gpu.

 

BTW. Ja jestem przeciwnikiem takich rozdzielczości, bo są przereklamowane. Ino gpu zarzynają , a FHD jest wystarczające. Tfu ludzie maja monitory w niższych rozdzielczościach i jest spoko  :wink2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są wystarczające to jest Twoja opinia. Na szczęście nie każdy je podziela i każdy obeznany w temcie wie, że przy 4K w pewnych przypadkach gry po prostu wyglądają lepiej. Sam nie wierzyłem to robiłem porównania. Tak wiec tak uważam jest różnica między FHD i 4K i to dość znaczna. Wolę już obniżyć tekstury w takim Tomb Raiderze i mieć te 4K niż FHD. Oczywiście trzeba brać pod uwagę jak blisko siedzimy ekranu czy monitora.  No i jego wielkość. Bo wiadomo że do 27' wystarczy 2.5 K tak naprawdę czyli 2560x1440 i różnica już  będzie zauważalna. Plamka też tu ma znaczenie dlatego na monitorach niższa rozdzielczość się bardziej rzuca w oczy bo dodatkowo siedzimy przy nich jeszcze bliżej.   Jednak zależy to właśnie od człowieka jak na to patrzy. Ja na to patrze (zwracam uwagę) i mi FHD po prostu już nie wystarcza. 

 

EDIT:

 

Zresztą zrobiłem zdjęcia, które mniej więcej  pokazują różnicę między FHD a 4K. Gra odpalona na TV SAMSUNG 49KS7500. Wystarczy zwrócić uwagę na otwarte szuflady biurka. To z wyraźniejszymi ząbkami to FHD, to z mniejszymi to 4K. Oba ustawienia bez AA i z tymi samymi detalami. Czyli wszystko na max prócz tekstur i cieni. Te są na high, bo różnica nieduża, a na Very High pobiera mi całą pamięć VRam na karcie i to nawet przy FHD, więc są ściny. Przy FHD idzie jeszcze pograć, ale w 4K już jest nieciekawie. Tu zdjęcia:

post-15334-0-98726600-1483471318_thumb.jpg

post-15334-0-54747000-1483471343_thumb.jpg

Edytowane przez Devil
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja się tylko boje,że vega spowoduje to,że rx470.80 pójdą w odstawkę i nie będzie wsparcia po tych 3/4 latach ponieważ one mają stara architekturę.

 

Ostatnie parę  lat od czasów słynnego R270 nie jest  z tym naprawdę źłe. A powiedziałbym że karty się trzymają do dziś i można na nic pograć w najnowsze gry. Czego nie można powiedzieć o GTX 770 np. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie parę  lat od czasów słynnego R270 nie jest  z tym naprawdę źłe. A powiedziałbym że karty się trzymają do dziś i można na nic pograć w najnowsze gry. Czego nie można powiedzieć o GTX 770 np. 

Masz jakieś testy na dowód że R9 270 pociągnie nowe gry a GTX 770 nie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o lepsze wsparcie sterowników.  Były testy GTX 970 jako następcy na naszym portalu, gdzie między innymi GTX 770 odnotował gorsze wyniki niż powinien uzyskać. Wtedy dość głośno się pisało o celowym zmniejszaniu wydajności serii GTX 7xx przez sterowniki. Sam miałem GTX 770 to mogłem odczuć spadki FPS w niektórych grach po wgraniu nowszej wersji sterowników.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał Devil. Na 770 Np. W Gta 5 miałem 2-4 min. Fps mniej na nowszych sterownikach. Z resztą nic nowego, przy 7900 GS, 8800 Gt też tak było, że siedziałem na jakichś tam starych sterownikach bo nowe dawały mniejszą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale mnie to wygląda że AMD znowu spóźni się z nowymi GPU.

Na razie nic nie wskazuje żeby Vega miała być dużo mocniejsza od 1080 skoro sami piszą "1080+" a prawdopodobnie dopiero dogoni 1080TI. Tylko że na razie zapowiadają ją na drugą połowę roku co w najlepszym przypadku oznacza za 4 miesiące. To późno a być może za późno bo nVidia nie śpi i szykuje Volte....

 

EDIT:

AMD’s Radeon RX 500 series will reportedly launch in the beginning of April, will consist mostly of refresh RX 400 series GPUs. The RX Vega series will reportedly launch later in the second quarter, between May 30th and June 2nd. [...] An early engineering sample of this GPU has already been demonstrated in action, outperforming the GTX 1080 by approximately 10%.

http://wccftech.com/amd-reportedly-launching-rx-500-series-april-vega/

Dokładnie o tym myślałem, tym czasem nVidia wypuściła Ti które ma być o 35% szybsze oraz poprawia sterowniki pod DX12 ... AMD o czym wy myślicie?!?! POBUDKA!

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_rx_vega_moze_miec_wydajnosc_geforce_gtx_1080

Jeśli to prawda to Vega będzie miała problem, bo nie dosyć, że nie będzie to rywal dla GTX 1080 Ti, to jeszcze plotki mówią o nadchodzącej premierze kart serii Volta od Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli Vega @1600MHz to prawda to GTX 1080 FE będzie zmielony na proch w benchmarkach.

2. Jeśli Vega z 16 GB HBM2 to prawda to AMD już pewnie kalkuluje że na ~1.500.000 ludzi będzie dostępna 1 sztuka. Jak ktoś chce CF to na drugą sztukę będzie można się zapisać przez swoją kasę chorych rok po zakupie pierwszej.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wccftech.com/amd-radeon-rx-vega-cards-reportedly-launching-june-5th-lineup-includes-3-skus-priced-at-599-499-399/ trochę więcej przecieków i domysłów. Ciekawe na ile to sprawdzi się, bo jak wszystkie te karty dostaną HBM2 to boję się, że dostępność będzie tragiczna, a bez tego konkurencji dla Nvidii nie ma. Czego nie zastosują chociażby w najtańszej wersji GDDR5X.

Edytowane przez Tyran1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benchamarki można potłuc o kant [gluteus maximus] , testy w realnych zastosowaniach nie raz pokazały co innego niż benchmark .

 

Może się okazać że to GTX zmieli Vegę .

 

Co do Vegi z 16GB HBM2 może to wersja na rynek gdzie jest Quadro / Fire Pro a nie dla gracza / normalnego usera .

 

Plotki o problemach z produkcją HBM2 są dość zastanawiające , NV porzuca HBM2 na korzyść DDR5X/DDR6 , o ile problem z produkcją to jedyny powód , może AMD się zachowuje jak kiedyś Rambus .

 

Edit .

 

Rozpiska z WCFT jakaś dziwna , Vega Core ma mniejszą teoretyczną wydajność niż obcięta wersja Eclipse , szczególnie przy tym jak to wygląda na tle Vegi XT 1.6 Ghz , chyba że Vega 10 Pro i Vega 10 XT to 2 różne układy a nie wariacje tego samego GPU .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega core ma 4096sp za $399 i 10.5TFlops a Vega eclipse 3584sp za $499 i 12TFlops przy tym samym taktowaniu ? Albo ktoś coś przekręcił o 180 albo totalna bzdura.

 

W każdym razie jeśli tym się kierować to RX Vega wydajnością utknie między 1080 a 1080Ti (sugeruję się TFlopsami, karty AMD zwykle mają sporo więcej mocy obliczeniowej niż nvidia ale w grach różnica się zatraca) a droższy wariant nie będzie szybszy tylko zaoferuje więcej pamięci.

 

Jeszcze jedno - jak ktoś sugeruje że za $599 dostaniemy kartę z 16GB HBM2 i CLC to chyba pomylił się o jakieś następne $500. Może AMD uzna że jak nie udało im się wydać swojej karty przed nvidią to powinni ze skruchą sprzedać je po kosztach produkcji i może spróbować następnym razem. :damage_wall:

Nvidia za $1200 daje nam 12GB a HBM2 nawet nie powąchamy na konsumenckich kartach bo jesteśmy jeszcze na to za biedni (żart oczywiście-a może jednak nie...). Jeśli AMD za $599 dałoby nam wydajność około referencyjnej 1080Ti ale z 16GB HBM2 to moja GTX 1080 wyleciałaby przez okno tego samego dnia.

 

btw TDP 275W to jest DUŻO  :zonk:  ale może nie mieli innego wyjścia jak wycisnąć 1600MHz kosztem zupełnego szaleństwa czyli karty która pewnie maksuje gdzieś koło 350W, tyle ile średnio cały zestaw PC z GTX 1080.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów robią z siebie idiotów. Ogłaszają kolejne 2 miesiące opóźnienia kilka dni po tym jak mija rok od wydania 1080 dla którego mają być konkurencją...

"Radeon RX Vega Frontier Edition is not coming out until late June. AMD announced that the Frotnier Edition will be the first Vega based card they’re going to release and based on Raja’s statement, you’ll have to wait “a little while longer” for the gaming oriented Radeon RX Vega" 2

Jeszcze jedna taka radosna informacja to daruję sobie freesync i zagłosuję portfelem na konkurencję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...