Skocz do zawartości
CyraxFX

Grafika do 1000 zł do Phenoma II x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Komputer już mocno leciwy ale daje rade.

Chce dokonać upgradu karty graficznej .

 

Obecnie 

AMD Phenom X4 955 

AMD radeon 6870

Asrock 880GXH/usb3

2*4gb ddr3 ocz 10700

ssd samsung 850 pr0

zasilacz ocz 500W sxs 

 

Moje wymagania 

Obsługa 2 x 27 cali 2560-1440 hdmi/display port

Bez wymiany zasilacza

 

Chce ulepszyć grafikę i w dalszej perspektywie wymienić resztę , na i5 6500/7500 itp.

Myśle o RX 470/ ew 480 /gf 1050TI

Czy jest sens pakować taką kartę do ww konfiguracji.

 

Gram raczej w starsze tytuły Skirim /Civilization 5/6/League of Legends/ Stellaris/GTA 5/Galactic C3/

zależy mi żeby grać w rozdzielczości 2560*1440 na medium/high. Generalnie medium mi wystarczy ale płynność musi być.

 

Aktualnie jest problem z GTA , i każdą nowa  strategią na ogromnych mapach . po zmniejszeniu detali jakoś to leci.

Nie mam spiny na kupno , jeśli lepiej poczekać bo karta niewiele zmieni  to mogę się wstrzymać , i dozbierać funduszy na wymianę całego pieca.Kompa wymieniam raz na 5-6 lat 

 

Proszę o poradę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączam się do pytania, mam sprzęt praktycznie identyczny co kolega (grafika 6850, reszta w zasadzie to samo). Zastanawiam się nad kartą do 600zł. GTX 1050 2gb by się nadał, czy to również przerost formy nad treścią? Na chwilę obecną nie mam w planach zmiany platformy (myślę, że jeszcze rok wytrzymam, może coś się zmieni do tego czasu na rynku), jednak chciałbym dokonać jakiegoś upgradu, żeby na nieco wyższych detalach "popykać" w starsze tytuły.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem coś bardziej budżetowego, raczej ze mnie jest niedzielny gracz, dokładać praktycznie drugie tyle do GTXa 1060 6gb, to według mnie strata pieniędzy, bo np przy wymianie całej platformy powiedzmy za 1,5 roku w tej cenie kupię o wiele lepszą kartę. Chodzi o taką która ma współpracować z tym sprzętem co mam i przy wymianie całej platformy pójdzie do wymiany również karta.

Pytanie czy do 600zł (wiadomo im mniej tym lepiej przy założeniu, że ma być zauważalnie wydajniejsza) lepiej nówka powiedzmy GTX 1050 2gb, czy celować w coś innego, lub np jakaś używka z gwarancją.

Edytowane przez Domator007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem coś bardziej budżetowego, raczej ze mnie jest niedzielny gracz, dokładać praktycznie drugie tyle do GTXa 1060 6gb, to według mnie strata pieniędzy, bo np przy wymianie całej platformy powiedzmy za 1,5 roku w tej cenie kupię o wiele lepszą kartę. Chodzi o taką która ma współpracować z tym sprzętem co mam i przy wymianie całej platformy pójdzie do wymiany również karta.

 

Pytanie czy do 600zł (wiadomo im mniej tym lepiej przy założeniu, że ma być zauważalnie wydajniejsza) lepiej nówka powiedzmy GTX 1050 2gb, czy celować w coś innego, lub np jakaś używka z gwarancją.

Reyden odpowiadał na post autora.

W twoim wypadku 1050 jest dobrym wyborem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze warto wrzucić trochę mocniejszą grafę, owszem procek ograniczy, lecz i tak włączysz cieniowanie, ustawisz wyższą, natywną rozdziałkę, lepsze tekstury bo i więcej VRAM, czy światła, czyli to co tworzy całą oprawę graficzną gry i dodaje realizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...