Skocz do zawartości
Blovesx

Laptop (3000-5000 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje zakup laptopa do gier, nie planuje grać raczej w nowe, wychodzące gry choć czasem może w coś i bym zagrał ale nie zależy mi za bardzo na stałych 60+ fps na high/ultra. Zastanawiam się nad:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y700-17-i7-6700h-16gb-512ssd-gtx960m-i6655723592.html

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y700-17-i5-6300hq-8gb-512ssd-gtx960m-i6666360709.html

 

Nie rozumiem za bardzo dlaczego jest aż tak duża różnica w cenie czyżby dokupienie do tego drugiego nowej kości 16gb wyniosło mnie do ~1000 zł? Nie jestem pewny czy tam jest DDR4 czy DDR3.

 

Poza tym co wkleiłem mam takie pytanka:

1. Czy kupić lepiej laptopa z opcja HDD i dokupić SSD i nie wyjdzie taniej?

2. Czy różnica w procesorach jest duża że aż taka różnica cenowa?

3. Czy poczekać na nowe wersje laptopa (widziałem na stronie nowe modele na luty - podobno w cenie do ~5000 zł) z GTX 1050M Ti?

4. Czy może poleci ktoś jakiegoś innego laptopa?

 

Nigdy nie miałem styczności z Lenovo ale bardzo mi się podoba wygląd tego modelu laptopa dlatego taki obrałem na celownik.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Blovesx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę cały czas o 4GB GPU... chociaż nie wiem jak to za bardzo działa... widziałem GTA V na filmiku i użycie ponad 2GB pamięci GPU to raczej 2GB to mało?

 

Co do dysków, mówisz że zawsze można dokupić SSD-ka a czy jest duża różnica w cenie jeśli bym wziął laptopa z SSD od razu czy lepiej dokupić SSD a wybrać z HDD? Czy jak kupie z HDD to mogę bez problemu dokupić SSD bez utraty gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki SSD siedzi w danym modelu lapka i ile za niego liczy sobie dany sklep - czy tylko różnicą jest cena samego SSD czy także dokładają coś od siebie np. przeniesienie systemu z HDD na SSD czy inną marżę etc.

 

Do tego dochodzi kwestia tego jaki to SSD - tutaj masz jedną wielką loterię , nie wiesz jaki dysk możesz dostać , w przypadku jak dany model lapka nie ma miejsca na 2 dyski to HDD na 99% trafia do kieszenii zewnętrznej za którą sklep też swoje bierze .

 

Najlepiej kupić lapka z HDD a potem kupić SSD i go podmienić , wiesz co kupujesz i może mniej to cię wynieść .

 

Co do ew. podmiany samemu i gwarancji - zależy jak zbudowany jest dany lapek , jak nie ma plomb lub innych zabezpieczeń na obudowie lub masz klapkę serwisową na dysk to gwarancji nie stracisz .

 

Co innego jak by były plomby na obudowie czy dysku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...