Skocz do zawartości
N1xX

Brak dostępu do routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję skonfigurować stary router od orange, Siemens Gigaset 504AG. Zresetowałem go do ustawień fabrycznych, według instrukcji oraz ipconfig brama domyślna to 192.168.2.1. Wpisuje do przeglądarki ale zero reakcji, strona się nie wczytuje. Próbowałem zmienić ip komputera ręcznie na należący do sieci i wpisałem bramę, ale problem nadal występuje.
Jest jeszcze jakiś sposób na dostanie się do konfiguracji? Router uszkodzony?

Edytowane przez N1xX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po resecie ustaw kompa na dhcp i podłącz do portów switcha (LAN) routera - powinieneś dostać od niego adres z tej samej sieci, adres bramy będzie wówczas adresem routera. Po resecie routera pojawia się jego sieć WiFi w ogóle? Bo może coś się skopało, może tylko wydaje Ci się, że go zresetowałeś do domyslnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie robiłem, komputer dostaje adres 192.168.2.101 a brama domyślna to 192.168.2.1 - ale nie da się w przeglądarce dostać do konfiguracji. 
Zresetował się na 100%, jest domyślna sieć wifi z nazwą i hasłem takim jak na naklejce pod routerem. 

 

EDIT: Dobra już nieakutalne. Po n-tym resecie karty sieciowej i routera w końcu udało się zalogować. Parę rzeczy pozmieniałem i znowu mnie wyrzuciło. Także coś musi być z routerem, że konfiguracja odpala się raz na kilkanaście prób. Na szczęście udało się ustawić co trzeba i już nie potrzebuje tam więcej wchodzić.

Edytowane przez N1xX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...