Skocz do zawartości
rolnik_dg

Sapphire Radeon HD6790 artefakty, działa w trybie awaryjnym.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakieś 2 lata temu bawiłem się w OC ww. karty graficznej. Ustawiłem parametry tak, aby w stresie nie występowały artefakty i temperatury były w normie. Potem przez dlugi czas nie używałem komputera, aż do teraz. Odpaliłem Infestation i po wejściu na serwer obraz się zawiesił, po resecie komputera było drugie podejście. Tym razem przeleciało kilkadziesiąt klatek i polowa obrazu przeszła na drugą stronę (tak samo działo się gdy za bardzo podkręciłem kartę). Szybki resecik, stwierdziłem, że czasy świetności tej karty już minęły (komputer składany jakieś 5 lat temu). Jednak artefakty zaczęły pojawiać się również w mniej wymagających grach np. League of Legends. Włączyłem więc AMD Overdrive i ustawiłem na 70% wiatrak karty graficznej. Na chwilę pomogło, lecz po cheili połowa obrazu przeskoczyła na drugą stronę, a następnie pojawiły się niebieskie pasy na czarnym tle. Po resecie komputera pasy pokazują się tak za każdym razem po załadowaniu się systemu (po napisie zaprwszamy w Win7).

Wszystko jednak jest ok, jeśli uruchomię tryb awaryjny, usunę sterowniki karty graficznej poprzez menadżer urządzeń i uruchomię komputer ponownie. Wtedy sterowniki się instalują na nowo i przy nastepnym uruchomieniu pasy wracają.

Jest jakiś sposób na uratowanie tej karty czy muszę się już żegnać? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usuwasz sterowniki za pomoca rogramu DDU (display driver uninsstaler) w trybie awaryjnym  pobierasz najnowsze sterowniki do gpu 

potem instalujesz MSI Afterburner w ustawieniach konfigurujesz osd (takie różowe co na yutubach mają niektórzy)

grasz i kontrolujesz temperatury 

jeśli nie pomoże w ustawieniach msi afterburner  dajesz 

odblokuj kntrolowanie/monitorowanie napięcia 

 i wymuś stałe napięcia 

gdy już to zrobisz będziesz miał na 90% kontrole na napięciem dajesz wtedy odrobinę większe napięcie i testujesz dalej jak czegoś nie wiesz to pisz wraz z screenami 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że przez długi czas nie używałeś komputera. Sprawdzałeś czy ta karta jest czysta, czy wentylatory mają swobodę pracy? Mógłbyś zdjąć chłodzenie, przeczyścić, nałożyć nową pastę, wtedy by było łatwiej stwierdzić czy temperatury są w normie(nie wiem czy je sprawdzałeś) czy może problem leży w czym innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer został caly przeczyszczony po pokazaniu się pierwszych artefaktów. Podczas gry minimalizowałem okno i sprawdzałem temperaturę w AMD Overdrive, artefakty zaczęły się pojawiać przy 55-60°C GPU. Fakt, radiator był dość mocno zakurzony, jednak wydaje mi się, że nie to było przyczyną (podobno temperatury mogą dochodzić do 80-90°C w stresie). Mogę ewentualnie sprawdzić temperatury aktualnie, jednak bez sterowników chyba nie odpalę nic wymagającego.

Edytowane przez rolnik_dg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...