Skocz do zawartości
Kyle77

Nowy komputer z i5 7600k [4000zl]

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie chce złożyć nowy PC z nowym procesorem Intela.

Chcę kupić coś maksymalnie przyszłosciowego z miejscem na dalszą rozbudowę i mam problem ze złożeniem odpowiedniego zestawu więc proszę o jakieś rozsadne propozycje .

 

Karta graficzna to największa bolaczka bo nie wiem czy RX480 czy GTX 1060.

 

Dodatkowo potrzebuje jakiś monitor full HD w okolicach 500 zł (dodatkowy budżet ponad te 4 tys )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm , jak nie jak tak?...

i5 7600k + SilentiumPC Fortis 3

Gigabyte GA-Z170 Gaming K3

Hyper X Fury DDR4 8GB 2666 MHZ CL 15

MSI RX480 Gaming X 8GB

Toshiba P300 1Tb

SilentiumPC Gladius M35

SilentiumPC Vero M1 600W

 

Lekko nagiety budżet , ale do tych 150/200 złotych jestem w stanie dołożyć .

 

Nie wiem tylko czy takie coś będzie dobrze że sobą współgrać

Karta graficzna to największy problem , Myślałe nad XFX RX 480 GTR Black, MSI GTX 1060 6GB OCV1 Armor i Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming i nie potrafię zdecydować która będzie najlepsza na dłuższą metę (będzie się lepiej starzec )

Edytowane przez Kyle77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez ssd? to nie wypada w dzisiejszych czasach. Wiesz ja na twoim miejscu kupiłbym jakąś gtx 1050ti, na pewno bedziesz zadowolony. Do tego płyte ale juz z270, a co do zasilacza to trzymaj się tej firmy z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz akurat wrzuciłem absolutnie losowo . Dysk SSD jest mi absolutnie niepotrzebny w momencie zakupu, będę miał taką potrzebę to dokupię później

olałbym oc w tym budżecie

A opłacało by się brać słabszy procesor (powiedzmy i5 6500 albo 7500) ale już z płytą Z170 jak bym kiedyś chciał sobie zmienić procesor na i5/i7 z odblokowanym mnoznikiem , a zamiast tego zainwestować np w 16 GB RAM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 lat to Z270 będzie "4 lata za Murzynami"...

 

Z powodu optane w pierwszej odsłonie marketingowej branie Z270 wydaje mi się w pełni kuriozalnym pomysłem. Jak teraz to chyba brać Z170 albo się wstrzymać kilka tygodni, aż Ętuzjaści się obkupią w Z270 i ceny się unormują, tudzież pojawią się na to cashbacki i inne okazje, bo nikt tego nie będzie kupował po obecnych cenach.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 lat to Z270 będzie "4 lata za Murzynami"...

 

Z powodu optane w pierwszej odsłonie marketingowej branie Z270 wydaje mi się w pełni kuriozalnym pomysłem. Jak teraz to chyba brać Z170 albo się wstrzymać kilka tygodni, aż Ętuzjaści się obkupią w Z270 i ceny się unormują, tudzież pojawią się na to cashbacki i inne okazje, bo nikt tego nie będzie kupował po obecnych cenach.

Zgadzam się.

Między 170 a 270 jest taka różnica, że marketingowcy musieli się mocno napocić żeby to sprzedać.

Samemu intelowi powinno być wstyd wydawać coś takiego jako nową jednostkę.

Niestety prowadzi taką politykę od lat. Nowa cyferka, nowa podstawka, 5% modyfikacji.

 

Dla mnie ostatnią udaną produkcją był zapomniany (posiadany przeze mnie) Brodek i Z97. Powyżej to tylko marketing pań Kryś z kreatywnego.

Jeśli miałbym zmieniać to tylko na X99.

 

Nie umniejszam Skajlajkom i Kaby, ale to zwyczajnie nic nowego. Więc z tego punktu widzenia trzeba brać to co ma najlepszy stosunek cena / wydajność a nie "przyszłościowe" bzdury.

Intel nie był i nie jest przyszłościowy skoro co serie musisz zmieniać całą platformę by uzyskać 5% przyrostu.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Między 170 a 270 jest taka różnica, że marketingowcy musieli się mocno napocić żeby to sprzedać.

Samemu intelowi powinno być wstyd wydawać coś takiego jako nową jednostkę.

Niestety prowadzi taką politykę od lat. Nowa cyferka, nowa podstawka, 5% modyfikacji.

 

Dla mnie ostatnią udaną produkcją był zapomniany (posiadany przeze mnie) Brodek i Z97. Powyżej to tylko marketing pań Kryś z kreatywnego.

Jeśli miałbym zmieniać to tylko na X99.

 

Nie umniejszam Skajlajkom i Kaby, ale to zwyczajnie nic nowego. Więc z tego punktu widzenia trzeba brać to co ma najlepszy stosunek cena / wydajność a nie "przyszłościowe" bzdury.

Intel nie był i nie jest przyszłościowy skoro co serie musisz zmieniać całą platformę by uzyskać 5% przyrostu.

Fakt, ale w chwili obecnej Intel niea żadnej konkurencji ... Przynajmniej do premiery nowych procesorów AMD , ale te mogą być albo mega hitem zmuszając Intela do większego wysiłku i zesjscia z cenami na ziemię , albo ostatecznie pogrąży AMD jeśli okażą się kolejna klapą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym zmieniać to tylko na X99.

 

X99, na tego dziadunia z DMI 2.0 :) Jak za parę miesięcy wychodzi x299, który pozamiata x99?

 

Za 5 lat to Z270 będzie "4 lata za Murzynami"...

 

Słucham? A co ty myślisz, że Cannonlake wprowadzi? To będzie tylko skurczony Kaby i nic więcej. Chyba nie obczaiłeś, że wraz z czasem, IPC rośnie coraz wolniej, a zegar Kaby ma już wyśrubowany, więc nic już oprócz mniejszego poboru prądu nie zobaczysz. Najwyżej w następcy Cannonlake dadzą w desperacji lut, a nie glut. Tylko kiedy to będzie. A pamiętaj jeszcze, że do Z270 wejdzie jeszcze 6 core Coffe lake.

Także Z270 z Coffe lake na długie lata. Dzięki DX12 będzie wystarczało zmieniać GPU. Optane da kopa jak SSD za czasów HDD. Nie trzeba być wróżką aby to przewidzieć. Wystarczy obserwować co się dzieje na rynku x86 w ostatnich latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nie obczajam wszystkiego tak łatwo, natomiast Intel wydaje "nową" serię chipsetów co mniej więcej rok. Czyli najprawdopodobniej od tego co będzie "za 5 lat" dzielą nas 4 serie chipsetów. W optymistycznym wariancie 3.

 

Co w nich będzie, ano już Ci piszę:

- USB 4.0, a jak się nie da to 3.2; 3.3; 3.4 czy co tam wymyślą, a jak się nie da to 3.1b, 3.1c, 3.1d....

- SATA-ileśtam;

- PCIe-jakaś-cyferka-pewnie-spora;

- M.2a, M.2b, a jak marketing zdecyduje sie pójść na całość zrobi w ogóle M.3;

- będzie prawie na pewno stały trend zwiększania ilości linii PCIe (a z rozwojem wirtualnej rzeczywistości konfiguracje z dwiema kartami graficznym x16 może znowu staną się sensowne);

- optane-prim, optane-bis, a jak pójdą po całości zrobią np. heptane

- będą dalej dokładać kolejne rzeczy ukierunkowane na sprzętową obsługę wysokich rozdzielczości;

- podokładają jakieś pier doły typu wifi, kto wie, może się thunderbolt upowszechni jakimś cudem, może 10Gbitowy net, może dołożą coś naprawdę istotnego.

 

Do jakiego stopnia Coffelake będzie działać na Z270 nie wiadomo. Wsadzić się zapewne da, czy zadziałają wszystkie nowinki - nie wiadomo. Może to być tylko taki marketing, żeby ludzie to kupowali, bo to takie perspektywiczne.

 

Optane nie da kopa porównywalnego z przejściem HDD-->SSD, wiem że na slajdach to cudownie wygląda, ale przełożenie na komfort zwyklej pracy nie będzie takie spektakularne. To już będą w dużej mierze tylko cyferki, w przypadku zastosowań "domowych". Podobnie jak wyścigi na zylion rdzeni w procesorach do telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 1 .

i5 7600k + Siletnium PC Fotis 3

Gigabyte Z170 Gaming K3

1X8 GB Hyper X Fury 2400MHZ CL15

Toshiba P300 1TB

MSI RX480 Gaming X 8GB

SilentiumPC Gladius M35

Corsair CX450M

 

 

Zestaw 2

i5 7500

ASRock Fatal1ty B150 GAMING K4/HYPER

2X8GB GoodRam 2133MHZ CL15

MSI RX480 Gaming X 8GB

Toshiba P300 1TB

ADATA SP920 128 GB

Corsair CX450M

SilentiumPc Gladius M35

 

Oba zestawy wyjdą w podobnej cenie , który będzie bardziej opłacalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy ma mocniejszy i odblokowany procek oraz płytę na Z170 , z drugiej strony ma mniej ramu i brak mu SSD .

 

Drugi ma zablokowane CPU ale 2x tyle ramu i SSD - co może podnieść komfort pracy i grania na nim .

 

Od strony wydajności oba zestawy ( 7600K@Stock ) będą wydajnościowo podobne , 7600K pokaże pazurki po OC .

 

Oba mają wady np. nisko taktowane ramy w 1 zestawie i przesadnie droga płyta w drugim .

 

Najlepiej napisz ile masz kasy to się coś złoży .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy ma mocniejszy i odblokowany procek oraz płytę na Z170 , z drugiej strony ma mniej ramu i brak mu SSD .

 

Drugi ma zablokowane CPU ale 2x tyle ramu i SSD - co może podnieść komfort pracy i grania na nim .

 

Od strony wydajności oba zestawy ( 7600K@Stock ) będą wydajnościowo podobne , 7600K pokaże pazurki po OC .

 

Oba mają wady np. nisko taktowane ramy w 1 zestawie i przesadnie droga płyta w drugim .

 

Najlepiej napisz ile masz kasy to się coś złoży .

Około 4200/4300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie co Pan.

Masz polecany za 4200zł sensowny zestawik z GTX 1070.

Olej OC, olej "przyszłościowy" zestaw, olej Optane.

Kup to co jest wydajne tu i teraz, bo "przyszłościowość" Intela kończy się co 2 lata.

Kolejna sprawa to przyrost mocy CPU przy zmianie platformy.

Naprawdę chcesz wymieniać CPU dla 3-5% wydajności?

Obecnie CPU starzeją się tak wolno, że osobiście nie widzę sensu przechodzenia z choćby dobrego Haswella wyżej. Lepiej zainwestować w SSD czy GPU.

 

Co się zmieni po premierach AMD? NIC poza tym, że być może wreszcie będziesz miał wybór.

Na obniżki cen liczy ten, którego matką jest nadzieja.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie co Pan.

Masz polecany za 4200zł sensowny zestawik z GTX 1070.

Olej OC, olej "przyszłościowy" zestaw, olej Optane.

Kup to co jest wydajne tu i teraz, bo "przyszłościowość" Intela kończy się co 2 lata.

Kolejna sprawa to przyrost mocy CPU przy zmianie platformy.

Naprawdę chcesz wymieniać CPU dla 3-5% wydajności?

Obecnie CPU starzeją się tak wolno, że osobiście nie widzę sensu przechodzenia z choćby dobrego Haswella wyżej. Lepiej zainwestować w SSD czy GPU.

 

Co się zmieni po premierach AMD? NIC poza tym, że być może wreszcie będziesz miał wybór.

Na obniżki cen liczy ten, którego matką jest nadzieja.

A może wolę Radeona ? W polecanych jest Gainward i powiem jasno bez względu na to ile się przez ostatnie lata zmieniło w firmie to nigdy powtarzam nigdy więcej nie wezmę od nich karty graficznej.

Chce kartę która zapewni ciche działanie przy zachowaniu bardzo dobrych temperatur dlatego wpisałem RXa 480 od MSI w obu rozwazanych zestawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się dołożyć do Gigabyte GA-B250-HD3P?

Nie ukrywam że wolał bym płytę w standardzie ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...