Skocz do zawartości
kamar59

Płyta główna Z270 ze złączem PCI pod OC i CPU i5 7600K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dlaczego płyta główna ze złączem PCI, bo mam fajną kartę dźwiękowa Creative X-FI Fatality, która dobrze gra. Udało mi się znaleźć na razie takie płyty na Z270 Gigabyte GA-Z270 D3P http://www.gigabyte....spx?pid=6112#kf
i MSI Z270 PC MATE https://www.msi.com/...Feature-section

Obydwie posiadają zintegrowaną dźwiękówkę Realtek® ALC887 codec, a w droższych wersjach beż złącza PCI jest Realtek AL1220 codek. I pewnie nie przebijają one jakością dźwięku mojego X-FI? Wiadomo OC procka z K bez problemu zrobię na nich. 
Bo bym mógł wziąć "lepszy" model droższy i szukać dźwiękówki na PCIe Xfi czy asusa nie wiem jakie są równie dobre marki modele. W sumie swego czasu dałem za tą X-Fi 500 zł. Teraz tyle bym nie dał ze złączem PCIe. 

Podpowiecie coś w tym temacie jak to rozegrać. Chyba nie ograniczy mnie to w oc procka czy czymś innym np: modernizacji PC.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam  wlasnie podobny  problem od wielu lat uzywam x-fi fatal1ty a   jutro przyjada mi  czesci MSI Z270 Gaming Pro Carbon i 7700k, wmawiam sobie ze   .. jakoś to będzie i ze ten dzwiek alc 1220  z audio boost 4  i Nahimic 2 dadzą rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo coś na usb ?

 

Btw Jako że mam pecha do kart zintegrowanych (przenoszenie odgłosów ruchów myszą, skrobania dysków itp, i to któraś mobo z rzędu, jak dla mnie nie do przejścia), a mój Audigy SE po 10 latach zaczął coś świrować  (znikanie z men urz. itp) zakupiłem podstawowego SB Play 2 na usb (stary ampli stereo technicsa + 2 kolumny więc stereo mi styka) i mam święty spokój od przenoszenia zakłóceń i w razie kiedyś tam ewentualnej zmiany platformy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to bym szukał coś od ASRock'a może się znajdzie. A taka prawda że X-fi coraz mniej jest wspierane. W zasadzie Creative już kompletnie przestało je wspierać. Zastanawiam się czy ta firma jeszcze istnieje czasem.    Ja tam miałem podobny problem i się pozbyłem X-Fi bo na Windows 10 miałem problemy. Znalazłem jakieś sterowniki coś działały, ale nie zapamiętywało ustawień i często się zdarzało że dźwięk zanikał po odpaleniu lub nie wykrywało karty. Dałem sobie spokój. EAX i inne tego typu wynalazki nie istnieją w nowych grach. Szkoda bo do dziś pamiętam EAX i jego efekty w niektórych grach. Szukaj coś od ASRock'a. Ew na Z170 na upartego. Tam masz większy wybór i nieco lepsze ceny. Z270 to nowość. No i moja rada na koniec jest taka jak Tesela  (nie zawsze się z nim zgadzam i z jego propozycjami zestawów  żeby nie było). Że jednak czas wymienić tą kartę prędzej czy później bo taki Xonar D2X gra naprawdę przyzwoicie. Może i tak jak ten Twój X-fi, a może i lepiej w nie których przypadkach jak filmy np. Bo granie na PC u mnie spadło na margines prawie że do 0% tak na dobrą sprawę to nie oceniam każdej gry i nie mam jak teraz nawet porównać.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam  wlasnie podobny  problem od wielu lat uzywam x-fi fatal1ty a   jutro przyjada mi  czesci MSI Z270 Gaming Pro Carbon i 7700k, wmawiam sobie ze   .. jakoś to będzie i ze ten dzwiek alc 1220  z audio boost 4  i Nahimic 2 dadzą rade

 

To daj znać jak tam odczucia na ALC 1220 względem X-FI

a to nie można sprzedać i kupić cos pod pci express ? niz siedzieć na przestarzałym złaczu

 

Może i tak, tylko trzeba będzie znaleźć jakąś konkretną nie gorszą w dźwięku kartę muzyczna. Ale najpierw można sprawdzić jak gra ta ALC 1220 rzeczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona obecnie nie działa.  Dalej sie upierasz z tym X-fi i zerowym wsparciem od Creative?  Z tych dwóch jednak Gigabyte bo nowszy chipset.  Ja bym brał coś od ASRocka i całkowcie olał X-fi.

 

Aha, i co siedzieć na Integrze co tam jest w ASRoku 1220? Czy coś polecasz ze swojej strony karta muzyczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W podstawowych płytach z reguły jest kodek ALC887 ew. ALC892 od Realteka , ALC1220 trochę lepsza i przynajmniej ma wsparcie .

 

Tyle że ALC1220 jest dopiero w płytach serii Extreme / Fatalyty Gaming , podobnie jak u GB/MSI /Asusa - lepsze kodeki są w modelach z wyższej półki a nie podstawowych konstrukcjach .

 

Przez jakiś czas można posiedzieć , potem kupujesz Xonara na PCI-E lub inną nową kartę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W podstawowych płytach z reguły jest kodek ALC887 ew. ALC892 od Realteka , ALC1220 trochę lepsza i przynajmniej ma wsparcie .

 

Tyle że ALC1220 jest dopiero w płytach serii Extreme / Fatalyty Gaming , podobnie jak u GB/MSI /Asusa - lepsze kodeki są w modelach z wyższej półki a nie podstawowych konstrukcjach .

 

Przez jakiś czas można posiedzieć , potem kupujesz Xonara na PCI-E lub inną nową kartę .

 

Widzę że Asrock jest lepszy w wyposażeniu płyt i tańszy ale nie gorszy w jakości. Poszukam coś sekcje zasilania itp.  A może nie poczuje różnicy, nie wiem trzeba sprawdzić na własnej skórze. Albo z170 asrocka 4,3 czy 2 sli nie potrzebne mi.

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z270%20Gaming%20K4/index.pl.asp

Albo wgrać bios i tą http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z170%20Gaming%20K4/index.pl.asp

Albo innym marek w podobnej cenie 600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie proponuje przeczekać na integrze (dźwiękowa) i kupić jakiegoś Xonara jak znajdą  się fundusze. Nie wiem z jakiego systemu korzystasz i ja kto u Ciebie wygląda, ale u mnie na X-Fi Extreme Gaming miałem problemy z zapamiętywaniem ustawień. Po za tym potrzebowałem i tak zmienić  ze względu na zmianę głośników i potrzebowałem wyjśćia optycznego, a do Logitech Z-5500 integra to za mało jednak.  Ten Gaming K4 będzie ok, ale poczekaj jeszcze jak mozesz  i Ci sie nie spieszy na wiecej płyt Z270. A przynajmniej na większą dostępność i niższe ceny, bo teraz Z270 są średnio o 100-150 zł droższe od ich odpowiedników Z170. Zależy od sklepu i danego modelu. Extreme4 (Z270) widziałem za ponad 700 zł

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem właśnie ALC 1220 z Asrocka z270 extreme4 do Auzentech X-FI Forte. ALC 1220 brzmi przyzwoicie, niczym nie zachwyca, ale też ciężko się do czegoś przyczepić. Można spokojnie go używać bez traumy w połączeniu z głośnikami. Natomiast w połączeniu ze słuchawkami, które mają sporą rezystancje jest już niestety kiepsko. Przede wszystkim nie ma możliwości wzmocnienia wyjścia front panelu, po za tym trzeba włączyć w sofcie tryb stereo, a mimo tych wszystkich niedogodności efekt zostawia sporo do życzenia. Może w innych płytach jest to lepiej rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się złożyć części i taki efekt na razie jest.

 

Udało mi się po ustawiać w biosie różne opcje. Normalnie teraz obniża i podnosi napięcia i GHZ. Nawet mu ciut obniżyłem volt -0,005 przy 4,5GHZ.
 
Może trafiłem na nie taką złą sztukę?
 
Trzeba coś włączać dodatkowego w biosie powyżej 4,5 GHZ? Twoim zdaniem dobra sztuka to jakie ghz i volt i temp tak do 4,7 ghz? Te moje 4,5ghz to na 1,13 volt to duży średniak? 
Na 1,10 volt mają 4,8 ghz?
 
Procesor nie skalpowany jescze :E 
 
10ql4wy.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...