Skocz do zawartości
Seth9

UPC vs Supermedia - nowy budynek

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

w nowym mieszkaniu w Warszawie mam do wyboru internet+tv od UPC lub Supermedia.

 

Dotychczas w starym mieszkaniu mialem dostawce osiedlowego wiec nie mam doswiadczenia z tymi firmami dlatego chciałbym zapytać co byscie polecili ? Internet i tv z tego co sie orientuje leci w UPC po kablu koncentrycznym, gdzie montuje się w takim razie ich modem ? na wejściu do mieszkania i później internet rozdzielam sobie po mieszkaniu po skretce ktora juz mam pociągnietą do pokoi ?? Czy może ten modem/dekoder ? instalowany jest przy TV a internet pozniej musialbym jakos sobie od niego rozprowadzic.

 

 

przy Supermiedia sprawa wyglada chyba prosciej bo tam internet leci po skretce wiec na wejsciu do mieszkania podpinam ich lub swoj router ktory rozdziela internet po kablach na reszte mieszkania a w salonie podepne ap tak bym mial tam wifi...

kanal tv leci w tym wypadku oddzielnie od internetu czyli tak jak to bylo kiedys robione w kablowkach i jedynie do telewizorow bede musial wpiac karty CAM lub podepne to przez jakis dekoder pvr

 

Ktos ma doswiadczenie z tymi providerami ? Plusy/minusy ofert ?

Jak sprawuje sie w UPC ten dekoder horizon ?? mozna wylaczyc usluge wifi free ?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet i tv z tego co sie orientuje leci w UPC po kablu koncentrycznym, gdzie montuje się w takim razie ich modem ? na wejściu do mieszkania i później internet rozdzielam sobie po mieszkaniu po skretce ktora juz mam pociągnietą do pokoi ?? Czy może ten modem/dekoder ? instalowany jest przy TV a internet pozniej musialbym jakos sobie od niego rozprowadzic.

 

(...)

 

Jak sprawuje sie w UPC ten dekoder horizon ?? mozna wylaczyc usluge wifi free ?

Ja nie narzekam, choć raz na jakiś czas się przywiesi, ale tylko TV. Wifree aktywujesz/dezaktywujesz w konfiguracji przez panel klienta na stronie UPC. Poza tym jest jeszcze panel pod http://192.168.1.1/ gdzie można całkowicie wyłączyć WIFi z ichniejszego urządzenia (login i hasło jest banalne).

 

A kabel idzie ze skrzynki na klatce do gniazdka w mieszkaniu, skąd technik podłącza Ci ich router tam gdzie chcesz, najlepiej najbliżej TV. Jeśli masz nowe mieszkanie, to pewnie i wybór miejsca na gniazdko będzie należał do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna wylaczyc usluge wifi free ?

 

Tak.

Bierz UPC bez zastanowienia. Jesli chodzi o Router poproś o Compala o ktorym mozesz sobie poczytac tutaj: http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=9310&postdays=0&postorder=asc&start=0

Udany sprzet.. swietny zasieg, WiFi 2.4 + 5 Ghz i mozliwosc pracy w trybie Bridge.. mozesz tez poprosic o IPv6.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź upc i compala. Nie daj sobie wcisnąć jednego sprzętu do tv i internetu, bo to co dają podobno jest średnie. Compal daje radę na 2,4 ghz 150 megabitów/s wyciskam jak dobrze zawieje. Po kablu speedtest pokazuje okolice 220 - 250 do dobrych serwerów na speedtest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supermedia nie polecam. Nie dosyć, że oszukują w umowach to jeszcze prędkość jest masakryczna. Minimalna nieokreślona a maksymalnej nawet w nocy nigdy nie było. No i w dodatku sie wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPC bez zastanowienia i do tego moduł CI do oglądania tv.Nie daj sobie wcisnąć horizona bo to zawieszającą się kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...