Skocz do zawartości
rolnik_dg

Używana karta na "chwilę".

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio padła mi karta graficzna. Mógłby ktoś polecić jakąś kartę do tego zestawu?

Procesor: AMD Phenom™ II X4 840

Płyta główna: MSI 870-C45

RAM: 2X A-Data Technology 2GB (DDR3-1337)

Dysk twardy: Seagate ST3500413AS 500GB

Obudowa: Cooler Master Elite 370

Zasilacz: Seasonic SS-400ET 400W

Monitor: LG E2360 (D-SUB, DVI) Budzet max 200zł, ale jezeli będzie coś wartegi uwagi to mogę dołożyć.

Uszkodzona karta to Sapphire Radeon HD6790.

//E: Karta oczywiście używana.

Edytowane przez rolnik_dg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie internet, ale dobrze by było raz na jakiś czas CS:GO czy LoL'a uruchomić.

MSI R6870 Hawk stoi taniej, niż HD6850 Asusa, stąd pytanie.

Bardzo proszę o szybką pomoc, jeszcze dzisaj będę jechał po kartę.

Edytowane przez rolnik_dg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odpowiedz, czy zasilacz wytrzyma z HD6870.

//E: Kupiłem MSI R6870 1GB, pytanie brzmi czy zasilacz wytrzyma...

Znalazłem w internecie benchmarki tej karty, w ktorej odnotowano pobór mocy razem z platformą testową. Platforma to m.in i7 920 (roznica TDP 35W) i 3x2GB RAM 1600Mhz (u mnie 2x2GB 1300) oraz dodatkowe chłodzenie zamiast boxowego. Pomiar wykazał 366W pod obciążeniem.

I teraz pytanie czy wychodzi na to, ze mam w zapasie jeszcze trochę mocy i nie mam się czego obawiać, czy czegoś nie policzyłem i wszystko się zhajcuje wpizdu? :D

Edytowane przez rolnik_dg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać. Zależy jak stary jest ten zasilacz i w jakiej kondycji. Firma dobra, ale różnie to bywa dzisiaj.   Jak masz zamiar zmienić sprzęt za jakiś krótki czas to mozesz i teraz wymienić zasilacz pod przyszły zestaw.  Zależy ile masz zamiar przeznaczyć na kompa.  Zasilacz to bardzo istotny element. W zasadzie najważniejszy wg. mnie. Bez sprawnego zasilacza bym nie uruchamiał komputera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc będę testował i ewentualny pożar opiszę tutaj ze szczegółami.

Nowy sprzęt planuję złożyć do max. 2-3 miesiecy, ale różnie to bywa, ciągle coś wypada, także nie wiem czy to dobry pomysł z kupnem zasilacza z wyprzedzeniem (nie wiem jak wygląda postęp technologiczny w tym temacie).

Edytowane przez rolnik_dg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu większego postępu o czym napisałem zresztą. Masz już gotowe jednostki. Zależy ile chcesz na ten zasilacz wydać i co za komputer będziesz składać.  Zasilacz to podstawa o czym zresztą  też pisałem.  Możesz oczywiście poczekać.  Przy tym obciążeniu wątpię by zasilacz nie dał rady i niekoniecznie on spowodował uszkodzenie poprzedniej karty. Zresztą ceny teraz są dość wysokie. Taki XFX Core 550W kosztuje ok 280-300 zł, gdzie zwykle szły po 260. Więc jakoś przemęczysz się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy pierwsze kwiatki. Odpaliłem grę, wykresy MSI wskazywały użycie karty w granicach 20-30%, temperatura 50°C. Potem wyłączyłem i przy włączonej przeglądarce i kilku programach całkowicie zgasł ekran. Komputer chodził dalej, nic nie strzeliło. Wyciągnąłem kartę, sprawdziłem czy nie ma widocznych uszkodzeń po czym włożyłem kartę sprawdzając dokładnie porawny docisk wtyczek kabli. Nic nie pomogło, resety również, więc włożyłem starą kartę, która pokazywała obraz do uruchomienia systemu i dzieje się to samo. Czarny ekran, monitor nie dostaje sygnału. Według mnie wygląda na uszkodzenie czegoś innego, tylko czego?

//E: Uzyskałem obraz na starej karcie, w trybie awaryjnym wszystko OK.

Na nowej dalej czarny ekran.

Edytowane przez rolnik_dg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobrze przeinstalowałeś sterowniki. Tzn.  odinstalowałeś dobrze stare? (samo uninstal nie wystarczy), dobrze było by użyć jakiegoś programu do odinstalowywania sterowników: Display Driver Uninstaller.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem DDU. Nowy nabytek okazał się jakimś bublem, postanowiłem więcej nie tracić pieniędzy i wykazać się trochę umiejętnościami z dziedziny gastronomii.
Włożyłem obie karty (osobno) do piekarnika, najpierw Saphhire Radeona 6790, następnie MSI R6870 Hawk.
Obie karty wstały (Radeon śmigał przez 2 dni na kremie Nivea :biggrin:  , 61 stress, 32 idle :o) i aktualnie używam R6870.

Myślę, że temat do zamknięcia, chyba, że ktoś chcę dopytać o przepis na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...