Skocz do zawartości
joter

Alternatywny program dla Autocad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :>

 

Witam wszystkich kolegów oraz koleżanki z forum, mam problem z wyborem jakiegoś sensownego programu dla Autocad.

Zależy mi aby program było możliwie jak najbardziej podobny do AutoCad, oraz żeby cena nie była jakaś zawyżona, jak jest to w przypadku AutoCada.

 

Czekam nja jakieś propozycje ":).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy cenowo pozwoliłem sobie porównać mniej więcej te dwa programy, teraz pytanie do was czy wie ktoś może który lepiej się sprawdzi w pracy architekta?

Z tego co mi wiadomo to program Zwcad posiada specjalna wersje dla celów architektonicznych - ZWCAD Architecture bodajże się nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy architekta sprawdzi się taki, który będzie używany. :P

Nakładek i dedykowanych programów dla architekta jest multum, ale generalnie liczy się platforma i konkretne zastosowanie. Biblioteki, modele, itd.

Do nauki wstępnej wystarczy dowolny z powyższych byle był kompatybilny z rozwiązaniami CADowskimi.

Jak chyba wybrałbym BricsCada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nakładek i dedykowanych programów dla architekta jest multum, ale generalnie liczy się platforma i konkretne zastosowanie

 

No to komputer na pewno wydajny jest I7 16Gb ramu więc nie ma co narzekać.

Co do programu to :

 

Masz na myśli "ZWCAD Architecture" ? przetestuj sobie najlepiej bo to wyraża więcej niż 1k słów :D

https://www.zwcad.pl/pobierz-zwcad-architecture.html   

Myślę że posłucham się tej rady - a raczej " przetestuje tą radę " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat, czy jest darmowy program do projektowania w 2D? Zastosowanie, rozrysowanie ogrodzenia, brama,furtka, slupki,zawiasy, zeby po prostu sprawdzic wymiary czy wszystko bedzie ladnie pasowac oraz zeby pokazalo ewentualne bledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat, czy jest darmowy program do projektowania w 2D? Zastosowanie, rozrysowanie ogrodzenia, brama,furtka, slupki,zawiasy, zeby po prostu sprawdzic wymiary czy wszystko bedzie ladnie pasowac oraz zeby pokazalo ewentualne bledy.

Możesz sobie Zwcad przetestować za darmo :), może nie jest darmowy na dłuższą metę ale będziesz chociaż miał wyznacznik czego szukać w darmowych odpowiednikach :).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście program Zwcad przetestowałem, i testuje nadal.

W moim odczuciu program jest bardzo podobny do AutoCad'a, co powoduje że bez trudu mogłem się przesiąść na Zwcad'a.

Wychodzi na to że prawdopodobnie zakupie licencje programu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...