Skocz do zawartości
daevi

HTPC - zestaw do oceny oraz jaki zasilacz :)?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chce złożyć pod ściągane filmy, netflixa oraz muzykę w salonie w  miarę tanie HTPC które będzie energooszczędne. 

 

Sprzęt będzie podłączony pod fullHD TV oraz głośniki stereo Solo 7C .

 

Obecnie stworzyłem taki zestawik:

 

https://www.morele.net/inventory/info/Hh9KTY/

 

Prośba o wszelkie sugestie i pomysły co zmienić/dołożyć - jak widać zestaw jest bardzo prosty. Dysk twardy 1TB posiadam. Zastanawia mnie zintegrowane audio alc887 - korzysta ktoś ?? Większość płytek ma ALC662 lub alc887, w niektórych zdarzają się również alc892 - orientuje się ktoś co najładniej brzmi ?? Ewentualnie o jaką kartę dzwiękową rozszerzyć zestaw żeby stereo w filmach oraz muzyce ładnie brzmiało ?

 

 

Największy problem mam z zasilaczem - chce żeby zestaw był mega cichy - z tego co przeglądałem fora to polecane były droższe beQuiety ok. 500W (nie pamietam dokladnego oznaczenia) za ponad 200pln .

 

Średnio mi się widzi kupowanie do takiego zestawu który ciągnie łącznie ok 30W takiego zasliacza. Orientuje się ktoś czy znajde coś taniego i cichego - nie musi mieć dużo Wat .

 

 

Spotkałem się gdzieś kiedyś z informacją, że przy niektórych mocnych zasilaczach np. ok 700W wiatrak załącza się dopiero gdy zasilacz jest mocno obciążony - wie ktoś coś na ten temat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakąś deltą, fsp czy seasonicka i przejmij ręczną kontrolę nad obrotami wentylatora.

 

np http://allegro.pl/zasilacz-atx-delta-dps-300ab-57a-300w-sata-80plus-i6621129415.html

 

Mam w domu FSP 450W, który dzielnie mi służył pod Athlonem XP a później c2d :) . A jak przejąć ręczną kontrolę ? Dysponujesz jakimś linkiem żeby całe info było w jednym miejscu na ten temat ?

Edytowane przez daevi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - dzięki śliczne za info i sugestie.

 

Edit:

 

Będę mega wdzięczny za inne uwagi do tego co napisałem w pierwszym poście.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez daevi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też mieć zwyczajną ATX/uATX/ITX płyte a do niej zasilacz nano do których są przetworniki ATX, które to ładnie chowają sie w obudowie.

 

Podesłałbyś jakiś przykład ? Nie moge nic wyguglać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zasilacz wybrany :) - https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-b8-300w-bulk-bn256-850222/

 

 

Zacząłem, mieć wątpliwość co do wydajności wbudowanego procesora - Celeron J3355 Apollo Lake. Miał ktoś doczynienia z jednostkami Apollo Lake lub Braswell ?? Filmy w MKV x264 lub x265 będą działały na tym prococku ?? Youtube w Full HD ?? Netflix ??

 

Czy może lepiej pełnego Celerona opartego o SkyLake ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek wspiera dekodowanie x264 i x265, więc o wydajność w tych zastosowaniach bym się nie martwił.

W specyfikacji przykładowej płyty asrocka z tym prockiem:

- Supports HDMI with max. resolution up to 4K x 2K (3840x2160) @ 30Hz or 2560x1600 @ 60Hz
- Supports D-Sub with max. resolution up to 1920x1200 @ 60Hz
- Supports Auto Lip Sync, xvYCC and HBR (High Bit Rate Audio) with HDMI Port (Compliant HDMI monitor is required)
- Supports HW Accelerated Decoders: H.264 @ level 5.2, HEVC (H.265) 10b @MP level 5.1 (GPU accelerated), JPEG, VP8, VP9
- Supports HDCP with HDMI Port
- Supports Full HD 1080p Blu-ray (BD) playback with HDMI Port

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc :) jesteście niezastąpieni :) .

 

Powiem Wam szczerze, że im bardziej analizuje temat pod kątem moich wymagań to tym bardziej mam wieksze watpliwości. Ostatecznie złożyłbym następujący zestaw:

 

http://www.morele.net/inventory/info/ELoTwd/\- 850PLN

 

Obudowa Chieftec IX-01B-OP (IX01BOP)

Pamięć do notebooków GoodRam SODIMM DDR3 1333 4GB CL9 (GR1333S364L9S/4G)

Zasilacz Chieftec 85W (CDP-085ITX)

Płyta główna ASRock J3455-ITX, J3455, DDR3, SATA3, USB 3.0, HDMI, DVI-D, miniITX - zmiana płyty na 100 PLN droższą dla 4 rdzeni.

 

 

Do tego doszedłby dysk twardy, no i pilot czyli jakies 400 PLN

 

 

Oglądam głównie pliki mkv x264 i dowiedzialem się, że raspberry PI 3 spelni moje oczekiwania z zainstalowanym KODI.

 

Za raspberry PI 3, plus karta 16gb, plus dysk zew. 1tb zaplace niecale 600 PLN i mam w tym WIFI oraz HDMI CEC czyli bede mogl sterowac kodi przez moj pilot do TV. Koszt takiego adaptera CEC dla HTPC to 200PLN w chwili obecnej ..... . 

 

Korzysta ktoś z podobnego rozwiązania i moze dac wskazówki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu składałem podobny komputer. Ostatecznie wybrałem poprzednika Twojego modelu, w moim przypadku był to intel J3710.

 

brałem pod uwagę Raspberry ale (nie wiem jak 3, wtedy chyba jeszcze go nie było) nie miał obsługi kodeka 265. Z czasem stanie się on bardziej popularny i zastąpi 264 i zostaniesz z TV Boxem, który nie jest w stanie nic odtworzyć. Poza tym instalując openelec czy libreelec zredukujesz raspa do roli TV Boxa. Jeżeli nie masz ochoty się nim bawić/inaczej wykorzystywać to imho są lepsze opcje. Np. chińskie TV Boxy z androidem, bardzo tanie, za ok 100-200 zł spokojnie kupisz na aliexpress. Bawiłem się tym jakiś czas temu, byłem zaskoczony jak świetnie działa. Wszystkie kodeki, wszystkie standardy, formaty, bez zająknięcia działa. 4k, 265, dolby, bez problemu. Aż miałem ból [gluteus maximus], że taka chińska zabaweczka działa lepiej niż mój piękny htpc :)

 

Co do zasilacza to ja wykorzystałem ATX, jakiś stary bequiet, którego miałem. Jest zupełnie niesłyszalny, przy tak małym obciążeniu imho nie masz czym się przejmować. Jedyne co słyszę to dysk talerzowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...