Skocz do zawartości
KorK

[500zł] Zakup dysku SSD, GPU oraz pamięci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Posiadam obecnie taki oto komputer:

Procek Intela, konkretnie G860

Płyta główna MSI B75A-G43

4GB RAM DDR3 CL9 od GoodRam 

Dysk Samsunga HD502HI 500GB

Zasilacz Corsair VS450 

 

Mam obecnie do wydania jakieś 400-500zł , przymierzam się do zakupu dysku ssd, dodatkowych 4gb ramu i jakiejś karty graficznej, coś pokroju hd7770/7790/7850. (tak, wiem, optymistycznie przymierzam z tym budżetem :D ) 

 

I tu mam pytanie do Was. Czy w ogóle opłaca się dokupować ten dysk ssd i dodatkowy ram? Czy te karty graficzne mniej więcej "pasują" poziomem do procka czy to jednak zbyt dobre do tego pentiuma? Jeśli tak to którą wybrać? (może zupełnie inną?)  :D Zależy mi przede wszystkim na płynności podczas przeglądania internetu oraz również na odpaleniu jakiejś nowszej gierki, bo obecnie to raczej mogę sobie pozwolić na same staare gry :)

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi! :)

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym budżetem ciężko, ssd-330, ram-120, gpu-250-300

 

jak chcesz pograć to priorytet grafa, minimum 7850 (najlepiej 2GB ram)

potem ram do duala

na końcu zbieraj na SSD

sam miałem przez moment taki podobny konfig i dawałem radę, dodatkowo wrzucam screeny z 7770 i 7850 jak widać różnica graphics score jest spora

 

post-165485-0-80707800-1484472299_thumb.jpg

post-165485-0-24925500-1484472308_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400-500 zł to trochę mało na te 3 rzeczy .

 

Używane HD7770 cena 200+ zł ( opcja kup teraz na allegro ) , 4GB ramu DDR3 to koszt 60+ zł na allegro .

 

SSD to ceny od 200 zł wzyż za modele 120-128GB , SSD 240GB-250GB to koszt 300+ zł .

 

Na kartę + ram lub SSD + ram starczy , ciężko będzie kupić nawet SSD+karta chyba że dobrze poszulasz i będziesz miał szczęście przy licytacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym trochę inaczej te 500pln rozdysponował

i3-21xx +-120pln

4GB ram 55/65 pln

za resztę hd 7850 2GB(chyba w tej kasie nic bardziej wydajnego się nie wygrzebie)

z hdd wywalić śmieci,zdefragmentować,oczyścić autostart/rejestr,powyłączać zbędne usługi i czekać na przypływ kasy :biggrin:

Edytowane przez niszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak sobie myślę czy jednak to granie sobie nie odpuścić na kompie, bo to finansowo za drogo wyjdzie a konsola zakurzona :D Żeby przyspieszyć ogólne działanie komputera (internet, otwieranie aplikacji itd.) wystarczy mi dysk ssd czy zainwestować również w ram? Obecnie system to Win7 x64, więc z obsługą nie byłoby problemu, tylko pytanie czy jest sens? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram - zależy jak korzystasz z internetu. Ile masz z reguły otwartych zakładek? Jeśli bliżej 5, to 4GB wystarczy, jeśli zaś liczba otwartych zakładek to kilkadziesiąt, warto dokupić ramu. 4GB za 50-60 zł to nie tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...