Skocz do zawartości
killingtime

Karta graficzna do 550zł (d-sub, dvi, hdmi). Może gtx 750 ti?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Spaliła mi się dotychczasowa karta gtx 460 se. Muszę kupić kartę z wejściami d-sub, dvi, hdmi (2 monitory i projektor).

 

Mam budżet do 550zł. Zastanawiam się nad gtx 750 ti. Tylko która wersja będzie najlepsza? A może inna alternatywa?

 

Zastowanie: filmy, rzadziej gry typu World of tanks.

 

Aktualny sprzęt : asus m4a88t-v evo /usb3, procek bodajże amd 955(do potwierdzenia).

 

Dziękuję za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie musisz mieć D-Sub, to możesz zainteresować się choćby takim modelem GTX 950: http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-950-wf2-oc-2gb-ddr5-gwarancja-i6670347829.html#thumb/1 (nie wiem czemu sprzedawca wspomina tylko o 2-letniej gwarancji od daty zakupu). Ma złącze DVI-I, więc sprawę podłączenia do monitora z D-Sub załatwisz zwykłą niedrogą przejściówką.

Edytowane przez Bull3tproof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw Twojego zakupu, bo płyta która masz, posiada złącze PCI Express 2.0 a gtx1050 jest na złącze 3.0. Jestem ciekaw jak bardzo ta karta nie rozwija skrzydel. Bo przepustowość między 2.0 a 3.0 jest dość duża. Daj znać jak chodzi w grach, w które grasz? Tzn, przy jakich ustawieniach ile fpsów?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Karol_Walczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne na podstawie posiadanej wiedzy. Karta jest zbyt wolna aby wysycić przepustowość PCIe 2.0 nawet w momentach najintensywniejszego używania magistrali. Nie jest przesyłana na tyle duża ilość danych aby dociągać do granicy poprzedniego standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi wytłumaczyć na podstawie czego tak sądzisz ?

 

 

 

Pewnie na podstawie testów, które są dostępne w sieci. Nawet znacznie szybsze karty, tracą tyle co nic na 2x wolniejszym złączu. Oczywiście pewnie przy przepełnieniu pamięci VRAM sytuacja wygląda już inaczej, ale nawet na PCI-E 3.0 x16 spowolnienie bywa tak spore, że lepiej do takich sytuacji nie dopuszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw Twojego zakupu, bo płyta która masz, posiada złącze PCI Express 2.0 a gtx1050 jest na złącze 3.0. Jestem ciekaw jak bardzo ta karta nie rozwija skrzydel. Bo przepustowość między 2.0 a 3.0 jest dość duża. Daj znać jak chodzi w grach, w które grasz? Tzn, przy jakich ustawieniach ile fpsów?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

xdd GTX 1080 na pci 16 1.0 ma identyczna wydajność co na 3.0 ba nawet na 8 ma tylko 5% niższą wydajność 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...