Skocz do zawartości
pepek0206

[max 2000zł] Użytek domowy, gry - poleasingowy wynalazek, czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym zakupić komputer, który będzie służył do szeroko pojętego użytku domowego. Chciałbym sobie czasem zasiąść po pracy i pobiegać wiedźminem w tych 30 klatkach, średnio-wysokich ustawieniach i Full HD. Fajnie byłoby ograć też najnowsze tytuły typu BF1 itd. Nie będzie żadnego podkręcania, a także wątpliwe jest upgradeowanie.

 

Znalazłem taki oto wynalazek na znanym portalu aukcyjnym:

Poleasingowy komputer HP Compaq 8300 (seria komputerów do zastosowań biznesowych), który został lekko zmodyfikowany pod gry.

 

Podzespoły:

CPU: Intel Core i5-3570

Mobo: brak informacji, chyba jakiś wynalazek HP, na ich stronie podane, że chipset to Intel Q77 Express

SSD + HDD: 128GB + 500GB (brak szczegółów)RAM: 8GB DDR3 (nie wiem jak skonfigurowane)

Grafika: GTX 1050Ti 4GB (grafika jest fabrycznie nowa w tym zestawie)

System: Windows 10 PRO

Cena: 1850zł

 

Ma to sens, czy może okazać się, że coś, na przykład płyta główna totalnie gasi wydajność tego sprzętu? Dodatkowo nie wiadomo jaki zasilacz w tym siedzi. Byłbym jednak skłonny kupić nowy, jako że to koszt do 200zł i w moim limicie 2000zł bym się zmieścił.

Właściwie mógłbym znaleźć oryginalnego 8300, czy podobny wynalazek i samemu dołożyć GTX 1050 i normalny zasilacz.

 

 

Czy może zupełnie odpuścić i złożyć coś klasycznego? Jakieś propozycje?

Przypominam, że budżet to 2000zł i w tej cenie powinien być już system i buda. Niekoniecznie musi być SSD, czyli fetysz naszych czasów. Mogą być komponenty używane, ale takie, których nie będę szukał przez kolejne pół roku czyhając na okazję.

 

Z góry dzięki za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie mógłbym znaleźć oryginalnego 8300, czy podobny wynalazek i samemu dołożyć GTX 1050 i normalny zasilacz.

Nie wiem jak w tym przypadku ale HP i normalny zasilacz często się wyklucza. Nie wiem jak w tym przypadku ale lepiej to dokładnie sprawdzić. Inna sprawa, że 3570 + 1050ti więcej niż 200W nie weźmie. Poradzi sobie z tym każdy zasilacz praktycznie.

 

Osobiście szukałbym lenovo. Mniej autorskich rozwiązań stosują, więcej standardowych. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeśli ten procek i karta nie mają wielkich wymagań to i tak raczej nie będę się bawił w żadne modyfikacje. Zresztą znalazłem w sieci, że do płyty głównej w tym HPku wymagana jest jakaś przejściówka z zasilacza i można sobie wstawić inny, bardziej standardowy.

Coraz poważniej myślę nad tą ofertą z allegro, bo chyba nic lepszego do 2000zł nie złożę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę też trochę o grach, które mają pojawić się w latach 2017-2018. Jakiś mały zapas mocy by się przydał.

Póki co robię rozeznanie, czy te poleasingowe wynalazki mają sens. Niestety zestaw na całkiem nowych częściach nie wypada już tak atrakcyjnie cenowo, gdy doliczyć koszt obudowy i systemu.

Wychodzi na to, że do casualowego grania po pracy najlepsza byłaby po prostu konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...