Skocz do zawartości
Nasstero

Zestaw do gier od podstaw. Czy będzie dobry?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, chcę sobie kupić komputer stacjonarny do gier. Coś tam złożyłem tylko pytanie czy będzie dobrze śmigać. Przedział cenowy do 5300.

A tu daje link co sam złożyłem

www.morele.net/configurator/redirect/121516

 

Liczę na jakąś pomoc forumowiczów i z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Edytowane przez Nasstero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie znam się bardzo na tym i dlatego piszę tu o pomoc. Zestaw to tylko luźna myśl i tak myślałem ze nie do końca ma to ręce i nogi. I tak chciałbym go podkręcić. Brałem tez pod uwagę zestaw za 5100 który był właśnie z purepc styczeń 2017 polecany

Edytowane przez Nasstero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_stycze%C5%84_2017?page=0,17

Myślę też o tej konfiguracji. Co o niej sądzicie?

 

Edit.

Żeby link do konfiguratora <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> najlepiej wcisnąć taki znak zapytania tam i wtedy będzie tam link. Ja w ten sposób go znalazłem

Edytowane przez Nasstero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak bedziesz kupował PC to nie kupuj w pierwszym lepszym sklepie, tylko popatrz na ceny. W proline dla przykładu masz 7600k tanszy o 60zł


to co jest do cholery?  napisze inaczej

1) Gigabyte z270 gaming k3 619zł

2) i5 7600k 1135zł (tanszy o 60 zł)

3) silentium fortis 165zł

4) g.skill 2x4gb ripjawsx cl15 300mhz 385zł

5) ssd adata su800 256gb 349zl + toshiba p300 229zł

6) gtx 1050ti windforce oc 4gb gigabyte 635 zl

7) Silentium Gladius 199zl

8) zasilacz bequiet albo corsair, napęd, oprogramowanie

Lącznie ok 4200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym widział ten zestaw następująco: https://www.morele.net/inventory/info/tp5uOB. System operacyjny sugeruję wziąć w wersji BOX (w morele obecnie niedostępny, więc nie zmieniałem), aby później nie było problemu z przeniesieniem na nową maszynę. SSD możesz podmienić na GooDram Iridium Pro (5 lat gwarancji, kości MLC), choć cena jest podła - Twoja decyzja. Cooler zmieniłem na Macho Rev. B, bo Fortis to raczej nie jest sprzęt do konkretnego OC. Poza tym ograniczyłem RAM do jednej kości 8GB, by zmieścić się w budżecie. Jeśli możesz nagiąć budżet, weź 16GB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja którą podał  kolega też może być, ramu ci starczy w zupełności 8Gb tu masz rożnice jakie sa 

grafa oczywiście też moze pozostać ta 1050ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak bedziesz kupował PC to nie kupuj w pierwszym lepszym sklepie, tylko popatrz na ceny. W proline dla przykładu masz 7600k tanszy o 60zł

to co jest do cholery?  napisze inaczej

1) Gigabyte z270 gaming k3 619zł

2) i5 7600k 1135zł (tanszy o 60 zł)

3) silentium fortis 165zł

4) g.skill 2x4gb ripjawsx cl15 300mhz 385zł

5) ssd adata su800 256gb 349zl + toshiba p300 229zł

6) gtx 1050ti windforce oc 4gb gigabyte 635 zl

7) Silentium Gladius 199zl

8) zasilacz bequiet albo corsair, napęd, oprogramowanie

Lącznie ok 4200zl

 

Zestaw do gier i parujesz i5 7600K z GTX 1050Ti ? ... przecież to bez sensu, no chyba, że ktoś gra tylko w jakiejś niskiej rozdzielczości, bez AA i AF, by maksymalnie odciążyć kartę graficzną kosztem jakości obrazu.

 

Natomiast co do dysków, to zamiast SSD 256GB + HDD 1TB (chyba bardziej nieopłacalnej pojemności talerzowca 3,5" obecnie wybrać się już nie da), to wolałbym tylko SSD 480GB-512GB.

 

Co do RAM, to też dosyć mało ... tylko 8GB? Osobiście w 2011roku kupiłem 16GB za 460zł jakoś, a dzisiaj, 5,5 roku później ktoś poleca 2x mniej ... no ciekawie.

konfiguracja którą podał  kolega też może być, ramu ci starczy w zupełności 8Gb tu masz rożnice jakie sa

grafa oczywiście też moze pozostać ta 1050ti

Jeśli nawet w jakiejś grze (Tomb Raider) nie ma różnicy w klatkach na sekundę, nie zmienia faktu, że przy użyciu 11GB RAM (owy Tomb Raider) przyśpieszasz zużycie np. SSD, bo musisz zapisywać do pliku strony. Z tego powodu wolałbym zamiast 8GB RAM + plik strony mieć 16 GB RAM i plik strony wyłączony.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jaki procesor z jaką karta graficzną proponujesz?

 

Choćby zestawienie które Ty sam zaproponowałeś ( ten sam i5 7600K, ale z GTX 1060 6GB) jest już dużo bardziej rozsądne.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak bedziesz kupował PC to nie kupuj w pierwszym lepszym sklepie, tylko popatrz na ceny. W proline dla przykładu masz 7600k tanszy o 60zł

to co jest do cholery?  napisze inaczej

1) Gigabyte z270 gaming k3 619zł

2) i5 7600k 1135zł (tanszy o 60 zł)

3) silentium fortis 165zł

4) g.skill 2x4gb ripjawsx cl15 300mhz 385zł

5) ssd adata su800 256gb 349zl + toshiba p300 229zł

6) gtx 1050ti windforce oc 4gb gigabyte 635 zl

7) Silentium Gladius 199zl

8) zasilacz bequiet albo corsair, napęd, oprogramowanie

Lącznie ok 4200zl

skąd takie ceny? Gdzie masz GTX1050TI za 635zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc czy z mojego zestawu http://www.morele.net/configurator/redirect/121583 coś byś zmienił?

Zestaw wygląda ok. Jeśli zamierzasz dokonać zakupu w morele, to warto wymienić RAM na Corsair Vengeance 3000MHz CL15 (cena pamięci z koszyka poszybowała o 90 zł w górę). Najtańsze będą kości w kolorze białym: https://www.morele.net/wiadomosc/spersonalizuj-swoj-sprzet-pamieci-ram-corsair-w-obnizonej-cenie/4080/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...