Skocz do zawartości
Jarek_135

Automatyczne kopiowanie folderów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Większość programów przy wyszukiwaniu w google i ich sprawdzaniu robi typowy backup, np easeus todo backup według harmonogramu, który trzeba później przywrócić, albo na kliknięcie, jak np filesync free.

 

A ja oczekuję czegoś innego, mam folder:

Z:\test

oraz:

K:\test

Chciałbym, aby dane z obu folderów i ich podfolderów się wzajemnie synchronizowały w czasie rzeczywistym na zasadzie różnicowej/przyrostowej w sposób automatyczny. Tzn. jeśli wrzucę plik "dane.pdf" do "Z:\test" to po chwili ( czas kopiowania ) pojawi się w "K:\test" i odwrotnie. Czyli jak zapiszę w "K:\test" to zrobi to automatycznie po chwili w "Z:\test". Nie ma to być jakiś backup, tylko czyste, nieskompresowane dane, zwyczajnie skopiowane z "a" do "b". Tak samo z edycją...

 

Zaznaczę tylko, że potrzebuję tego tylko do plików z danymi, nie chodzi o pliki systemowe itp.

Wiem, że jest coś takiego jak RAID 1. I wiem, że nawet jeśli taki program istnieje, to raid 1 nie zastąpi. :wink2: Nie pytam o raid, tylko o program.

 

Będę wdzięczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki program może być Ci zbędny - windows ma wbudowane narzędzie konsolowe robocopy.

 

robocopy /mir Z:/test K:/test, wrzucone w pętle z odczekaniem n czasu lub do harmonogramu windows jako zadanie uruchamiane przy starcie i ponawiane co n czasu. 

 

Uwaga: /mir zawsze robi kopię 1:1, czyli jeżeli w źródle zniknęły pliki, zostaną też usunięte z celu. 

 

Bądź świadom, iż zawsze wiąże się to z chwilowym szarpnięciem IO dysku źródłowego; nawet, jeżeli pliki się nie zmieniły, to robocopy musi obejrzeć każdy plik, aby to stwierdzić, czyli wygeneruje ileśtam odczytów na dysku źródłowym.

 

Jeżeli to nie wystarczy, http://allwaysync.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...