Skocz do zawartości
krogoth111

Instalacja Windows 10 Home na Lenovo Yoga 900

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.


Zakupiłem dla żony lapka Lenovo Yoga 900 13ISK2.


Nie chcę systemu na którym jest oryginalnie ponieważ jest tak dużo dupereli które mnie irytują.


Wyciągnąłem więc klucz produktu za pomocą aplikacji Key Viewer.


Ściągnąłem oryginalny windows 10 Home ze strony Microsoft


Stworzyłem bootowalny pendrive. (rufus 2.1.1)


Przełączyłem bios w tryb Legacy i zabootowałem lapka z pena.


Instalacja startuje niby wszystko jest jak należy ale gdy mam wybrać dysk do instalacji system żadnego dysku nie widzi.


Spoko sobie myślę. Pobrałem: Intel LPSS Driver for Windows 10 (64-bit) - Yoga 900-13ISK2 ze strony support lenovo


Doładowałem sterownik i kropka.


Nadal nie widzi żadnego dysku.


Próbowałem też Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) RAID Driver ze strony INTELA (najnowsze) efektu nie ma.


Dysk w lapku to ssd 256Gb chyba samsunga. Ale to raczej nie dysk jest problemem tylko stery do obsługi sata, windows nie widzi magistrali chyba.


Znalazłem na englojęzycznej stronie że należy zrobić extract z pliku ze strony lenovo:


(original lenovo.exe) > SetupRST.exe > RST_x64.msi > driver.cab > (driver files including several iaStor files)


Robię tak ale po extrakcie SetupRST.exe nie mam pliku RST_x64.msi a jedynie dużo katalogów.


Rady?


Edytowane przez Tal-Rash
Nie wklejaj formatowanego tekstu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem:

Problemem był legacy suport tryb w biosie.

Należy zrobić pendrive dla GPT UEFI i nie właczać trybu legacy w biosie.

Wówczas załadować stery Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) RAID Driver ze strony INTELA i hula.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości spytam jaki to system na tym lapku był że "ponieważ jest tak dużo dupereli które mnie irytują" bo win 10 w wersji Home to dopiero będzie irytacja.

Edit...ze stronki wynika że na nim jest (był) win 10 home...więc zmieniłeś irytujący na irytujący? no chyba że był inny albo oprogramowanie dołączone przez producenta cię zirytowało. :D 

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...