Skocz do zawartości
Rillas

Xiaomi Mi Air - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie zawarte w temacie. Od grudnia chodzi za mna myśl o nowym laptopie (poprzedni acer 7738g ledwo dyszy i nadaje sie bardziej do muzeum, niz do codziennego uzytku). Moja uwage zwrocil laptop xiaomi (niedostepny w polsce, ale to nie stanowi dla mnie problemu, gdyz moge go zakupic bezposrednio w chinach). Czy w budzecie do 3.5k znajde cos podobnego (podobnego z naciskiem na parametry, a nie design zerzniety z jablek)? Kupujac laptopa nie mam konkretnego celu. Bedzie sluzyl do surfowania w internecie, ogladania filmow, odpalenia niewymagajacej gry i to wlasciwie tyle.

 

Pytam bo na dobra sprawe ciezko znalezc mi opinie o tym laptopie. Nawet na reddicie ciezko o jakis porzadny watek, sadze ze tu tez niewiele osob mialo doczynienia z tym egzotykiem, ale moze polecicie cos o podobnych parametrach co mozna dostac w europie, zebym potem nie mial problemow z serwisem.

 

Pozdrawiam, Marcin

 

EDIT: Zapomnialem o jakims linku do samego sprzetu:

http://xiaomi-mi.com/notebooks/xiaomi-mi-notebook-air-133-silver/

Edytowane przez Rillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wady jestem w stanie calkowiecie zaakceptowac (z laptopa bede korzystal w domu raczej wieczorami, wiec problemow z refleksami czy brakiem pradu raczej nie doswiadcze). Czy w tej kategorii cenowej jest jescze cos godnego uwagi? Jak pisalem wyzej - chodzi mi o podobne parametry, gabarytowo laptop moze byc wiekszy bo i tak nie zalezy mi na mobilnosci. Po prostu boje się, ze w razie problemow nie bede mial tego jak serwisowac w europie -,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopy to urządzenia potencjalnie wysoce bardziej awaryjne niz telefony i dlatego nie brałbym laptopa Xiaomi z serwisem w Chinach, choć co do samej specyfikacji to naturalnie jest ona bardzo dobra przy tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

Laptopy to urządzenia potencjalnie wysoce bardziej awaryjne niz telefony i dlatego nie brałbym laptopa Xiaomi z serwisem w Chinach, choć co do samej specyfikacji to naturalnie jest ona bardzo dobra przy tej cenie.

Calkowita racja. To loteria. Raz sie uda i laptop  bedzie chodzil kilka dobrych lat bez zadnych problemow. A raz sie nie uda i zaplacisz mniej a pozniej bedziesz dokladal na wysylke za granice , a ile stracisz nerwow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o taka rade mi chodzilo. Wlasnie tego sie bardzo obawiam, ze w przypadku awarii bede musial poniesc spore koszta i stracic duzo czasu. W takim razie nie ma co ryzykowac tylko trzeba szukac czegos innego. Niestety na to ze xiaomi wejdzie na europejski rynek z laptopami to raczej nie ma co liczyc podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

Łoł - faktycznie jest!

 

O, a tu drugie:

https://www.olx.pl/oferta/telefony-xiaomi-mi4c-2-16-rozne-kolory-dual-sim-lte-redmi-pro-mi-5-CID99-IDdgJTB.html

 

I trzecie:

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-2-16gb-2x-sim-gw-menu-pl-i6666741907.html

 

Same oficjalne przedstawicielstwa! :)

 

 

Az chyba sam sie skusze!!!

 

Edytowane przez Zakochany Graham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszki. Jedyne co znalazlem w internecie to info o tym, jakoby JBTS bylo oficjalnym dystrybutorem xiaoyi, czyli jednego z dzialow xiaomi. O dystrybucji xiaomi nie slyszalem nigdy i prawdopodobnie nigdy nie uslysze. Chinole za duzo patentow i innych praw autorskich nalamali, zeby tak bezkarnie i oficjalnie wejsc na europejski rynek. Wczoraj generalnie ostudzilem swoje zapaly, ale jak zaczalem szukac alternatywy dla tego laptopa do 3.5k to nie znalazlem absolutnie nic co by mnie przekonalo wiec dzis znow sie zastanawiam i nie wiem czy nie zaryzykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma Ci służyć do 2 lat, to bierz w ciemno i podziel się wrażeniami. Coś na dłużej, to raczej nie xiaomi, głównie z powodu sporych oszczędności na etapie produkcji i nikłej dostępności części w Europie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O znalezieniu analogicznej specyfikacji w porównywalnym budżecie nie ma mowy. Można by ewentualnie szukać czegoś Lenovo z programu ReThink albo w miarę nowych używek Probooków. Niemniej jednak serwis Lenovo też do wysokogatunkowych nie należy, więc jeżeli nie obawiasz się kwestii serwisowych, bierz Xiaomi i opisz wrażenia na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

Sluchaj. Ja powtarzam. Ryzyk fizyk. Moze byc tak ze bedzie ci wszystko ladnie dzialalo przez X czasu. A moze byc tak ze ci [ciach!]lnie po 2 miesiacach. Decyduj ty.


JA mam Gatewaya FX z USA. Narazie padl mi jeden HDD z dwoch. No i zawiasy powoli sie wyrabiaja. Laptop z 2009. 

Edytowane przez Zakochany Graham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na 8 lat uzytkowania to wlasciwie wybrnal bez szwanku. Powiem szczerze, ze chyba zaryzykuje. Jeszcze zrobilem research odnosnie mozliwosci przeinstalowania systemu na wlasny i nie jest to problematyczna sprawa, sterowniki sa bez problemu dostepne wiec kolejny minus w postaci zakrzaczonej wersji win10 odpadl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasem tak że dystrybutorem oficjalnym Xiaomi w Polsce jest ABC data? Przeciez  telefony Xiaomi można kupic w sklepach, pomijam fakt ze cholernie drogo. Trzeba byloby sie dowiedziec czy serwis w polsce ktory też jest, naprawia laptopy

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABC Data oraz AB S.A. (być może w drodze kolejne firmy) po prostu kupują to w dużych ilościach na chińskim rynku, na platformie Alibaby. Nie ma tu w najmniejszym stopniu mowy o byciu oficjalnym dystrybutorem. Marża detaliczna musi byc spora bo muszą brać do podziału na klatę koszty serwisu w drugim roku (zgodnie z konsumenckimi wymogami w Eurosojuzie). Chińską gwarancję mają roczną, tak jak wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasem tak że dystrybutorem oficjalnym Xiaomi w Polsce jest ABC data? Przeciez  telefony Xiaomi można kupic w sklepach, pomijam fakt ze cholernie drogo. Trzeba byloby sie dowiedziec czy serwis w polsce ktory też jest, naprawia laptopy

 

ABC Data =/= Xiaomi, taka naprawa byłaby odpłatna no i skąd mieliby mieć części do laptopa, którego oficjalnie u nas nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest info z MIUI polska

 

Oficjalna dystrybucja

 

Oficjalną dystrybucją Xiaomi w Polsce zajmuje się ABC Data, a sprzęt zakupiony w autoryzowanych sklepach posiada gwarancję realizowaną w SBE

 

 

Więc wydaje mi się, że mam rację.

 

 

No własnie co do części, wystarczyłoby przedzwonic do serwisu czy naprawy dokonują chociaz odpłatnie, żeby na lodzie nie zostać ze spieprzonym lapkiem:)

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie jeden z fenomenów tej marki. Wszyscy chcieliby być ich oficjalnym dystrybutorem, nawet posuwają się do wypisywania takich bredni na swoich stronach, a samo Xiaomi ma to gdzieś. :) Choć faktycznie kwestie patentowe mogą tu byc istotną przeszkodą, i być może nawet gdyby nie miało tego gdzieś, nie dałoby się to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale skądś się ich produkty w x komie, media expert itd wzięły nie? Wcześniej ich nie było. Mało tego, u nas sprzedawany jest np Redmi Note 3 pro w wersji Kate czyli z b20. Więc skoro chwalą się byciem dytrybutorem, serwisem itd, to cos musi byc na rzeczy. Wiem tyle ile wyczytam, bo z xiaomi mam tylko słuchawki ktore sluza mi juz 3 lata i zero problemu z nimi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei zastanawia fakt czy formatujac dysk i wrzucajac swojego prywatnego windowsa trace ich gwarancje? W sumie srednio mi sie widzi korzystanie z krzaczkow, ale z drugiej strony... to tylko windows i tak niemalze na pamiec wiem co jest gdzie, a nawet jesli czegos nie wiem to minute zajmie wygooglowanie odpowiednich informacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No X-kom czy morele czy inni pomniejsi albo mogą brać od ABC Daty lub AB, albo o ile zamierzają dostatecznie dużo kupować, mogą to kupować samodzielnie na Alibabie (tylko modele nie do wyłącznej dystrybucji w Chinach, czyli odpada bodajże Mi4c, Redmi Pro i jeszcze jakieś dwa czy trzy modele, w tym chyba Mi Pad 2). Jakie rozwiązania przyjęli w kwestii serwisu to nie wiem, na pewno w pierwszym roku odsyłka do Chin, co w drugim roku to ich tejemnica. Na Alibabie można kupic oryginalne części zamienne. Nawet na Aliexpress można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

No jak na 8 lat uzytkowania to wlasciwie wybrnal bez szwanku. Powiem szczerze, ze chyba zaryzykuje. Jeszcze zrobilem research odnosnie mozliwosci przeinstalowania systemu na wlasny i nie jest to problematyczna sprawa, sterowniki sa bez problemu dostepne wiec kolejny minus w postaci zakrzaczonej wersji win10 odpadl

Do tego byl OC graficznej heheh. Oj ile razy flashowalem karte graficzna. A i upgrade biosu hehe. AHA dobra jeszcze jedna wada po 8 latach. Problemy z bateria. Trzyma 90 minut i czasami w trakcie ladowania odcina moc.  Czyli przestaje sie ladowac. Trzeba wypinac i wpinac wtyczke kilka razy., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...