Skocz do zawartości
king89yaku

Składanie zestawu - wydajność=cena!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Składam Blaszaka do Gier. Mam kilka części, niektóre muszę dokupić. Z góry dzięki za poradę. 

Budżet jest ruchomy, chodzi mi o jak najlepszy stosunek ceny do wydajności. Komputer dla małolata głównie do gier PC.

Chodzi o aktualne tytuły (Bf1, GTA V, Watch Dogs 2 oraz spokój na 1.5 do 2 lat)

Granie w Full HD w średnich detalach.

W nawiasie ceny (mniej więcej tyle chodzą te części)

 

 

Co mam:

Dysk SDD GOODRAM C40 120 GB - Postawię na nim system + programy. (ok. 200 zł)

Karta Graficzna Radeon R9 380X 4 GB (ok 900 zł)

Zasilacz Corsair CX600 (ok 185 zł)

Najprawdopodobniej DYSK HDD (ale nie wiem czy jest na SATA czy ATA)

 

Co potrzebuję:

Procesor (530zł lub 830 zł)

Intel Core 3 6100 lub i5 6400 (różnica między nimi to ok 300 zł - sporo). 

Zastanawiałem się nad i5 ale używanym, niestety nie ma go za bardzo gdzie kupić, pozatym jest sens kupno używanego procesora?

 

 

Płyta główna (coś do 250 - 280 zł)

ASRock H110M-HDV, H110M, DDR4, SATA3, USB 3.0, 

 

Pamięć Ram (2x4 GB DDR4 - ok 230 zł)

Pamięć GoodRam DDR4 8GB 2133 CL15

Płyta obsługuje Dual Channel więc lepie 2x4 niż 1 kość 8 gb?

 

Obudowa

Obudowa SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (140 zł)

Jeżeli chodzi o cięcie kosztów to nie widzę lepszego rozwiązania.

 

Dysk HDD (Opcjonalnie - ok 230 zł)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

 

 

Reasumując koszty (cena z dyskiem HDD bo może stary będzie ok)

z i3 = 2445 (2675)

z i5 = 2745 (2975)

 

Pytania:

 

1) Czy jest sens w chwili obecnej kupowania i5? Czy kupić i3 a w przyszłości zrobić upgrade do i5

2) Dorzucić $ do lepszej płyty głównej? Jeżeli tak to na jaką by najlepiej uzyskać stosunek wydajność=cena.

3) Jakieś propozycje co do zmiany?

 

 

Z filmów na YT zestaw i3 6100 i r9 380 w GTA V - Full HD ustawienia very hight uzyskiwał stabilne 35-40 fpsów. Przy odpowiednim ustawieniu (jakość=wydajność) myślę spokojnie 55-60 można by uzyskać.

BF1 na Wysokich ok 30 FPSÓW (myślę przy ustawieniach low/medium) spokojnie stabilne 60 wyciągnie.

 

a tutaj porównanie 2 procesorów właśnie z tą kartą grafiki.

 

różnica nie jest aż tak duża.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez king89yaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę kupiłem nówkę w Morele początkiem zeszłego roku. Jeszcze przed premierą GTX 10x0. WYceniam ją na 900 stów a dałem 1100. Ceny podaje tak orientacyjnie by wiedzieć ile mniej więcej wyjdzie cały zestaw.

 

Co do propozycji:

- procesor: Pentium G4560 lub i5 7400 (to tutaj i5 7400 jeżeli budżet pozwoli - stosunkowo nowy procesor)
- płyta główna: msi b250m pro-vd (lub pro-vdh); (OK)
- HDD - Toshiba P300; (Różnica między dyskami jakaś duża nie jest, ten model cieszy się dużą popularnością wiec czemu nie)
- RAM - Corsair DDR4 2400MHz CL14 1x8GB; (Płyta ma 2 sloty więc w razie rozbudowy to 2x8 gb ram, ale wątpie by było potrzebne kiedyś 16 GB. 2x4 nie będzie wydajniejsze? 
- obudowa - Zalman Z3. (Przy budżetowych obudowach to w zasadzie bez różnicy czy Zalman czy Silentium)

 

Doszedł mi jeszcze do zakupu Monitor. Coś w Full HD 24 Cale. Chyba bezkonkurencyjny 

G-MASTER Black Hawk GE2488HS - B2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- RAM - Corsair DDR4 2400MHz CL14 1x8GB; (Płyta ma 2 sloty więc w razie rozbudowy to 2x8 gb ram, ale wątpie by było potrzebne kiedyś 16 GB. 2x4 nie będzie wydajniejsze? 

- obudowa - Zalman Z3. (Przy budżetowych obudowach to w zasadzie bez różnicy czy Zalman czy Silentium)

RAM pewnie będziesz dokładał prędzej niż później. :wink2:  MSI B250M PRO-VD ma 2 sloty (pro-vdh ma 4 sloty + usb 3.1 typu C), w podobnej cenie jest jeszcze Gigabyte GA-B250M-DS3H mająca 4 sloty. Przy wyborze płyty z 4 slotami możesz wziąć 2x4GB.

W kwestii obudowy, w gruncie rzeczy mogę się zgodzić. Ja polecam Zalmana Z3, bo to chyba najtańsza obudowa z 3 wentylatorami w komplecie i możliwością dołożenia jeszcze 2-óch.

Doszedł mi jeszcze do zakupu Monitor. Coś w Full HD 24 Cale. Chyba bezkonkurencyjny 

G-MASTER Black Hawk GE2488HS - B2

Jaki budżet na monitor? Matryca TN nie porywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...