Skocz do zawartości
tiomor

27 cali do gry/praca do 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Trochę jestem w kropce, bo przeleciałem cały internet w poszukiwaniu monitora i dalej nie wiem co kupić. Tzn mam z 4-5 typów, ale pewnie każdy z nich to kupa. Będę więc wdzięczny za pomoc. 

 

Czego chce od monitora (w kolejności według ważności, część się oczywiście wzajemnie wyklucza :))

 

1) 27 cali

2) freesync

3) 4k

4) 1440p

5) Niski ms

6) IPS

7) TFT

8) Wysokie odświeżanie

 

Myślę o wydaniu koło 2k na to. 

 

To nad czym myślałem:

https://saturn.pl/komputery-i-tablety/monitor-iiyama-g-master-gb2783qsu-b1

 

Z naciskiem na iiyame GB2888UHSU-B1

 

Nie wiem czy w moim przypadku jest sens cisnąć w dużo droższe IPS i nie wiem czy jako laik poczuje dramatyczną różnicę. Kąty patrzenia mnie średnio interesują bo i tak siedzę na wprost, a filmy i seriale oglądam na tv ;)

No i zależy mi na wysokiej rozdzielczości bo gry w które gram (europa universalis, Eve online i ogólnie strategie) będą po prostu wygodniejsze ;)

 

Obecnie mam 24 calową Illyame TFT z fullHD i bez freesyncu.

 

Z góry dziękuje za poradę.

 

 

Edytowane przez tiomor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naciskiem na iiyame GB2888UHSU-B1

Nie wiem czy w moim przypadku jest sens cisnąć w dużo droższe IPS i nie wiem czy jako laik poczuje dramatyczną różnicę. Kąty patrzenia mnie średnio interesują bo i tak siedzę na wprost,

 

Kiedy masz oko idealnie na wprost ekranu, w jednej pozycji, to patrzy ono pod innym kątem na dolny obszar panelu i pod innym kątem na środek, czy górny obszar panelu. Kąty w TN są tak kiepskie, że jak wyświetlisz pomarańczowy na całej powierzchni ekranu i będziesz ekran oglądał z kilkudziesięciu centymetrów, to nie zobaczysz jednego pomarańczowego koloru, jak prawidłowo powinno być, tylko pionowy gradient odcieni pomarańczy. Także ja nawet do patrzenia na wprost omijam TN i między innymi tej Iiyamy na TN bym nie tknął :kijem: - ale wybór należy do Ciebie :>

 

Obecnie mam 24 calową Illyame TFT z fullHD i bez freesyncu.

 

Każdy obecnie sprzedawany monitor LCD jest TFT ... czyli wszelkie IPS/PLS/HVA, MVA/PVA, TN .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że jak chcesz 27' i 1440p to zapomnij o wysokim odświeżaniu bo masz za mało kasy. 

 

Tu moja propozycja:

 

http://www.emag.pl/monitor-dell-27-led-ultrasharp-u2715h-qhd-displayport-hdmi-czarny-pl-1067128-210-adso/pd/D7RYNMBBM/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...