Skocz do zawartości
kemsai

W połowie używany składak za 1500zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio chodzi mi po głowie pogranie sobie w wiedźmina 3, oraz parę innych nowszych gier na które nie pozwala mi mój obecny laptop. Nie jestem co  prawda fanatykiem gamingu, dlatego też wolałbym przycebulić jak to tylko możliwe. Ogólnie chciałbym złożyć komputer za około 1500 zł, na którym dałbym radę pograć w takiego wiedźmina na conajmniej średnich detalach mając przy tym z 40fps.

 

Ogólnie rozglądałem się ostatnio za używanymi  częściami, ale nie znam się zbytnio na chłodzeniu, czy zasilaniu w PC.

Czy opłacalnym byłoby kupić nowe: zasilacz, obudowa, pamięć RAM 8GB, chłodzenie. Jeśli tak to jakie?

A z używanych kupić: procesor i5-2400 (na allegro z gwarancja 12 miesiecy około 300zł), i jakąś używaną karte graficzną jak 750TI, lub Radeon jakiś? + Dysk twardy za jakieś 50zł.

 

 

Poza graniem, o ile komputer chodziłby sprawniej niż mój laptop chciałbym na nim trochę programować.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowałbym w całość używaną:

i5 drugiej generacji / trzeciej generacji + płyta główna + 8GB DDR3 dostaniesz za ~600zł (ostatnio nabyłem i5-2400 + box chłodzenie + płytę z SATA 3 / USB 3 + 4GB DDR3 za 470zł z wysyłką  i gwarancją rozruchową 30 dni + paragon do tego wystawiony przez firmę Sprzedającego);

Dobierasz za ~120-150zł 1TB dysk twardy
Do tego używany GTX 660Ti ~350zł / GTX 680 ~500zł / GTX 770 ~550zł
Obudowa która to pomieści spokojnie za 50zł zgarniesz
Masz ~1350zł z GTX770 4GB
Zasilacz za ~150zł masz spokojnie markowe 500W, z używek jeszcze na gwarancji;

Warto przeglądać OLX i szukać części lokalnie;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowałbym w całość używaną:

 

i5 drugiej generacji / trzeciej generacji + płyta główna + 8GB DDR3 dostaniesz za ~600zł (ostatnio nabyłem i5-2400 + box chłodzenie + płytę z SATA 3 / USB 3 + 4GB DDR3 za 470zł z wysyłką  i gwarancją rozruchową 30 dni + paragon do tego wystawiony przez firmę Sprzedającego);

Dobierasz za ~120-150zł 1TB dysk twardy

Do tego używany GTX 660Ti ~350zł / GTX 680 ~500zł / GTX 770 ~550zł

Obudowa która to pomieści spokojnie za 50zł zgarniesz

Masz ~1350zł z GTX770 4GB

Zasilacz za ~150zł masz spokojnie markowe 500W, z używek jeszcze na gwarancji;

 

Warto przeglądać OLX i szukać części lokalnie;

Całość używana niestety odpada bo jestem laikiem i pewnie dobiorę niespecjalnie wszystko sam. Ale bazowa jednostka z dokupioną kartą graficzną wydaje się ciekawą opcją. I tu pytanie, czy w taki komputer: http://amso.pl/product-pol-32862-DELL-990-Desktop-i5-2400-3-1GH-8GB-120GB-SSD-DVD.html po dodaniu karty graficznej by już był? Czy jednak trzeba wymienić płytę główną/zasilacz/obudowę?

Edytowane przez kemsai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest komputer w obudowie sff, nie wsadzisz tam normalnej karty w formacie atx, w dodatku będzie problem z zasilaczem (za mała moc i brak wtyczek).
Jak jesteś kompletnym laikiem to ja tym bardziej jestem za pomyslem nowego PC z drugiego postu- masz nowy sprzęt na gwarancji, w dodatku za 1zl masz w morele darmowe złożenie i wysyłkę. Komputer masz gotowy do rozbudowy w normalnej odbudowie i z normalnym zasilaczem. Możesz dołożyć kiedyś druga kość ram, dysk SSD, wymienić procesor nawet na i7 i wsadzić gpu o wydajności gtx1070.
Tego procesora się nie bój przez to że to "pentium", ma on 2 rdzenie/4 wątki tak jak i3.

ew. możesz zmienić jeszcze obudowę na mniejszą i tańszą np. brutus m10 albo zalman t4:

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m10-spc159-975359/

https://www.morele.net/obudowa-zalman-t4-zm-t4-619114/

Tapatapatap Moto X Style

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dell raczej odpada jak chcesz myśleć o sensownej rozbudowie , obudowa typu desktop z małą ilością miejsca w środku - sensownej karty tam nie wsadzisz tylko jakieś <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>a low profile .

 

Przełożenie bebechów do innej budy też odpada , z reguły płyty od Della to jakieś dziwne mutacje BTX .

 

Kolejny minus to słaby zasilacz , teoretycznie 250W ale nie wiadomo ile ma faktycznie na linii +12 V .

 

Generalnie jak chcesz kupować polesingowy sprzęt do gier i w celu dalszej rozbudowy to unikał bym obudów typu Desktop/SFF .

 

Z oferty AMSO bardziej powinien pasować Dell 790 w wersji Tower , pozostałe ich kompy to Desktopy albo SFF/USFF , choć w tym Dellu zasilacz także nie grzeszy mocą ale miejsca powinno być więcej .

 

Przynajmniej tak wygląda ze zdjęć w necie , zasilacz też powinno dać się wymienić w przeciwieństie do modeli Desktop/SFF .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kemsai

Czemu tak usilnie szukasz czegoś używanego? Ja bym osobiście preferował nowe podzespoły (w przyszłości możesz spokojnie zmienić procesor, kartę graficzną i dołożyć RAM).

Chodziło mi głównie o to by nie było szczególnie drogo, a rozsądnie wydajnie. Głównie chodzi o wymienionego wyżej wiedźmina, na którego się dość napaliłem, ale znając życie jak już go skończę to komputer by stał mało używany. Z jakiegoś powodu każdy procesor niżej od i5 kojarzy mi się z niską wydajnością.. (Pewnie dlatego, że nazwę Pentium kojarzę jeszcze z czasów gimnazjalnych).

Czy w przypadku fizycznych rdzeni procesora, a technologii hyper threading nie ma dużej różnicy wydajności w przypadku gier i różnych IDE jak visual studio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus

Zgadza się, wartość koszyka musi przekroczyć 1500zł.

@kemsai

Akurat Wiedźmin nie siedzi jakoś mocno na procku. Fizycznie 4 rdzenie są zwykle lepsze, ale mowa tu o starszym i5. G4560 będzie blisko i3 6100: https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i3_6100_skylake_ze_sredniej_polki_cenowej?page=0,13.

Edytowane przez Bull3tproof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...