Skocz do zawartości
Gość

procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar zmienić procesor z pentiuma g3260 na inny ,ale nie wiem co wybrać...

Myślałem żeby  wziąć ten:http://allegro.pl/intel-core-i5-4670k-box-cooler-1150-30-dni-gw-i6694892003.html#thumb/1

Mój zasilacz to chifteat 500W 

Płyta główna ma socet 1150

Edytowane przez kuba2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Płyta główna Gigabyte GA-H81M-S2H, H81

 

Pamięć GoodRam Play DDR3 8GB 1600MHz CL9

 

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 GAMING X 2GB GDDR5

 

Zasilacz Chieftec Force Series 500 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO możesz brać tego procka. Cena jest atrakcyjna i proc będzie łatwo sprzedawalny. Będziesz ograniczony co do możliwości podkręcenia go, ale IMO i tak warto ze względu na cenę w porównaniu do tańszych i5. Zaletą wersji z K jest to, że długo pozostają sprzedawalne z niezbyt dużą stratą.

 

Z tym że jak widzę masz też licytację od 720. To spróbuj ją wygrać albo dogadać się z tamtym sprzedającym na KT.

 

Jako alternatywę możesz rozważać 4440, 4460, 4570 do 600-650 zł z tym że na pewno będzie później trudniej je sprzedać.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywę możesz rozważać 4440, 4460, 4570 do 600-650 zł z tym że na pewno będzie później trudniej je sprzedać.

 

 

Gdybym kiedyś szukał używanego procesora, to przy non K mam wysokie prawdopodobieństwo, że nie jest *wyeksploatowany, więc nie powiedział bym by non K był trudniej "sprzedawalne".

 

* - jak wiadomo procesor, który długo pracuje na podniesionych zegarach, przy wyższej temp, ulega z czasem degradacji, objawia się ona coraz niższym potencjałem OC. O ile ktoś kto kupuje nowy procesor i po 2-3 latach go sprzedaje, to to olewa, o tyle przy zakupie z drugiej ręki wg. mnie warto zwrócić na to uwagę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Degradacja procesora to mit bym powiedział w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszych prockach. Ja miałem i5 2500K przez ponad 3 lata ustawiony na 4.6 GHz i to przy dość wysokim napięciu w porównaniu do innych sztuk co osiągały 4.8-5.0 GHz przy niższym napięciu. I mimo to nie było i z tego co wiem nadal problemu z utrzymaniem taktowania.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...