Skocz do zawartości
etamin

Wydajny wentylator dla Intel Core i7-7700K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Czy ktoś z was jest w stanie polecić sprawdzone chłodzenie dla procesora Intel Core i7-7700K?

 

Obecnie korzystam z SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, niestety w trakcie testu PassMark okazało się że temperatura dochodzi prawie do 100 st.

Wentylator wydaję się być poprawnie zamontowany, ciężko mi ocenić jak sie rozłożyła pasta przewodząca nie do końca wiem czy to wina montażu czy samego wentylatora.

 

pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność ma niezłą, ale dwa wentylatory zawsze będą cichsze tłocząc tę samą ilość powietrza niż jeden. Dwie 140tki tłocząc 40CFM będą mogły pracować na niższych obrotach niż jedna 140tka generująca 40CFM o ciśnieniu statycznym nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam na i7-6700K chłodzenie: Grandis 2 XE1436 w spoczynku 23 - 26 stopni, w stresie 48 - 50 w stresie wraz z kartą graficzną 60 wszystko w obudowie SilentiumPC M40 z sześcioma wentylatorami ( przód x2, dół x1, tył x1, góra x2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność ma niezłą, ale dwa wentylatory zawsze będą cichsze tłocząc tę samą ilość powietrza niż jeden. Dwie 140tki tłocząc 40CFM będą mogły pracować na niższych obrotach niż jedna 140tka generująca 40CFM o ciśnieniu statycznym nie wspominając.

 Ten test tego nie potwierdza: https://www.techpowerup.com/reviews/Thermalright/Le_Grand_Macho/7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś, że ten test nie zestawia głośności dla danego przepływy powietrza? Sadząc z twojego posta, to pewnie nie ;-) To jest porównanie dla 25%, 50% i 100% PWM. Nie ma zastawienia dla danego przepływu powietrza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej są wyniki temperatur. Skoro w każdym przedziale jest cichszy i ma gorsze wyniki to po co analizować cmf?

 

Ja z kolei uważam, że więcej wentylatorów to wiecej szumu. Przy takich kolosach sam wentyl wyciągający na tyle obudowy tworzy z chłodzeniem układ push-pull.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki temperatur są podane dla 100% PWM. Nie zrozum mnie źle, RT to bardzo dobre chłodzenie. Ale da się spokojnie złożyć cichszy setup z dwóch takich wentylatorów obracających się wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób delid i masz temperatury 20-30 stopni w dół. Na glucie nawet na chłodzeniu cieczą będziesz miał w stresie 90 st. U mnie po skalpie przy 4,5 GHz w stresie temperatura to 56-58 st., poprzednio było 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...