Skocz do zawartości
Beatles7

Komp łapie freezy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Konfiguracja:

Gigabyte GA-M57SLI-S4
Athlon 64 X2 6000+ 3.00 GHz
pamięć 2gb Kingston, 2gb Aeneon
karta ASUS EAH6570

zasilacz Fortron 500W, FSP500-60GHN, 80 Plus, aktywne PFC

 

 

 

Złożyłem komputer z tych części, ale od czasu do czasu łapie freezy (staje całkowicie kursor myszki i nic nie idzie zrobić). Co mnie niepokoi to temperatura mostka która wynosi 55 stopni bez większego stresu i napięcie zasilacza przy -12V wynosi -3.45. Z tego co patrzałem to nie jest normalne napięcie. Dodam, że komputer nie jest podłączony do uziemnienia. Komputer pracuje nie stabilnie. Do posta dodaje screena z CPUID HWMonitor. Obudowa posiada z tyłu wiatrak wyprowadzający ciepłe powietrze i zamontowałem też dodatkowy przy obudowie do chłodzenia mostka który się strasznie grzał (wcześniej nawet koło 65 stopni bez wielkiego stresu). Co może być przyczyną tego stanu rzeczy?

Edytowane przez Beatles7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program nie ma prawa odczytać takiego napięcia i wgl nie ma prawa odczytać prawidłowego napięcia  to tylko przez multimetr 

ogólnie mam rozumieć że złożyłeś tak archaicznego złoma ? 

pierwsza prawa to zmiana pasty termoprzewodzącej gdzie się ta 

druga sprawa do sprawdzenie pamięci ram 

trzecia sprawa to sprawdzenie dhdd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładce health nic mi nie pokazuje w zwykłej i jak i wersji PRO, zrobiłem skan błędów normalny

 

https://zapodaj.net/74addc8759e3f.jpg.html

 

Pamięci sprawdzałem w Memtest, są OK


Sorry za opóźnienia, ale komp łapie zwiechy nieraz co chwile, a nie kiedy pochodzi 1,5 godz

Edytowane przez Beatles7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem procesor na Phenoma II X3 705e 2.50 GHz (miałem go wcześniej zamontowane i też na nim łapał feezy. Zmieniłem, gdyż trochę szybszy i przy okazji wymieniłem pastę na nową. Athlon 64 X2 6000+ 3.00 GHz bardziej się grzał.

Print Screen z AS SSD Benchmark:

https://zapodaj.net/7396b8f51118a.jpg.html

Standardowo w biosie Vcore dla tego Phenoma był 1.1750V, podwyższyłem o 0,025V, ale nic to nie dało, następnie do następnej możliwej opcji 1.2250V również bez zmian, dalej komputer chodzi niestabilnie. Powróciłem do standardowych ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>a. MIeszkamy w Polsce. Sugerowałbym używanie języka ojczystego. Proszę moderatora Klausa o zmianę brzmienia tematu na :

 

Zawieszanie się komputera. 

 

Komputer się zawiesza. 

 

Komputer się blokuje. 

 

Komputer przestaje działać

 

Komputer  nie reaguje na komendy. 

 

Problemy z zawieszaniem się komputera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem komputer z części co miałem jeszcze w domu:


Gigabyte M68M-S2P rev. 2.3
Athlon 64 X2 6000+ 3.00 GHz
pamięć 2gb Kingston, 2gb Aeneon
karta NVIDIA GeForce GTS 250
dysk nowy SSD Kingston SHFS37A120G
zasilacz Chieftec 400W GPS-400AA-101 A

 

Windows'a 7 64bit i ta sama sytuacja komputer się zawiesza. Jakiś paradoks, albo te płyty główne ze starości się nie nadają, albo z napięciami w mieszkaniu coś nie teges, dziwna sprawa. W tej płycie mostek też się grzeje koło 60-65 stopni.

Edytowane przez Beatles7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim zastawie zasilacz może być za słaby.

 

Nie użyłeś przypadkiem jakiejś przejściówki zasilania sata lub kabla sata tego samego w obu konfiguracjach?


W drugiej płycie masz kartę zintegrowaną, sprawdź na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Chieftec ma 400W jednak, pomyłka, poprawiłem post. Moc wystarczająca, także to raczej nie zasilacz. Kable są inne, obudowa też inna, żeby 100 razy nie przekładać. Sprawdzę tę kartę zintegrowaną też, ale wątpię w to, że to pomoże, a jakość obrazu ze zintegrowanej to raczej niezbyt do tego monitora co mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...