Skocz do zawartości
Xandarre123

Jaki telewizor do PS4?

Rekomendowane odpowiedzi

Sony KDL-43W755C

PHILIPS 40PFH6550/88

PANASONIC TX-40DS630E

Dzięki za odp choc dwa pierwsze modele są już niedostępne to zainteresuje sie Panasoniciem :)

 

EDIT: Panasonic jego inputlag wynosi 80 ms to chyba nie nadaje się do gry na ps4

Edytowane przez Xandarre123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej szukam telewizora pod PS4, 40 calowego z dobrą jakością obrazu, ponieważ na obecnym LG 42 obraz podczas gry jest rozpixelowany. Moj budżet to 2000zł

 

A nie robisz przypadkiem 2x overscan? Tj. telewizor domyślnie robi overscan, a Ty później w PS4 ustawiasz dopasowanie obrazu do ekranu? Z tego, co widziałem u ludzi, dość częste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie robisz przypadkiem 2x overscan? Tj. telewizor domyślnie robi overscan, a Ty później w PS4 ustawiasz dopasowanie obrazu do ekranu? Z tego, co widziałem u ludzi, dość częste...

Dzięki za informacje sprawdzę.

 

Edit wiesz moze jak to sprawdzić/wyłączyć? 

Edytowane przez Xandarre123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu TV masz gdzieś zazwyczaj opcje typu 16:9, 14:9, 4:3, powiększenie, przycięcie etc. Po pierwsze, jakie są tam opcje?

 

W sharpach to jest "punkt po punkcie", w LG prawdopodobnie masz ORIGINAL (nie to zaznaczone na screenie)

lg_fix.jpg

 

To są zazwyczaj ustawienia per źródło, czyli osobno dla HDMI1, osobno dla HDMI2 etc.

Ustaw to, co wskazuje, że nie dokonuje przeskalowania ekranu,

Wówczas w menu PS4 masz opcje:

hqdefault.jpg

i dalej:

reso2.jpg

 

Ogólnie chodzi o to, aby podczas przesyłu obrazu z PS4 na TV nie były dokonywane żadne przekształcenia aspektu obrazu; PS4 jest zdolne do wysyłania obrazu dokładnie 1920x1080p, TV ma taką rozdzielczość i nie ma potrzeby ingerencji w PAR, DAR, SAR ani inne aspekty obrazu.

Większość ludzi jak ma TV 16:9, to w menu ustawia 16:9, albo i TV ma to domyślnie ustawione - ale to ma sens tylko, gdy źródło nadaje w innej rozdzielczości, niż natywna TV - np. dla dekoderów kablówki, satelity, DVB-T, DVD etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha to odpal sobie na jakim kolwiek telewizorze gre gdzie jest wymagana precyzja i szybkosc :) wtedy pogadamy o input lag.

 

Wlasnie ze zalezy od gier, jak grasz w FPSy na multi to ma to kolosalne znaczenie, a jak w jakies rozne gry na single player to Ci to rybka jaki masz input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj tytuł tematu i o czym ja napisałem przed chwilą . Gdzie ty masz szybkość i precyzję na konsolach, na której  GRA  SIĘ PADEM, a nie myszką w twojego cs'ka czy co ty tam grasz.

 

 Mój TV ma ok 40 ms w trybie gry. Poprzedni miał 25 ms. Grałem na poprzednim w BF4 i gram na tym również. Nie ma dramatu, a wręcz jest całkiem OK.  Do grania na PC w multi bardziej zaawansowany gracz podłącza monitor.  

 

KAX ten Sony to jeden z lepszych TV do PC..

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...