Skocz do zawartości
vanmarko

co bedzie wydajniejsze - 2x gtx 980ti czy 1080?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje kupić kartę graficzna i się zastanawiam co będzie lepsze 2x geforce gtx 980ti czy jeden 1080 ?

mam

i7-6700k-42ghz

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16

Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING,

650W plus bronze bequiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sucha wydajność będzie po stronie SLI .

 

Co innego rzeczywista wydajność - tutaj sporo zależy od gry , procka czy np. sterowników , do tego potrzebujesz sporo mocniejszy zasilacz do SLI z GTX980Ti .

 

Procka kręcisz jak najwyżej jak chcesz grać na SLI , I7 6700K@Stock może być wąskim gardłem .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x GTX 980Ti będą wydajniejsze od jednego GTX 1080. Ale to logiczne całkowicie, tym bardziej, że 980Ti po OC nie wiele odstaje od GTX 1080 stock. No ale teraz kilka kwestii kluczowych.

 

1. I7 6700K NIE NADAJE się do SLI, tak samo jak nie nadaje się do tego, żadne CPU mainstream. Powód? Linie PCI-E, Straty w skalowaniu GPU a co za tym idzie wydajności, będą zbyt duże.

2. SLi wymaga od użytkownika sporej wiedzy co i jak, nieraz musisz grzebać w profilach SLI, żeby zmusić grę do działania na obydwu kartach, dla świętego spokoju lepiej iść w single GPU.

 

Co do linii PCI-E niedawno robiłem o tym spory materiał, a teraz nagrywam materiały które będą jego rozszerzeniem.

 

Zerknij :

 

 

A tu wersja bez gadki, suche testy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem MSI 980Ti 6G Gaming która szła na 1510MHz na rdzeniu (asic 81.4%) a teraz mam Palit GTX 1080 Super JetStream. Jedna rada - nie pakuj się w sli na 980Ti chłodzonych powietrzem,już pojedyncza karta przysparza mnóstwo problemów z temperaturą i głośnością. Porównanie - 980Ti 6G na fabrycznych ustawieniach chodził na 1354MHz i wentylatory kręciły się na poziomie 70-77% podczas gdy temperatura rdzenia dobijała do 78 stopni. Było tę kartę słychać i do tego temperatury też wysokie.Palit GTX 1080 SJS fabrycznie 1974MHz,wentylatory poniżej 40%,temperatura około 65 stopni,karty po prostu nie słychać.GTX 1080 masakruje 980Ti pod tym względem. Max OC 1510MHz mogłem osiągnąć na 980Ti tylko i wyłącznie przy wentylatorach na 100% a i tak karta dobijała to 70 stopni i taktowania spadały do 1500 lub niżej. Maksymalne stabilne taktowanie mojej 1080 bez podnoszenia napięć w grach to 2164MHz (2177MHz resetuje sterownik), ale można to zrobić po ustawieniu chłodzenia na 70% podczas gdy karta siedzi sobie poniżej 60 stopni. Przy chłodzeniu na 100% GTX 1080 ma 45 stopni na rdzeniu. Ja osobiście do grania ustawiam chłodzenie na 48% i zadowalam się 2124-2136MHz. Jak będziesz chłodził wodą to 980Ti to jest niezła opcja. Jak powietrzem to raczej pojedyncza 1080 (potem możesz dokupić drugą jak nvidia zetnie ceny po premierze Vegi) albo dwie 1070-tki. 

 

@Gosu dzięki za te testy, jesteś gość  :smoke:

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...