Jump to content
Sign in to follow this  
Zielok

Czarny ekran podczas uruchamiania systemu

Recommended Posts

Z góry przepraszam, jeżeli nie jest to odpowiedni dział, lecz takowego nie znalazłem, jeśli jest proszę o przeniesienie.
Mam problem, który polega na tym, że nie uruchamia się Windows, tylko komputer stoi na czarnym ekranie bez kursora bez niczego. Dźwięk buzzera normalnie jest, ekran z grafiką mobo też jest, ale system w ogóle nie rusza, nie ma nawet animacji ładowania systemu, pomagają jedynie restarty, nie wystarcza jeden a kilkanaście. Dziś komputer uruchomił się dopiero po 30 minutach restartowania. Komputer jest podłączony przez VGA do TV.

 

Sprzęt to:

CPU: i5 6500

MOBO: Gigabyte Z170 Gaming K3

PSU: SPC Supremo M1 550W
GPU:Gigabyte HD5570 1gb

OS:Win 10
RAM: Corsair Vengeance LPX 3000Mhz 16gb

HDD: Seagate 1 Tb 7200 RPM

 

Sprzęt(oprócz dysku i grafy) kupiony w grudniu, i problem występuje od niedawna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Załatw sobie na penie lub DVD linuxa live np Ubuntu i odpal jako system z pena lub płyty. Być może Winda sypie się po jakieś aktualizacji.

Oczywiście może to być również 100 innych powodów z padającą grafą również, dlatego sprawdź na integrze, jak koledzy radzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobiłem formata i na próbę zainstalowałem Win 7. Wszystko było dobrze, ale po instalacji sterów gpu znów to samo. Jest możliwe że ta grafa jest po prostu za stara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powtórzę się po poprzednikach, uruchom komputer na zintegrowanym gpu lub jeżeli masz możliwość, włóż inną grafikę do przetestowania - wtedy będziesz miał odpowiedź. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem nowy kabel HDMI, po uruchomieniu integry w BIOSie na ekranie wyświetla się odbieranie danych i po chwili brak sygnału. Karta graficzna ciągle jest wpięta w PCI.

 

 

EDIT: Po kilku samoczynnych restartach pojawił się obraz i jest już wszystko w porządku.

Edited by Zielok

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wszystko przez to, że twoja karta jest za stara dla Win10. Sterownik oficjalnie pochodzi z Win7 lub 8 ale łyknie go także Win10 ale dzieją się takie cuda. Sam to przerabiałem przy X1600 Pro. Miałem taką pasywkę tylko do netu. Na Win7 było gites, podobnie na 8/8.1. Natomiast na Win10 działy się takie cuda jak piszesz. Odpalał się Windows, pojawiał się ekran logowania albo sam kursor i potem czarny ekran pozostawał. Innym razem wstał normalnie. Pełna losowość.

 

"For users looking for a WHQL certified driver, the AMD Catalyst™ 15.7.1 driver will continue to be available for users running Windows® 10, Windows® 8.1, and Windows® 7."

 

Nie przeskoczysz. Ja kupiłem jakiegoś GF620 czy coś podobnego i problem się rozwiązał. sterowniki wciąż dostępne i aktualizowane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.