Jump to content
Władca Umysłów

Procesor do pracy z wieloma kartami w przeglądarce

Recommended Posts

Witam

Nie chciałbym bardzo przekraczać 3000zł
Mam napęd DVD i dysk twardy.
Jeśli SSD to 240+GB
Minimum 1050ti, jednak zdaję sobie sprawę że opłaca się dołożyć do 1060 3GB lub 470-480 4GB. (nie mam ciśnienia na ULTRA)
Do gier wystarczy mi w sumie G4560+1050ti+8GB RAM.

Proszę o poradę, jaki procesor najlepiej kupić do pracy z wieloma kartami w przeglądarce, zachowując rozsądny stosunek ceny do jakości.
Przedział to G4560 - - - - ig-7600 (bez k). Zdaję sobie sprawę, że generalnie im drożej tym lepiej, natomiast nie chcę dopłacać 500zł za 15% więcej wydajności.

Przykładowo laptopowy 6200u 2,3-2,8 turbo z 8 GB RAM wyraźnie nie daje sobie rady. Przeglądarka zaczyna się bardzo wieszać przy zużyciu ~2,5 GB RAMu co oczywiście spowodowane jest stu-procentowym użyciem CPU.

Czy mam rację myśląc, że G4560 to właściwie to samo co 6200U tylko trochę wyżej taktowane? (turbo w 6200U nie ma nic do rzeczy, bo i tak zawsze idzie na maxa, bez tego to już w ogóle byłoby kiepsko)
Jeśli tak to G4560 zdecydowanie za słaby i i3-7100 również.

Czy przeglądarki w pełni wykorzystują 4 fizyczne rdzenie?
Są jakieś benchmarki przedstawiające różnice między procesorami w takich zastosowaniach?

Czy w moim przypadku SSD znacznie poprawi wydajność przeglądarki?
 

 

Liczę na podpowiedź :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

G4560 + 16GB ram + SSD powinno sobie lepiej radzić .

 

G4560 ma sporo wyższy zegar niż I5 6200u i 2x większe TDP ( co ma też znaczenie - wydajność w przeliczeniu na 1 W ) .

 

W lapku pewno siedzi HDD 5400 RPM , do tego trudniej o utrzymanie odpowiedniej temperatury .

 

SSD dużo da , szczególnie jak to będzie model 240-275 GB ( SSD o większej pojemności są szybsze niż wersje o mniejszej pojemności ) , raczej wątpię abyś miał kasę na SSD 480-525 GB .

 

Także strona softu ma też znaczenie - OS i to co działa w tle , przeglądarka + dodatki .

 

Przeglądarka bez Adblocka a przeglądarka z adblockiem to dużo zmienia .

 

Rodzaj stron też ma znaczenie - co innego proste strony a co innego strony przeładowane zdjęciami , flashem czy inną aktywną zawartością .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o poradę, jaki procesor najlepiej kupić do pracy z wieloma kartami w przeglądarce, zachowując rozsądny stosunek ceny do jakości.

Przedział to G4560 - - - - ig-7600 (bez k). Zdaję sobie sprawę, że generalnie im drożej tym lepiej, natomiast nie chcę dopłacać 500zł za 15% więcej wydajności.

 

 

Dzisięcioletnie Lenovo R61, 4GB RAM, core2duo T5750, cruicial M500 128GB. 

Linux mint 17.3, przeglądarka vivaldi. Swapuje może po 20 otwartych kartach. Działa na tyle OK, że pracuje głównie na tym laptopie - ma trackpointa, którego bardzo lubie i rodzielczość 1280x800, więc wygrywa z Asusem K53S z i7 i jakimś radeonem.

 

Powiedziałbym, że SSD to główne, co daje kopa przeglądarce - bez SSD tego notebooka prawie już nie dało się używać. 

Dalej, jeżeli pracujesz dużo w przeglądarce i nie potrzebujesz jakichś mocno nietypowych wtyczek, to:

- nie wiem, jakiej przeglądarki używasz - jeżeli Firefox, to niestety, ale od dłuższego czasu jej jakość IMHO bardzo mocno spadła i odstaje od webkitowej konkurencji z każdą wersją coraz bardziej. 

- pepper flash, dostarczany przez Google wraz z chrome, działa dużo lepiej, niż adobe flash

- przeglądarki chromopodobne mają dość rozbudowane opcje w chrome:flags - jeżeli poczytasz ze zrozumieniem ich dokumentacje, to można w określonych okolicznościach sporo ugrać na wydajności

- jeżeli na ten moment nie potrzebujesz za bardzo synchronizacji ustawień, to powstała niedawno webkitowa przeglądarka Vivaldi zjada wszystko, co istnieje jeżeli chodzi o responsywność interfejsu. 

 

No i - mówiąc w prost - linux bije tu windows na głowę. 100% użycia CPU mam tylko, jeżeli w przeglądarce jest wideo flash lub html5 - bo zabytkowe GPU 965GM nie obsługuje żadnego nowego kodeka wideo i wszystko dekodowane jest na CPU.

 

Ogólnie, przeglądarki w sposób bezpośredni nie wykorzystują procesora. Przeglądarki uruchamiają karty w osobnych procesach + sandboxing niektórych wtyczek. Zarządzanie wątkami jest po stronie OS. Ale jak poczytasz o opcjach np. silnika webkit w chrome:flags, to zobaczysz, jak realizowane jest kilka rzeczy.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adblock czy inne programy tego typu ( zarówno poziom przeglądarki czy poziom systemu , skrajny przypadek - zmodyfikowany plik hosts.etc z windowsa ) są bardzo przydatne .

 

Obecnie nie wyobrażama sobie przeglądania sieci bez blokady reklam , szczególnie na stronach które mają usera w głębokim poważaniu i walą reklamami na lewo i prawo .

 

Choć coraz więcej stron wyświetla info o blokowaniu i nie pozwala wtedy przeglądać swojej zawartości .

 

Choć i to da się obejść - skrypty typu anti-adblock killer lub blokowanie reklam z poziomu OS jak np. Admuncher .

 

Z benchmarkami to może być problem - to co było robione to było dawno i w zasadzie ogólna wydajność przeglądarek bez dokładnych testów , szczególnie jak masz masę kart z dużą ilością zdjęć na każdej .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja będę kolejnym polecającym SSD+Linux. Mam lapka z Pentium B960, 4GB ramu i SSD 32GB. Użytkowany do przeglądania www i poczty. Przeglądarka to Firefox OS to Ubuntu 15.10. Średnio po 40-60 kart i można bez problemu korzystać, bez żadnych przycinek. A czasami zdaża się, że w tym 5-6 kart to PDFy po około 100MB. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

 

Wiele kart to właśnie przykładowo ~200 ze zdjęciami + inna niechciana zawartość na stronach bez której pewnie nie byłoby problemu

 

Zobaczę jeszcze na ile przydatny okaże się AdBlock

 

200 to już konkretna liczba i przy tym, jak obecnie budowane są strony WWW i jak renderowane są przez przeglądarki, wąskie gardło to dla Ciebie pamięć cache przeglądarki. Raczej niewiele benchmarków odda ten problem w całości, bo raczej koncentrują się one na szybkości renderowania webGL, html5 etc. Ty raczej zapoznaj się z opisem systemowego performance monitora i popatrz na countery dotyczące dysku - szczególnie kolejkę do dysku, split IO i opóźnienia zapisu. 

Szybkość cache (SSD), ograniczenie zbędnej zawartości przez aplikacje typu adblock, noScript i kilogramy RAM to to, czego potrzebujesz. 

 

 

co to sandbox?

 

A co to google, wiesz?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny plusik dla Linux + SSD. :D

Podpowiedź: zamiast Adblocka / Adblocka Plus sięgnij po uBlock Origin - zżera zdecydowanie mniej ramu i nie katuje tak procesora przy blokowaniu niechcianej zawartości.

Co do przeglądarek - wykorzystuję Chromium i Firefoxa, wszystkie sprzęty z sygnatury pozwalają na komfortowe używanie nawet kilku okien przeglądarki po kilkanaście/dziesiąt kart pod warunkiem, że nie jest to YouTube czy coś innego wymagającego, a tekst i zdjęcia, PDF.

 

Pzdr.

 

@Tapatalk

Edited by AragornPL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...