Skocz do zawartości
stevemasterr

Komputer do pracy +- 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić swojego wysłużonego laptopa na coś stacjonarnego. Trochę poczytałem, trochę popytałem i wyszedł mi taki zestaw. Co o nim myślicie?

 

Płyta główna Gigabyte GA-Z170-GAMING K3, Z170, DDR4, SATA3, USB 3.1, ATX
 
Procesor Intel Core I5-7600K, 4.2GHz, 6MB BOX
 
Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz
 
Dysk SSD ADATA Premier Pro SP920 128GB SATA3
 
Napęd LG SuperMulti GH24NSD1
 
Obudowa SilentiumPC Aquarius X70W
 
Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W
 
 
Razem: 2800zł
 
Części muszą być nowe. Sprzętu wolałbym nie podkręcać, bo nie mam wiedzy w tym temacie. Zakupu chciałem dokonać w Polsce.

Karty graficznej nie ma w tym zestawie, bo nie gram w gry. Jeśli najdzie mnie ochota, by odpalić jakąś grę to dokupię grafikę.
 
Monitor jest, system operacyjny dokupię oddzielnie. Myszka i klawiatura jest.

Zestaw będzie podłączony pod dwa monitory Dell U2414H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie OC to I5 7600K + płyta na Z170 jest zbędna .

 

Bierz I5 7400/7500/7600 + płyta na  B250 + ram DDR4 2400 mhz , resztę kasy wpakuj w SSD 240-275 GB np. Goodram Iridium Pro 240GB albo A-Data SU800 256GB ew. ww. A-Data w wersji 256GB .

 

Albo jak potrzebujesz mocy to I7 7700K + chłodzenie do niego , obecnie odblokowane CPU są bez chłodzenia .

 

7700K ze wględu na HT i wysokie takty standardowe - 4,2 Ghz i 4,5 w trybie turbo ., 7600K ma w standardzie 3.8 Ghz a 7600 ma 3.5 Ghz .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...