Skocz do zawartości
torricelli

Windows Live Mail 2012 – problem z uruchamianiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

muszę zainstalować "koniecznie" na komputerze klienta pocztowego Windows Live Mail 2012. Po instalacji pojawia się problem, tj. komunikat: "Nie można uruchomić programu Poczta usługi Windows Live. Być może jest niepoprawnie zainstalowany. Upewnij się, czy dysk nie jest pełny i czy nie masz za mało pamięci. (0x80041161)".

Znalazłem pod adresem: http://darmowyintern...uchamianiem_151

Autor wątku proponuje dwa rozwiązania cyt.:

Rozwiązania są 2.
Próba naprawy pakietu. Panel sterowania > Programy i Funkcje > gdzie wybieramy Podstawowe programy Windows 2012. Pojawi się okno, w którym należy wybrać: Napraw wszystkie programy pakietu podstawowe programy Windows.

Jeśli wszystko się uda dostaniemy monit, że operacja przebiegła pomyślnie.
Jednak taki zabieg nie zawsze pomaga. Pomimo podjęcia próby naprawy pakietu klient nadal nie będzie chciał się uruchomić. Pozostaje 2 rozwiązanie. Na początku należy skopiować dla bezpieczeństwa folder z pocztą, tak, aby w razie, czego nie stracić danych.

Cytat:
C:\Users\Marcin\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Mail


AppData jest folderem ukrytym, więc należy załączyć w systemie pokazywanie ukrytych plików i folderów.

Następnie ponownie należy wejść do Panelu sterowania jak wyżej i odinstalować cały lub pojedynczy składnik pakietu. Potem należy pobrać na nowo pakiet i zainstalować potrzebne nam programy w tym Windows Live Mail.


Żadne z powyższych porad nie działa. Instalowałem Windows live mail na dwóch laptopach Lenovo x201 na jednym wszystko działa dobrze a na drugim właśnie są problemy. Na obu jest Windows 7 Professional 64 -bit.

Proszę o pomoc i radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem. Pojawia się to z nieba, żadnego wspólnego elementu.

 

Znalazłem rozwiązanie problemu:

 

1. wpisujemy regedit;

2. znajdujemy gałąź z kluczami: HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Microsoft -> Windows -> CurrentVersion

3. sprawdzamy wartości: ProgramFilesDir, CommonFilesDir (domyślna ścieżka do instalacji programów w Windows), litera instalacji musi się zgadzać z miejscem instalacji systemu windows.

 

W moim przypadku wartość została przez kogoś zmieniona z C: na D:, po jej zmianie o ponownej instalacji klienta Windows Mail 2012 problem zniknął.

 

post-234240-0-08302200-1486259362_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...