Jump to content
R4KET

Komputer za 3,300zł

Recommended Posts

Witam!

Planuje zakup nowego sprzętu. Miałem brać później, ale mam kupca na obecny złom więc trzeba się śpieszyć.

Oto moja propozycja:

• MOBO: Gigabyte GA-Z270X-Ultra Gaming
  • CPU: Intel Core I5-7600K
  • RAM G.SKILL 8192MB 2666MHz RipjawsV CL15 RED
  • GPU: MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB OC
  • CASE: SilentiumPC Aquarius X70W
  • PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W 
  • COOLING: SilentiumPC SPARTAN 3 LT HE1012
  • PASTE: Zalman STG-1

~3300zł

HDD i SSD posiadam ze starej maszyny.

Procesor będzie podkręcany, lecz wiąże się z tym zmiana coolera. Chcę kupić Spartana, gdyż powinien sobie poradzić na niepodkręconej sztuce (po miesiącu wejdzie coś większego). Z drugiej strony nie wiem czy stockowy cooler Intela by nie wystarczył, zawszę mogę obniżyć takty procesora o parę MHz i przemęczyć się miesiąc, a kuszą ceną rzędu 10-20zł. Zaoszczędzone pieniądze wpakować w coś innego.

Mocniejszej karty graficznej niż 1050Ti nie potrzebuje (czekam na premierę Vegi i nowych GF), więc powinna na maksimum rok mi wystarczyć - siedzę na rozdzielczości 1920x1200.

Obudowa X70W jest dwukomorowa, więc myśle nad zmianą zasilacza na jakiś niemodularny, gdyż nadmiar kabli mogę schować i nie będzie ich widać. Jaki będzie dobry zamiennik dla tego Thermaltake?

Największy dylemat mam do pamięci RAM. Wystarczy 2133Mhz czy brać szybsze - jak się ma to do OC? Na moim starym 955 po prostu ustawiłem mnożnik, dostroiłem napięcia i śmigało.

MOBO chciałbym z chipsetem Z270.

Na przyszły rok planuje wywalić i5 i dać i7.

Komputer będzie używany do AutoCad, 3ds, Arma 3 i CS:GO.

Sprzęt składam w różnych sklepach.

S!