Skocz do zawartości
Glor

GeForce GT 650m artefakty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze starą już niestety kartą graficzną w laptopie: GeForce 650m. Niektóre tekstury w grach migoczą, i pojawiają się ich dziwne 'rozciągnięcia'. Załączam screenshot:

mAExsfb.png

 

Próbowałem już reinstalacji sterowników, instalacji najnowszej wersji sterowników, wyłączania wszystkich opcji graficznych w grach (shadery, textury), a także wyłączania ustawień globalnych w Panelu Sterowania NVIDIA (tak samo shadery, textury itd).

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady co do tego problemu.


peASwrk.png

Zrobiłem drugi screenshot, generalnie ciężko jest to uchwycić na screenie, ponieważ migotanie jest bardzo szybkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w benchmarkach też? mi to na klasyczne arty nie wygląda, aczkolwiek różnie to bywa...

spróbuj skontrolować temperatury i zainstaluj afterburner i obniż zegary raz rdzenia, a raz ram i zobacz czy będzie mniej błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

No to bracie mam zla wiadomosc. Mogles zajechac karte. Zwlaszcza pamiatki. Kiedys tak mialem. Zbyt duze taktowanie pamieci sprawilo ze pozniej usialem obnizac wartosci zegarow ponizej tych stockowych/nominalnych. POobnizaj co sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem wideo, dobrze widać co się dzieje:

https://vid.me/l3TQ

 

Sprawa temperatur i ustawień które wciąż nie pomagają ma się następująco (mam zacząć płakać? :D ):

18NiZLI.png

 

Pytanie jeszcze, czy może jakieś odkurzanie części coś ma szansę pomóc?

 

No to bracie mam zla wiadomosc. Mogles zajechac karte. Zwlaszcza pamiatki. Kiedys tak mialem. Zbyt duze taktowanie pamieci sprawilo ze pozniej usialem obnizac wartosci zegarow ponizej tych stockowych/nominalnych. POobnizaj co sie da.

Chyba masz rację, no ale cóż, 5-letni laptop, trzeba będzie wymienić cały sprzęt jeśli nie naprawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

pozaklejaj tasma malarska prawie wszystkie otwory i przykladaj rure ssaca odkurzacza do tej nie zakrytej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...