Skocz do zawartości
Ergonus277

Modernizacja kompa pod Wiedźmina 3

Rekomendowane odpowiedzi

No hej,

Jestem nowym forumowiczem. Chciałbym zasięgnąć opinii Was jako bardziej doświadczonych użytkowników w sprawie zmiany pewnych podzespołów w moim ok 4 letnim kompie.

Płyta: Asrock 980DE3/U3S3 z procesorem AMD FX 6300

grafika: HD 6670

RAM: 8GB 

zasilacz: LC POWER 600 W

 

Chciałbym zmienić na pewno grafikę i zasilacz, koszty do 2000 zł.

 

Edytowane przez Ergonus277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika raczej Nvidia, bo Radeon-y lubią mocne CPU. Do tego to max GTX1050Ti. Szkoda wydawać na to 2000zł bez zmiany całej platformy. Wymień tylko grafikę, ciesz się przyrostem wydajności w grach i zbieraj pieniądze na wymianę całej platformy. Powinieneś na GTX 1050/1050Ti móc przeczekać do czasu premiery i spadku cen Rizen. Wtedy się okaże na co warto zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu nadchodzi z mojej strony pytanie. A co jeśli chciałbym wmontować w to co mam GTX-a 1060 z 6 GB DDR5? Zamierzam nie za wielkim kosztem stworzyć kompa który pozwoli mi cieszyć się Wiedźminem 3 przynajmniej na detalach High, HairWorks jest mi zbędne :) Na obecnym sprzęcie odpaliłem, ale nie było to dla mnie zbyt ciekawe, dlatego czekam, zbieram i może w końcu uda mi się coś skręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj model tego lc powera 

może firma kojarzy się z chińszczyzną ale mają kilka naprawdę dobrych i tanich zasilaczy 

tak samo jak MODECOM 

osobiście miałem LC Power 600w z 2 liniami 12V 22A czyli całkiem nie źle warzył całkiem sporo a w środku był na pakowany nie wiem co dokładnie miał w środku bo się na tym nie znam ale pracował na takim sprzęcie

core quad 9600 na 3,8ghz z podajże 8gb 1066mhz i gtx 280 lub gtx 270 (nie pamiętam dokładnie) komp kuzyna trzyma się chyba do tej pory na tym zasilaczu  wiem że ma teraz 750 ti 

kiedyś strasznie mu go zazdrościłem miał super obudowę z LEADMI!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX 450W robiony przez Seasonic to koszt jakieś 200zł za nowy

 

http://www.ceneo.pl/14214264

 

weź do tego gtx 1060 3GB, 925zł. Najlepszy wybór pod wiedźmina 3, niewiele gorszy od wariantu 6gb a cena już sporo niższa. wiedźmin 3 nie użyje 3gb vram nawet w wysokiej rozdzielczości.

 

http://www.ceneo.pl/46846843#mh=N2r6fEWG950006-xHJloaAXfHwjiTkXHpDiEkyhOQpTqyy6EiZxcPOr7b-dj2uuwuKZ4H1qQozlsBtn5YTtzVSWyoWyFugk1ZvpwiJIMs23m97hrVSmuLgm-ujux5bH6PVrGiy44PeU1Q_7_Mv-g4T73SWWfbRpyINrImcMziwUAUrj6_swkbycxHjFwXKKkiHg2

 

 

zobaczymy jak to będzie śmigać, wiedźmin 3 wykorzystuje wszystkie rdzenie procesora więc może nie być aż tak źle. możesz też tam włożyć jakiegoś fx8300 i zakupić 16gb szybszego ramu, na tym w zasadzie kończą się opcje bo wymiana platformy na i5 i płytę z z97/z170 to grubo ponad 1000zł.  

 

 

tutaj ma włączone HBAO+ i visibility range na ultra a i tak trzyma +55 fps. użyj ssao i visibility range na high a będziesz miał +60 klatek nawet jak włączysz antialiasing. Ma tutaj wersje 6GB z 1280 shaderami ale myślę że jak weźmiesz 3GB i dasz jej 100MHz więcej (2050MHz to nie powinien być problem na pascalu) to będzie to samo, użycie vram to 1800MB więc spokojnie.

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj model tego lc powera 

może firma kojarzy się z chińszczyzną ale mają kilka naprawdę dobrych i tanich zasilaczy 

tak samo jak MODECOM 

osobiście miałem LC Power 600w z 2 liniami 12V 22A czyli całkiem nie źle warzył całkiem sporo a w środku był na pakowany nie wiem co dokładnie miał w środku bo się na tym nie znam ale pracował na takim sprzęcie

core quad 9600 na 3,8ghz z podajże 8gb 1066mhz i gtx 280 lub gtx 270 (nie pamiętam dokładnie) komp kuzyna trzyma się chyba do tej pory na tym zasilaczu  wiem że ma teraz 750 ti 

kiedyś strasznie mu go zazdrościłem miał super obudowę z LEADMI!

model LC 600H-12 V2.31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX 450W robiony przez Seasonic to koszt jakieś 200zł za nowy

 

http://www.ceneo.pl/14214264

 

weź do tego gtx 1060 3GB, 925zł. Najlepszy wybór pod wiedźmina 3, niewiele gorszy od wariantu 6gb a cena już sporo niższa. wiedźmin 3 nie użyje 3gb vram nawet w wysokiej rozdzielczości.

 

http://www.ceneo.pl/46846843#mh=N2r6fEWG950006-xHJloaAXfHwjiTkXHpDiEkyhOQpTqyy6EiZxcPOr7b-dj2uuwuKZ4H1qQozlsBtn5YTtzVSWyoWyFugk1ZvpwiJIMs23m97hrVSmuLgm-ujux5bH6PVrGiy44PeU1Q_7_Mv-g4T73SWWfbRpyINrImcMziwUAUrj6_swkbycxHjFwXKKkiHg2

 

 

zobaczymy jak to będzie śmigać, wiedźmin 3 wykorzystuje wszystkie rdzenie procesora więc może nie być aż tak źle. możesz też tam włożyć jakiegoś fx8300 i zakupić 16gb szybszego ramu, na tym w zasadzie kończą się opcje bo wymiana platformy na i5 i płytę z z97/z170 to grubo ponad 1000zł.  

 

 

tutaj ma włączone HBAO+ i visibility range na ultra a i tak trzyma +55 fps. użyj ssao i visibility range na high a będziesz miał +60 klatek nawet jak włączysz antialiasing. Ma tutaj wersje 6GB z 1280 shaderami ale myślę że jak weźmiesz 3GB i dasz jej 100MHz więcej (2050MHz to nie powinien być problem na pascalu) to będzie to samo, użycie vram to 1800MB więc spokojnie.

 

 

 

 

A jak mu sie  zachce zagrać w co innego. Branie 1060 3GB to nienajlepszy pomysł zwłaszcza jak będzie zmieniał platformę.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mu sie  zachce zagrać w co innego. Branie 1060 3GB to nienajlepszy pomysł zwłaszcza jak będzie zmieniał platformę.  

Tytuł brzmi modernizacja pod wiedźmina 3. Podany jest budżet do 2000zł, nie ma mowy o zmianie platformy. Moim zdaniem moja propozycja jest bardzo sensowna,szczególnie że zamyka się do 1200zł i będzie ciągnęła Wiedźmina 3 nie gorzej niż 1060 6GB/RX 480 8GB z nowym procesorem pokroju i5 na platformie b150/b250 i ddr4, co pewnie będzie dobijało do 3000zł bez zasilacza.

Jeśli chcesz podać alternatywę w tych pieniądzach które ja zasugerowałem a sprawdzi się lepiej jestem bardzo ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma być alternatywą. Branie karty dzisiaj z 3GB to głupota i tyle.  Juz lepiej wziać RX 470 4GB i zestaw Tesela.

 

 

 Co z tego że napisał w tytule  Wiedźmin 3. Równie dobrze może kupić PS4 do tego jak  ma być tylko pod jedną grę, ale wiadomo  że to też głupota.  

 

 

Już lepiej wziać coś co się przyda na dłużej pod nową platformę, którą moze zmieni lub od razu brać zestaw Tesela.  A może zachce mu się zagrać w coś inngo, gdzie 3GB będzie troszkę mało i beda ściny jak najnowszym TR z teskturami na Very High, gdzie pożęra ponad 6GB VRAM.

 

 

To jest moja alternatywa. Dziękuje. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze tak. To co masz spokojnie sprzedasz za 350-400zł

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=15240&s=110097&s=110007&s=105131&s=112441

to będzie chyba najlepsze rozwiązanie sam cpu da ci skok dobry 30% ze znacznie mniejszym poborem prądu co odciąży zasilacz który jest średniej jakości ale na pewno da rade RX 470 NA TERAZ jest wydajniejszy we wszystkich nowych grach od 1060 3gb i depcze po piętach 1060 6gb sorry bardzo ale kupno 1060 3//6 to strzał w stopę z rykoszetem w głowe 

masz tam usługę złożenie zestawu więc złożą ci wszystko przetestują i zaktualizują bios by ruszyło i5 7500 lub możesz zmienić na i5 6600 i wyślą ci w zabezpieczonym kartonie 

ps. Pamiętaj aby włożyć 2 kości ram do koszyka 

EDIT: poprawiony link z i5 7500 

Edytowane przez tobexor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Co z tego że napisał w tytule  Wiedźmin 3. Równie dobrze może kupić PS4 do tego jak  ma być tylko pod jedną grę, ale wiadomo  że to też głupota.  

 

 

Jak to co z tego? Chyba po to żeby był do Wiedźmina 3? PS4 to głupota jak sam mówisz,więc nie wiem po co o tym w ogóle wspominasz. Sugerujesz mu kartę która w Wiedźminie 3 dostaje od 1060 3GB tęgie lanie pomimo 1GB vram wiecej,co w sumie nawet nie jest jakąś kolosalną różnicą.RX470 gorzej się podkręca i ma większy narzut na CPU w DX11,na dodatek w PL kosztuje więcej.

 

witcher3_1920_1080.png

 

Jak już ma inwestować w vram to 1060 6GB lub RX470/480 8GB. Czytaj ze zrozumieniem moje posty, mówię tylko o tym że skoro kolega pisze że karta do wiedźmina to można mieć wątpliwość czy wydanie 300-400zł więcej na inną kartę się mu w ogóle w jakiś sposób zwróci. Wiedźmin to gra na 300 godzin, może nie planuje nic innego a nawet jeśli to czy rzeczywiście warto dopłacać? 3GB może w zupełności wystarczyć.

 

Tak jak pisałem wcześniej,zmiana platformy na intel będzie kosztować sporo a nie koniecznie przyniesie tak duże efekty. Lepiej już pozostać na AMD. Za nieco ponad 800zł można mieć

 

http://itpromo.pl/p/1546/102229/procesor-amd-fx-8300-socket-am3-64bit-3-3ghz-95w-cache-16mb-box-procesory-amd-procesory-podzespoly-komputerowe.html

 

razem z 

 

http://www.camino.pl/plyta-socket-am3+-gigabyte-ga-990x-gaming-sli,twr,86709.html

 

czyli za tyle ile intel sprzedaje i5 Haswella z zablokowanym mnożnikiem, typu 4460. Przy OC na poziomie 4.5-4.7GHz ten FX8 dałby popalić i5 4460 w grze która skaluje się równo na każdym wątku, co w przypadku wiedźmina sam mogę potwierdzić na przykładzie mojego i7.

 

Uwzględiłem płytę bo na jego asrocka nie wssadzał bym nawet FX8,nie mówiąc już o podkręcaniu. Ta płyta nie ma nawet najprostszego radiatora na vrm więc nie dała by rady.

 

Za 2000zł proponuję mu nowe CPU,mobo,GPU i PSU które w wiedźminie (i nie tylko) będzie na prawdę śmigało aż miło.Oczywiście że można kupić lepsze za więcej,tu nie odkryłeś niczego wielkiego. Kwestia na ile i czy w ogóle opłaca się dokładać. Moim zdaniem absolutnie nie.

 

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo poleciłeś mu padakę AMD jako nowy zestaw gdzie już bardziej się opłaca brać zestaw Tesela. Brak słów. Twoje argumenty po prostu do mnie nie przemawiają bo bardziej się opłaca brać zestaw na Intelu to raz, a druga sprawa niech autor tematu wypowie się na temat czy ma zamiar komputer użyć tylko do tej jednej gry czy ma jakieś inne plany.  Zestaw Tesela za ok 2200 zł bedzie chłodniejszy, cichszy i do tego wydajniejszy niż miałby zostać  na AMD lub wziać inną platformę AMD. Nie wspominam nawet o poborze prądu i jego zasilaczu co wysokich lotów nie jest. To budżetówka.  

 

  Ludzie często piszą tego typu tematy że dla jednej gry, by było więcej FPS. Ale często tak jest że przyjdzie ochota na inną grę. Wiedźmin 3 przede wszystkim   obciąża GPU, stąd te mniejsze wymagania na procesor. Z innymi grami bywa różnie. Byle potem nie żałował zakupu bo to w tym chodzi by dobrze doradzić, a nie się wykłócać. Ale ok poczekajmy co autor powie. 

 

 

Skoro już  tu  się wczoraj dopiero co zarejestrowałeś  to naucz się korzystać z forum i nie dopisuj się do cytowanego przez siebie posta, bo robi się  lekki bałagan. EOT z mojej strony i dziękuję. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novice, ogarnij korzystanie z forum, głównie cytowanie

Kliknąłem "cytuj", co źle ogarniam ?

 

@devil Co to jest zestaw tesela ? Wspominasz go w kółko, może daj linka do tego co to w ogóle jest. Promujesz swój lub czyjś biznes w tym momencie próbując wcisnąć cały zestaw? Przecież w tytule wyraźnie jest mowa o modernizacji obecnego komputera. Padaka,może tak w wydajności jednowątkowej, ale w świetnej cenie i bije 4c/4t intela w grach które korzystają z 8 wątków. Zerknij na te wyniki. Ile kosztuje taki i5 a ile 8300..... ? 

 

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/WATCH_DOGS_2/new/w3_proz.png

 

lol sorry zestaw użytkownika tesela, przywiesiło mnie chyba.

 

Zestaw tesela wychodzi drożej i ma rx470, która akurat w wiedźminie (i ogólnie w dx11) jest wyraźnie słabsza od 1060 3gb, chociaż ogólnie zestaw jest całkiem dobry,przyznaję.Myślę jednak że pod samego Wiedźmina 3 mój zestaw wypadł by dużo lepiej i na dodatek taniej. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz mi rzeczy o których ja wiem doskonale. Caly czas piszę o tym samym o przyszłościowym zestawie i to jest tylko moja propozycja i rada by kupił coś bardziej przyszłościowego. Bez przesady na RX 470 pogra spokojnie w Wiedźmina 3. A  jak nie chce innych gier to używka GTX 970 4GB do tego zestawu co ma.  

 

Tesel to jest użytkownik tego forum co tu siedzi od lat, a nie jeden dzień i się wymądrza i wali linkami do testów i benchmarków i poleca zestawy na AMD procku. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy 4c/4t z zablokowanym mnożnikiem i na płycie nie pod oc to jest przyszłościowy wybór. Nowe gry katują i5-tki za względu na tylko 4 wątki. Po raz kolejny,chyba już piąty,przypominam ci abyś przeczytał tytuł wątku. Komputer pod wiedźmina 3 max 2000zł. Polecam AMD za względu na cenę,z resztą w przeciwieństwie do ciebie próbuję to uargumentować. Też od lat siedzę na forum oveclock.net i widzę tam mnóstwo ludzi którzy są w zupełności zadowoleni z FX-ów w grach które ładnie się skalują na wielu rdzeniach.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy 4c/4t z zablokowanym mnożnikiem i na płycie nie pod oc to jest przyszłościowy wybór. Nowe gry katują i5-tki za względu na tylko 4 wątki. Po raz kolejny,chyba już piąty,przypominam ci abyś przeczytał tytuł wątku. Komputer pod wiedźmina 3 max 2000zł. Polecam AMD za względu na cenę,z resztą w przeciwieństwie do ciebie próbuję to uargumentować. 

 

A ja ci po raz kolejny tłumacze o co mi chodzi, że ja mu nie składam kompa tylko pod Wiedźmina 3 mimo że znam tytuł tematu.    Czy będzie chciał czy nie to jego decycja. Wyrzucanie kasę pod nową płytę  i procesor na AMD też nie jest dobrym pomysłem nie uważasz ?  Nie taniej jest wziać  GTX 970. 

 

p.s powiem tak mozesz sobie pisać tu i tak ja będę odpisywał swoje jesli uważam że mam rację. Tyle w temacie.  ON chce (może )  tylko zestaw pod jedną  grę a ja mu proponuje coś bardziej przyszłościowego niż padaka na AMD nawet jak ma tam 16 rdzeni, ale słabych.   Nie każda gra korzysta z 4 rdzeni nawet, a dopiero z 8, wiec gdzie tu przyszłość  na tym zestawie badziewnego (do gier)  FX 8300.   

 

Chłopie daj sobie spokój bo i tak mnie nie przegadasz czego byś  tu nie napisał. Ja tylko dałem propozycje i jej sie trzymam tak jak Tesel dał swoją.  Czyli zestaw na i5, a ja podobnie lub GTX 970 używkę do tego co ma tylko pod jedną grę. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci po raz kolejny tłumacze o co mi chodzi, że ja mu nie składam kompa tylko pod Wiedźmina 3 mimo że znam tytuł tematu.    Czy będzie chciał czy nie to jego decycja. Wyrzucanie kasę pod nową płytę  i procesor na AMD też nie jest dobrym pomysłem nie uważasz ?  Nie taniej jest wziać  GTX 970. 

 

p.s powiem tak mozesz sobie pisać tu i tak ja będę odpisywał swoje jesli uważam że mam rację. Tyle w temacie.  ON chce (może )  tylko zestaw pod jedną  grę a ja mu proponuje coś bardziej przyszłościowego niż padaka na AMD nawet jak ma tam 16 rdzeni, ale słabych.   Nie każda gra korzysta z 4 rdzeni nawet, a dopiero z 8, wiec gdzie tu przyszłość  na tym zestawie badziewnego (do gier)  FX 8300.   

 

Chłopie daj sobie spokój bo i tak mnie nie przegadasz czego byś  tu nie napisał. Ja tylko dałem propozycje i jej sie trzymam tak jak Tesel dał swoją.  Czyli zestaw na i5, a ja podobnie lub GTX 970 używkę do tego co ma tylko pod jedną grę. 

Skoro ma być to zestaw przyszłościowy to pokaż mi jedną nową grę która nie korzysta z 4 rdzeni, bo rzucasz słowa na wiatr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiatr nie rzucam patrzę na wykorzystanie tych rdzeni w grach... :)  Ok Crysis 3 ładne z nich korzysta bo ok 90% każdy ( OO tu jest cała magia ile tych % jest   :) ).  Więc 4 rdzenie oczywiście są  wskazane, ale NIE AMD rozumiesz bo o tego twojego zestawu z nową płytą i FX 8300 się czepiłem. Tam gdzie będzie słabiej wykorzystanie powiedzmy na granicy 60% lub 2 rdzenie po 80% a reszta na poziomie 30-40 % to mocniejszy wątek Intela wygra. Pamietaj mhz mhz'owi nierówny jeśli chodzi o FX 8300 a i5 6400 np.    Żegnam.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiatr nie rzucam patrzę na wykorzystanie tych rdzeni w grach... :)  Ok Crysis 3 ładne z nich korzysta bo ok 90% każdy ( OO tu jest cała magia ile tych % jest   :) ).  Więc 4 rdzenie oczywiście są  wskazane, ale NIE AMD rozumiesz bo o tego twojego zestawu z nową płytą i FX 8300 się czepiłem.   Żegnam,   

Crysis 3,Wiedźmin 3,Watchdogs 2,Shadow Warrior 2, Dishonored 2 , Battlefield 1, Dying Light.... wszystkie w które ostatnio pogrywałem obciążają 8 wątków na moim i7 momentami nawet dość mocno. Opchnąć komuś 4c/4t z zablokowanym OC jako zestaw przyszłościowy wg. ciebie jest OK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok odpaliłem Shadow Warrior 2  w uwaga 4K (bez AA)  czyli 3840x2160  w max detalach i do tego  z włączonym HDR (ale to chyba nie ma wpływu na wydajność):

 

Popatrzyłem na monitoring w MSI Afterburner i wszystkie rdzenie i wątki na poziomie 40%, a niektóre przez chwile na 70-80%.  Zwykle wiekszość poniżej 40 co widać na  screenie. Grałem dobre 5 minut i sporo się działo na ekranie.  FPS 60, więc tu karta nic nie ogranicza.  BF1 i WD2 nie mam.  Zresztą nie mam czasu na dalszą dyskusję w wolny dzień od pracy z tobą. 

post-15334-0-23860000-1486310523_thumb.jpg

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok odpaliłem Shadow Warrior 2  w uwaga 4K (bez AA)  czyli 3840x2160  w max detalach i do tego  z włączonym HDR (ale to chyba nie ma wpływu na wydajność):

 

Popatrzyłem na monitoring w MSI Afterburner i wszystkie rdzenie i wątki na poziomie 40%, a niektóre przez chwile na 70-80%.  Zwykle wiekszość poniżej 40 co widać na  screenie. Grałem dobre 5 minut i sporo się działo na ekranie.  FPS 60, więc tu karta nic nie ogranicza.  BF1 i WD2 nie mam.  Zresztą nie mam czasu na dalszą dyskusję w wolny dzień od pracy z tobą. 

Na pewno karta cię ogranicza w 4k. Fps nie ma nic do tego. HDR ma wpływ na wydajność,ale nieduży. Tu masz mój wykres @1440p bez limitu klatek (ponad 100 fps średnio, nie wiem ile dokładnie bo mało uwagi temu poświęcam, z g-sync wszystko leci płynnie niezależnie od ustawień). Ogólnie to 6700K z ramem 3000MHz to się nudzi w 4K. Może zrobimy jakąś małą wymianę bo u mnie 4790K potrafi się spocić przy niektórych grach :biggrin:  

 

2r61onp.jpg

 

Ogólnie jak uważasz że więcej niż 4 rdzenie to tylko Crysis 3 to się ogarnij,nawet sama gra w tytule wątku czerpie z 8 rdzeni. 

 

Czekamy na wiadmość od autora wątku, ja jednak będę się upierał że zestaw z i5 6400 i RX470 będzie droższy i gorszy do wiedźmina 3 od tego co ja proponuję.

 

PS. my pracujemy razem? 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJ MAM ŚWIETNY POMYSŁ 

skończcie z tymi śmieciowymi postami 

NOVICE ma racje wątek jest o modernizacji pod wiedźmina 3 

ale to Devil ma WIĘKSZĄ racje proponując zestaw na intelu który imo jest bardziej przyszłościowy i ekologiczny (gez 150w sam cpu bez oc to jest ostre przegięcie)

prawda jest taka że i5 spokojnie starcza do gier ma 4 mocne wątki które wystarczą do wszystkiego AMD nie nadaje się do gier gry które wykorzystują można policzyć na palcach 1 dłoni 

crysis 3 watch dogs SW2 BF1 Dying light korzysta bodajże z 5 według moich testów 

AMD przegrało na rynku cpu od phenomów II i taka jest prawda

sam przeżyłem gigantyczny skok wydajności...

kupując starszy procesor 

sam przeskok z x3 450 3,8ghz w stosunku do x3450 bez ht to było jakieś 50% w bf1 który korzysta z 4 rzadko z 5 wątków 

novice nie wiem jak ty grasz i co ty za pornole puszczasz że ci 4690 bootleneckuje w jakieś grze 60fps skoro jak do tej pory nie mam żadnych problemów w multi w żadnej grze 

bf4 64 dużo akcji masz stałe 60fps a zużycie rdzeniu do ok 80% na 4 rdzeniach (bez ht) uwaga na taktowaniu 3,2 ghz na cpu z 2009 roku gram fullhd na wysokie-ultra  w bf 1 na średnich dx12 mam przyrost ponad 10fps bo uwaga ? rusza mi się 5 wątek a dx 11 i tak mam 60 bez problemu 

podsumowując lepiej brać i3 6100 niż tego szrota fxa 

najlepszy wyjściem jest kupno zestawu który zaproponował TESEL lub ja rx 470 który jest mocniejszy od 1060 3gb (no wiedźmin to wyjątek ale i tak zagra na najwyższych 60fps )w 90% najnowszych gier jak nie 100% (resident 7 xd) wraz z i5 7500 z taktowaniem ok 3,6ghz na wszystkich rdzeniach do 3,8 na jednym 

ykm jak ci wiedźmin korzysta z 8 wątków to sorry bardzo ale zejdź na ziemie u mnie aktywność dają tylko 4 watki + czasami odezwie się 5 do 50% 

przejrzałem dużo testów i różnica i5 4690k vs i7 4790k to jakieś 5 max 10 fps ale to pewnie przez taktowanie fx 8350 to poziom i5 4460 no więc sorry bardzo 

Edytowane przez tobexor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty celujesz w 60 fps na jakimś r7 w BF4, kolega w wiedźminie 3 na 3x szybszej karcie i 3x bardziej wymagającej grze. Nie wiem czemu odnosisz jeden scenariusz do drugiego. Tu masz wykres np. z WD2, i7 4790K po oc, zamordowane wszystkie 8 wątków. No może u ciebie bierze 5  :kijem:

 

1q3414.jpg

 

ddeys1.jpg

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh to że mam radeona w sygnaturce nie oznacza że nie mam dostępu do innych gpu 

i nie jakimś tylko zajeistym robi 1320 z palcem w czarnej dziurze 

Edytowane przez tobexor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...