Skocz do zawartości
Pontol

Nowa karta graficzna do i5 3470

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Chciałbym wymienić kartę graficzną, stąd następujące pytanie:
Czy waszym zdaniem rozsądnym wyborem będzie rx 480 8GB / gtx 1060 6GB? Mój zestaw to:

cpu - i5 3470

gpu - Radeon HD7870 2GB

mobo - MSI B75A-G43

ram - Crucial Ballistix 2x4GB DDR 3 1600MHz

zasilacz - be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W, 80 plus BRONZE

ssd - Samsung SSD 830 series SSD 128GB
Jest to komputer głównie do gier, rozdzielczość 1920x1080

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu dobre w biosie ustaw turbo na sztywno dla wszystkich rdzeni 

bardziej widziałbym tu 470 8gb ale 480 tez spasuje

nawet nie patrz na zielone kastraty na ten czas jedyną dobrą kartą zielonych (pomijająć top) to 1050 to 550zł lub 1050 ti 700zł dalej króluje 470 /480 1070 1080 

zasilasz spokojnie wszystko ogarnie 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę barwiak szanuje cię ale idź już jak myślisz że ze do radeona trzeba mieć i7 4,5 

w dx11 wcale juź nie odstają 470 vs 1060 3gb na i5 6400 są na równi z przewagą rx'a w dx 12 

tak jak pisałeś jest 2017 wiec to koniec dx11 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środki nie są dużym problemem, ale staram się unikać całkowitej wymiany zestawu, który jest niezawodny i bardzo dobrze mi służy(jak na razie). Każdy użytkownik w domu jest z niego zadowolony. Jedynym problemem jest grafika tracąca dużo w ostatnim czasie, zwłaszcza w nowszych tytułach. Z drugiej strony szukam karty na lata, której użyje w przyszłości ulepszając cpu i mobo. Wielkie dzięki za podpowiedzi... postaram się coś wykombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony szukam karty na lata, której użyje w przyszłości ulepszając cpu i mobo. Wielkie dzięki za podpowiedzi... postaram się coś wykombinować.

To nie szukaj takiej karty, tylko kup taką, która za dwa lata będzie miała jeszcze 12 miesięcy gwarancji i dobrze się sprzeda. Po dwóch latach na spęd i szukać współczesnej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja cos o tym wiem ze radki lubia mocne procesory, bo ich sterowniki obciazaja cpu. Tez jestem zdania ze do slabszych CPU nalezy brac geforca, zwlaszcza jesli ktos gra duzo po sieci. Ja na moim 7850 grac nie moglem w BF4 poki ramu nie podkrecilem. Zreszta po to mantle wyszlo. W sieci jest mnostwo testow, jak radki w MP traca po 20-30 fps wzgledem SP, przed wyjsciem mantle. W sumie to jedna gra, ktora tak mocno obciaza CPU, moze i wiecej nie ma. Jak ktos nie gra duzo po sieci to raczej nie odczuje. Wszyscy pisza ze radeon bardziej przyszlosciowy, ma wiecej ramu i wiecej fps w dx 12, a przeciez w wiekszosci testow 1060 bije rx 480, niekiedy nawet w dx 12 ( nie licze hitmana). Do tego rx 480 kiepsko sie kreca, a gtxy, oczywiscie w zaleznosci od karty robia od 2 do 2.25 ghz w boost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gościu proszę cię  co ty walisz tu za bzdury ?  

20-30FPSÓW  290 NA POZIOMIE 750 ?  weź wyjdź jak masz gadać takie bzdury 

w każdej grze wydanej w 2017 NA TERAZ RX 480 wygrywa z gtx 1060 6gb mało tego rx 470 jest szybsze od 1060 3gb i depta 1060 więc nie gadaj mi tu bzdur

1 Era gigantycznego narzutu się skończyła powiedz to 780 ti który W 2017 męczy się by dorównać r9 290 a czasami jest na równi z 280x więc

Radeon jest bardziej przyszłościowy GCN zawsze był przyszłościowy 970 może się po [gluteus maximus] polizać ze swoim 3,5 bo już nie da rady ustawić wysokich tekstur w fullhd 

i po drugie nigdy nie było czegoś takiego jak narzut sterownika cały problem polegał na budowie GCN z jednowątkowy Shedulerem który działał na jednym max dwóch wątkach co dawało się we znaki w grach korzystających z 1 lub 2 rdzeni lub na cpu o słabych rdzeniach takich jak FX 

Dziękuje do widzenia wygadałem się 

dla autora najlepszy wyjściem jest kupno Rx 470 najlepiej 8gb jak znajdziesz po okazyjnej gdzieś było Msi gaming x 8gb za 970zł jeśli brak budżetu to tylko i wyłącznie gtx 1050 ti do max 700zł +- 20zł wyżej się nie opłaca za 840zł masz 470 wydajniejszą średnio 20-30% (w najnowszym Residencie ze stjni zielonych rx 470 wygrywa z 1060 6gb i jedst wydajniejszy od 1050 ti o 40 fps więc autor niech sam sobie odpowie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...