Skocz do zawartości
aro52

czujnik obrotów wiatraczka

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniłem zasilanie wiatraczka na 5v ,podłączyłem 2 przewody do wtyczki zasilania dysków a trzeci przewód do gniazda fiatraczka na płycie (czujnika obrotó) żeby wykrywane były obroty teraz po podłączeniu wiatraczka do płyty nie są wykrywane obroty

czy można to jakoś poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już pisałem nawet jak podłącze normalnie wtyczke 3pinową to itak nie wyśfietla obrotów wiatraczka

myśle, że coś się uszkodziło i chciałbym sie dowiedzieć co to może być i jak to naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wystarczy - mobo musi miec odniesienie a to wlasnie jest z czarnego kabelka - zobacz jak wyglada chociazby wtyczka z chiefteca (jakies foto) do pomiaru predkosci obrotow - czarny + zolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ayem - a ile masz mas w komputerze ? i jakie jest prawdopodobienstwo ze w twoim komputerze masa mobo (srubki chocby) jest inna niz ta z zasilacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

kiedys na starym kompie (ASUS P2B jeszcze z PII 350) sprawdzalem i potrzebny byl kabelek od masy podpiety do mobo bo inaczej nie zczytywalo, od tej pory sie tym nie interesowalem bo nie mialem potrzeby (poza sytucja gdzie zrobilem sterownik wentyla na tranzystorze i pokazywalo jakies durne predkosci np 200 lub 50000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P 

 

musisz tez podpiac "mase" wentylatorka do wtyczki 3-pin - inaczej nici ze zlicznia impulsow

e tam, ja mam tylko zolty kabelek do plyty a reszta do rheobusa idzie i obroty pokazuje :)

 

PS. Benek THX za pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem zasilanie wiatraczka na 5v ,podłączyłem 2 przewody do wtyczki zasilania dysków a trzeci przewód do gniazda fiatraczka na płycie (czujnika obrotó) żeby wykrywane były obroty teraz po podłączeniu wiatraczka do płyty nie są wykrywane obroty

czy można to jakoś poprawić?

a nie pokazuje moze dlatego, ze plyta nie odczyta obrotow jezeli napiecie wiatrzaka bedzie nizsze niz 12V :? . kiedys tak mialem z Gigabytem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...