Skocz do zawartości
Jupiterse

Komputer oraz mikrofon do streamowania league of legends 3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ze względu na zwiększony budżet szukam komputera oraz mikrofonu który podoła streamowaniu gry league of legends.

 

Aktualnie posiadam tylko obudowę Zalzmana Z3 dysk 1tb i dysk 128gb ssd, klawiaturę, myszkę, monitor oraz głośniki.

 

Zastanawiam się nad przedmiotami z tego zestawu:

 

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2017?page=0,10

 

Co myślicie? Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny. Dodatkowo zapytam także czy wystarczy mi aktualnie 6mb upload czy będę musiał zwiększyć swój upload do streamowania.

 

Pozdrawiam

Jupiterse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwile mam coś takiego:

 

Intel Core i5-7500 BOX

Gigabyte B250M-D3H

XFX RX 480 GTR Black

FSP Hydro 500W

2x 4GB GoodRAM 2400 CL15

 

Doszedłem do wniosku, że może warto dopłacić te 300zł i zamienić tego msi 480- rx w lepszą karte graficzną, która ma 8GB jak wyżej,

Szybszy RAM? Jaki na przykład?

 

Jak myślicie lepiej te dodatkowe 300zł wrzucić do RAMU czy do karty graficznej?

 

W dodatku mierzyłem speed testem (nie wiem czy jest wiarygodny) swój upload i po ostatnim rozszerzeniu pakietu internetowego upload nie spada poniżej 15mb/s

Edytowane przez Jupiterse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar streamować to tylko i7 i do tego obojętnie jakie gpu bo do lola to nawet integra wystarcza. Przy bitrate 3500, enkoderze x264 z wyższym profilem, 60fps i 720p/1080p to ten i5 się zesra a Ty będziesz mieć 10 fps w optymistycznym scenariuszu.
​W dodatku jak już raz mówiłem, nie chce psuć twoich marzeń ale życzę powodzenia na rynku gdzie dziennie streamuje kilkadziesiąt tysięcy osób. Albo masz ultra skill'a i ogrom czasu i mówisz płynnie po ang, albo tego nie rób. Szkoda pieniędzy, chyba że nie twoje i Ci się nudzi. Ewentualnie cycki mogą Cię uratować, o ile masz.

 

 

@jak ktoś taki mądry że minusuje to niech się wypowie ;)

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar streamować to tylko i7 i do tego obojętnie jakie gpu bo do lola to nawet integra wystarcza. Przy bitrate 3500, enkoderze x264 z wyższym profilem, 60fps i 720p/1080p to ten i5 się zesra a Ty będziesz mieć 10 fps w optymistycznym scenariuszu.

​W dodatku jak już raz mówiłem, nie chce psuć twoich marzeń ale życzę powodzenia na rynku gdzie dziennie streamuje kilkadziesiąt tysięcy osób. Albo masz ultra skill'a i ogrom czasu i mówisz płynnie po ang, albo tego nie rób. Szkoda pieniędzy, chyba że nie twoje i Ci się nudzi. Ewentualnie cycki mogą Cię uratować, o ile masz.

 

 

@jak ktoś taki mądry że minusuje to niech się wypowie ;)

 

Sam co prawda się w to nie bawię ale widzę, że ludzie stremują z CPU generacji Lynnfield i to w HD/FHD, więc takie i5 7500 powinno lekko dawać radę.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Getin,nie jestem wielkim znawcą tak jak ty, pytam na forum bo tak jak koledzy wyżej napisali ludzie streamują z dobrym skutkiem bez i7, aktualnie dużo zarabiam, pieniądze są moje, mam mnóstwo czasu bo praca nie zajmuje mi całego dnia, mam też świetny pomysł którego realizacja może się udać i mam zamiar spróbować, dobrej jakości komputer przyda się na przyszlosc nawet jeśli streamowanie nie wyjdzie, nie uważam żeby były to źle wydane pieniądze. Nie przepadam za ludźmi takimi jak ty, którzy od razu uważają że komuś się coś nie uda, nie wiedząc o tej osobie praktycznie nic, no ale czego się spodziewać po takim zasciankowym myśleniu. Mimo wszystko pozdrawiam i dzięki za opinie,jedną z wielu :)

 

Dzięki wszystkim za pomoc, wszyscy byliście bardzo pomocni.

Getin,nie jestem wielkim znawcą tak jak ty, pytam na forum bo tak jak koledzy wyżej napisali ludzie streamują z dobrym skutkiem bez i7, aktualnie dużo zarabiam, pieniądze są moje, mam mnóstwo czasu bo praca nie zajmuje mi całego dnia, mam też świetny pomysł którego realizacja może się udać i mam zamiar spróbować, dobrej jakości komputer przyda się na przyszlosc nawet jeśli streamowanie nie wyjdzie, nie uważam żeby były to źle wydane pieniądze. Nie przepadam za ludźmi takimi jak ty, którzy od razu uważają że komuś się coś nie uda, nie wiedząc o tej osobie praktycznie nic, no ale czego się spodziewać po takim zasciankowym myśleniu. Mimo wszystko pozdrawiam i dzięki za opinie,jedną z wielu :)

 

Dzięki wszystkim za pomoc, wszyscy byliście bardzo pomocni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...