Skocz do zawartości
Novice

Intel przygotowuje 7640K i 7740K na premierę Zen-a

Rekomendowane odpowiedzi

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.cpchardware.com%2Fintel-prepare-la-riposte-a-ryzen%2F&edit-text=&act=url

 

ciekawa plotka,można się nawet doczytać o i5 z HT. Z tego co piszą to różnica ma być w L3 cache, i5 ma dostać 6MB podczas gdy i7 zachowa 8MB. Pewnie mocno ograniczyło by to sprzedaż i7-ek na Z270 więc albo intel jest przygotowany na to że Zen nie pozwoli im już sprzedawać dużej ilości i7-ek za około 350USD albo szykuje coś specjalnego w 7740K, może L4 cache ? Trzymanie tego newsa w tajemnicy i zrzucenie bomby w dniu premiery też miało by oczywisty sens... 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel w każdej chwili może dodać pamięć eDRAM L4 cache jak w Broadwell'ach. Wszystko zależy od tego jak mocno ich AMD naciśnie.

Wychodzi ich bezczelność z jaką rozsiedli się w fotelu monopolisty.

 

Jeszcze lutowane czapki w Pentiumach zaczną dawać, zobaczycie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel może dać dobrą cenę na x299 i tani Kaby-X (ponoć ma być za 300$) na lucie, a nie glucie, gdzie przy 5,1GHz będzie 50 stopni.

Problemem jest cena za x299. Jak mocno AMD przyciśnie z 370X, to jest szansa na x299 konkurujące z 370X. Bo w końcu Ryzen 8/16 będzie na poziomie i7-6900k, a ten kosztuje póki co 5kzł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zapalonym graczem i czekam z niecierpliwoscia na zena. W tej chwili siedze na i5 2500k i w kazdej chwili moge wymienic na i7 nieduzym kosztem, jesli jednak procki amd beda oferowaly podobna wydajnosc badz minimalnie nizsza, za nizsza cene to pewnie kolejna platforma w przyszlosci bedzie amd. Mam sentyment do tej firmy, moj pierwszy komputer to amd k6, do tej pory pamietam te zarwane noce nad Mortal Kombat, Half Life, Need for Speed i wiele innych gier na full plynnosci. Potem s939 a potem juz Intel bo wydajnosc kolejnych amd kulala. Mam nadzieje ze AMD odrodzi sie jak feniks z popiolow. + jest rowniez ze wszystkie zeny beda odblokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy PC to K5 PR166, w czasach jak większość miała jeszcze 486 66/100Mhz to był ok, ale jak Intel dał Intel pentium 100MHz+, to wymieniłem na grzałkę K6 233, który wspominam źle. K6-2 300 dało oddech (również uszom), ale mój kolejny Celek 300A@450MHz miażdżył go jak chciał. Dopiero AthlonXP 1700+ dał wrażenie dobrego zakupu, tak jak AMD64 3000+ s939. Później wiadomo przyszło C2D i pozamiatało rynek. Aktualnie nie kupuje już stacjonarek, więc zależy mi bardziej na ofercie AMD konkurującej z i7HQ. Byle poprawili instrukcje SSE/AVX, no i kontrolery SATA /USB, bo niestety, ale w kontrolerach póki co są za Intelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...