Skocz do zawartości
Tniek

G4560 + GTX 1050 Ti OC do upgrade zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam pytanie dot. perspektywy poprawienia zestawu jak poniżej. Dotyczy głównie możliwości w miarę płynnego grania w GTAV, Wieśka3, nowego Skyrima itp. Coś na tym poziomie. Aktualnie posiadam :

 

Gigabyte GA-H61M-D2-B3 

i3-2120 3.3GHz BOX 

GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 

XFX Radeon HD6870 Dual Heatpipe 1GB DDR5 256BIT

SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus

 

Po ostatnich zachwytach nad nowym Pentium G4560 myślałem, żeby wymienić CPU i grafikę na właśnie G4560 + GTX 1050 Ti OC. Czy to będzie wymagało upgrade BIOS w płycie? I czy ma w ogóle sens zamiana i3-2120 na G4560?

Nie wiem też co z RAM. Czy dołożyć coś bliźniaczego do 8MB czy wymienić komplet na nowsze.

 

Generalnie chciałbym wydać około 1tys. jeśli w ogóle da mi to jakąś znaczną poprawę jakościową. W tej chwili ani Skyrim ani Wisiek3 jest niegrywalny :(

Czy machnąć ręką i złożyć zupełnie nowy zestaw?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g4560 to prawie to samo co i3, tylko 200MHz szybszy, musiałbyś wymienić też płytę główną, na taką ze slotem 1151 

może najlepiej byłoby teraz dokupić 4gb ramu używkę do tego co masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że G4560 to inna platforma , wydajnościowo będzie trochę szybszy niż twój stary I3 .

 

Do tego zmiana ramu na DDR4 .

 

G4560 to koszt ~300 zł , kolejne 300-350 zł na płytę B250 , ram DDR4 2 400 mhz to ~250 zł za 8GB .

 

Więc potrzebujesz 900+ zł na samego procka , płytę i ram .

 

Lepsza opcja to dołożyć ram i kupić GTX1050Ti , opcjonalnie wymiana procka na I5 2xxx / 3xxx .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak wymienisz CPU/RAM/GPU/Mobo to tak jakbyś wymienił cały komp, więc nie rozumiem co myślisz pisząc zupełnie nowy zestaw.

Za 1000zł tego nie zrobisz, przecież sam GTX 1050Ti OC, czyli np, MSI GAmeing X kosztuje prawie tyle, a gdzie CPU za 300zł+RAM 16GB DDR4 i mobo?

No chyba, że 1000zł + to ile dostaniesz ze sprzedaży za swój zestaw CPU/MOBO/GPU/RAM. Wtedy to starczy.

Czy będzie poprawa. Oczywiście, że będzie. Tam samo jak będzie jak wymienisz tego swojego i3 snady na i5/i7 sandy, dołożysz 8GB RAM i kupisz GTX1050Ti.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak wymienisz CPU/RAM/GPU/Mobo to tak jakbyś wymienił cały komp, więc nie rozumiem co myślisz pisząc zupełnie nowy zestaw.

 

1tys. to CPU + GPU jak w temacie. Nie byłem pewien czy wymiana Mobo jest konieczna. Coś obiło mi się o uszy, że tylko upgrade BIOS wystarczy. A dokupienie RAM-u to może w okolicach 100zł. Także te 1tys. (około) wychodzi.

Lepsza opcja to dołożyć ram i kupić GTX1050Ti , opcjonalnie wymiana procka na I5 2xxx / 3xxx .

 

Ok, czyli podsumowując to co zrozumiałem :

1. Dołożenie ram (bliźniaczy taki jak mam)

2. Zamiana GPU na GTX 1050Ti

to powinna być wystarczająca opcja na w miarę płynną grę na średnich detalach we wspomniane tytuły? Gdybym chciał jeszcze rok czy 2 lata używać tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wymiana Mobo nie konieczna, przecież twój CPU jest na inna podstawkę jak g4560.

 

To co tobie radzę, to wymiana CPU na i5 (lub i7 jak się uda tanio kupić), wymiana RAM na szybsze 2x8GB DDR3 i GTX1050Ti. MSI Armor wystarczy.

Co do wymiany CPU, nie bierz z K, bo i tak nie podkręcisz na swojej płycie, a poza tym te Sandy z K, to już ostro zajeżdżone na wysokim napięciu.

Czyli bierzesz i5/i7 bez K, swój CPU i GPU sprzedajesz. Wtedy starczy te 1000zł i wtedy gry które wymieniłeś będą działać.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H61.

 

H61 + Sandy Bridge , tutaj wymiana kości na szybsze jest raczej warta świeczki , dopiero Haswell zyskiwał wyraźnie na szybszych kościach .

Jak piszą koledzy, Sandy nie reagował aż tak na RAM.

Jedyne co zyskuje to syntetyki. W grach w zasadzie brak różnic.

Generalnie wszystko kwestią ceny.

Jak dorwiesz tanio szybszy zestaw, to spoko. Jak nie, to bierz taką kość jak masz i nie będzie źle.

Do tego jakieś i5/i7 Sandy (w zależności od ceny) i gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwiesz tanio szybszy zestaw, to spoko. Jak nie, to bierz taką kość jak masz i nie będzie źle.

Do tego jakieś i5/i7 Sandy (w zależności od ceny) i gra.

 

Nie planowałem dorzucać teraz do listy jeszcze i5 bo to jednak ponad 800zł. Gdyby więc zostawić to CPU i3, który mam i tylko dodać RAM i 1050Ti to warto odpalać na tym wspomniane gierki? Czy trzeba jednak pomyśleć nas prockiem?

 

Swoją drogą - ma ktoś z Was doświadczenie w odsprzedaży taki leciwych gratów jak u mnie? Coś z tej listy znajdzie klienta za jakąś rozsądną cenę, żeby dołożyć np. do i5? Za ile takie CPU+GPU można wystawiać rozsądnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i5 sandy to atm jakieś 300zł, generalnie powinny kosztować z 250max w obliczu tego G4560 ale i tak 300 to spoko cena i poprawi ci trochę wydajność.

 

Ale 1050ti do tego i3 to też ok opcja, tylko, że średnio opłacalna, bo niewiele drożej jest dużo szybszy RX470. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem dorzucać teraz do listy jeszcze i5 bo to jednak ponad 800zł. Gdyby więc zostawić to CPU i3, który mam i tylko dodać RAM i 1050Ti to warto odpalać na tym wspomniane gierki? Czy trzeba jednak pomyśleć nas prockiem?

 

Swoją drogą - ma ktoś z Was doświadczenie w odsprzedaży taki leciwych gratów jak u mnie? Coś z tej listy znajdzie klienta za jakąś rozsądną cenę, żeby dołożyć np. do i5? Za ile takie CPU+GPU można wystawiać rozsądnie?

i5-2500 czy i5-3470 to 350-400zł a nie 800zł.

Nie wiem gdzie tą cenę znalazłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-2500 czy i5-3470 to 350-400zł a nie 800zł.

Nie wiem gdzie tą cenę znalazłeś.

 

W zestawie za 2,7k w zestawieniu PurePC (luty). To pierwszy i5 jaki pojawia się na liście począwszy od najtańszych zestawów. Zielony jestem w tych numerkach przy i3, i5, i7 więc sugeruję się zestawami.

 

To i5-2500 to piszesz o używkach?

 

Ale 1050ti do tego i3 to też ok opcja, tylko, że średnio opłacalna, bo niewiele drożej jest dużo szybszy RX470. 

 

Czyli ten RX470 z moim i3 jakoś by się komponowało (wydajniej niż 1050ti)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w zestawach PPC ma nowe procesory i nowe platformy , ty masz kilkuletnią płytę S1155 , procka więc szukaj na allegro/olx .

 

Rx 470 raczej średnio pasuje do I3 21xx , nowe karty AMD lubią mocne procki , przy tym procko co masz to albo GTX1050 albo GTX1060 .

 

Dopiero jak zmienisz procka na I5/I7 można się zastanawiać nad Rx 470 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz bejcu na i5, ram i karte to i tak bym kupil 470 chyba do.tej.i3, lepsza inwestcja.to jest

 

A najlepiej to odłóż na wszystko na raz

 

 

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...