Skocz do zawartości
marusiek91

Monitor 24" z 144Hz pod gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję złożyć sobie zestaw komputerowy za około 4500zł. Potrzebny mi monitor. Od przeglądania w ostatnich tygodniach już mnie głowa rozbolała. Wiem tyle, że chcę:

 

1. 24", mam biurko o głębokości 50cm więc wydaje mi się, że 27 to już będzie za duzy

2. 144Hz

3. G-Sync/FreeSync/ Adaptative Sync - obojętne. W sumie G- sync jest mało i są drogie, FreeSync jest dużo modeli ale wszystko na TN

4. Niby fajnie by było mieć IPS ale chyba nie ma na rynku 144Hz w 24" na IPS-ie

 

Co polecacie? Głownie do gier i tylko do gier. Dodatkowo będę monitor używać pod PS4 Pro.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza i najdroższa opcja to S2417DG. 24" i 2560x1440 dają kapitalną ostrość obrazu w grach, dodatkowo 165Hz, G-Sync i 8-bitowy panel TN w odróżnieniu od gorszych 8-bitowych paneli które mają tak naprawdę 6-bit + frc. S2417DG posiada też lepszą powłokę od większego S2716DG, mniej matową,która zmniejsza efekt "ziarnistego" obrazu i zwiększa jego czystość. Cena dość spora bo koło 2000zł ale w porównaniu z innymi high-endowymi modelami to i tak świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki. Bo ja znalazłem tylko coś takiego:

 

1. https://www.morele.net/monitor-asus-mg248q-881573/ oraz

2. https://www.morele.net/monitor-lg-24gm77-b-667851/

 

Ale tego co podałeś to nawet nie znalazłem. Albo znalazłem ale w natłoku informacji gdzieś mi umknął. Rzeczywiście, prezentuje się fajnie. Zaraz poszukam recek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym LG czytałem sporo dobrego,głównie to że jest lepszy od całej konkurencji  :> Ludzie piszą że lepszy panel i lepsze odwzorowanie kolorów niż konkurent od Asusa ( VG248QE). Co do tego MG248Q to musisz poczytać opinie i jakieś wątki na innych forach,ale wiem że sam unikałbym tej gamingowej serii ROG od Asusa,konkretnie monitorów z freesync i g-sync, ze względu na ich fatalną kontrolę jakości.Możesz dostać ładny panel albo z takim backlight bleedem i nierównomiernym podświetleniem że będziesz się zastanawiał jakim cudem to w ogóle poszło z fabryki.

 

@Krzysztof, sam mam S2716DG i korci mnie żeby go sprzedać i spróbować S2417DG. Jakby ktoś mi dał 1950zł za niego to już bym brał mniejszego brata. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być do czegoś więcej (czuli konsola) niż tylko gry pokroju CS:GO kup na IPS-ie zamiast 144hz na TN i tak na konsoli się nie przyda 

co byś więc polecał? 24-27 a IPS pod mocnego PC'ta oraz PS4 Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro pod mocnego kompa to może 4K 24" IPS od Asusa, mg24uq,widziałem nawet za 1500zł na Allegro ze zwrotu lub 1800zł za nowy. Jak ma być do gier to nie widzę problemu w pakowaniu 4K na 24", obraz będzie niewiarygodnie ostry. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz odwrotnie. 144Hz jest fantastyczne, generalnie wziąłbym S2417DG ponad MG24UQ, ale wybierz to co wolisz ty. MG24UQ jest dla mnie bardzo ciekawym monitorem pomimo że bardzo lubię grać na wysokim odświeżaniu. A już na pewno wrzuć tu mnóstwo zdjęć jeśli go kupisz bo ta ciekawość mnie zżera.  :biggrin: Może go kupię jako drugi monitor,cena jest bardzo fajna.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości,jak masz zestaw ? Do 144Hz potrzeba nie tylko mocnego GPU ale i bardzo szybkiego CPU. Minimum to odblokowany i5 z szybką pamięcią. Samo użycie 144Hz przy np. 60 klatkach daje niewiele. Może tyle że mniej widoczny jest tearing przy wyłączonym v-sync bo obraz się dużo częściej odświeża ale sama płynność animacji jest lepsza jak ma się 80-90 fps wzwyż. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli MG24UQ odpada, 1070 do 4K wymięknie. W sumie bardzo fajny zestaw pod to 1080p 144Hz jak w LG lub 1440p z g-sync jak w S2417DG. Namawiałbym cię jednak do wstrzymaniem się z zakupem CPU do czasu jak AMD wprowadzi Zena a Intel (być może) da jakąś odpowiedź. Ja też nie wiem czy nie będę w krótce pozbywał się mojego 4790K, dużo lepsza opcja niż zablokowany 7500 z 4 wątkami. Z GPU to w sumie zawsze jest tak: niby w czerwcu/lipcu będzie Vega która będzie lepsza od GTX 1070, ale znów za jakiś czas po Vedze będzie Pascal refresh lub Volta, tak to jest w kółko. 1070 to bardzo dobra karta w stosunku cena/wydajność więc jak ją chcesz to się nie wstrzymuj. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2417DG ma TN. Nie ma chyba aktualnie 24" z IPS i odświeżaniem 120/144. Ja osobiście zrezygnowałem z IPSów. Kolory są piękne ale mają swoje wady i myślę że nie warto,szczególnie biorąc pod uwagę różnicę w cenie. Jak za 5000zł dostanę coś takiego to ja dziękuję.

 

a1yHbpi.jpg

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przestrasz się przy pierwszym uruchomieniu. Przy ustawieniach z fabryki wygląda fatalnie. Od razu zjedź z jasnością na 40 bo ustawienia fabryczne wypalą ci oczy. Potem ustaw gammę w panelu nvidia na 0.7-0.75 i nasycenie koloru na 55-60. Ustaw sobie też kolory w OSD wg. własnego upodobania, ja osobiście mam RGB na 95-95-93. Zupełnie inne wrażenie niż to co dostajesz fabrycznie. Niebo i ziemia niemalże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Ok xD

Ale tak jak mówisz. Może wstrzymam się do tych ZEN ów. W sumie to nawet nie wiem jeszcze jaka konfigurację wezme. Co myslisz o tej konfiguracji z polecanych zestawów za 4100zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo o jakich zestawach mówisz. Ale za 4100zł z GTX 1070 to ciężko coś innego niż i5 7500 na B250 wymyślić bo jak chcesz odblokowanego 6600K z płytą Z270 i lepszym chłodzeniem to robi się +5000zł tak że na pewno poczekaj. Albo bierz używane.

 

Coś takiego kosztuje cię 1740zł

 

http://allegro.pl/intel-i5-7500-msi-b250m-pro-vh-16gb-ddr4-2400-i6699747328.html

 

Może kup płytę na z170 i coś w stylu pentium 4560 za śmieszną kasę i zrób upgrade do 7600K/7700K jak będziesz miał fundusze. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestawik ale CPU taki sobie. Ani zły, ani rewelacyjny. Niestety nie ma nic ciekawszego w rozsądnej cenie. Nie mówię nawet o procesorach bo 6600K znajdziesz za 1000zł, ale o płytach na Z270, ich ceny to jest jakaś masakra. Pamiętam że za płytę na z77 (extreme4 asrock) pod ivy bridge płaciłem 380zł. Z270 extreme 4 kosztuje 800zł.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ma display port to tak ale nie wiem jak z rozdzielczością,czy można manualnie wybrać 2560x1440 czy ci ją automatycznie zaniży do 1920x1080, nie mam pojęcia, nie miałem nigdy konsoli (oprócz pegasusa). Jak PS4 Pro ma tylko HDMI to trochę lipa. S2417DG ma HDMI 1.4 nie 2.0 więc tylko 60Hz bodajże. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...