Skocz do zawartości
Bonbel

[5000] Komputer do grafiki 3d i gierek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję w najbliższym czasie kupić komputer. Programy z których będę korzystał to: 3ds Max, Zbrush, UE4, Pakiet Substance/Quixel. Oraz oczywiście najnowsze gierki.

Co sądzicie o tym buildzie?

ueAHGeO.png

 

Bardzo chcę się zmieścić w budżecie 5000 zł +/- 100 zł, i chce komputer z możliwością upgradeu. Tego 1060 zamienię chyba na 1070 palit jet stream kosztem jednej kości RAM (którą dołożę potem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta wymaga update biosu do obsługi I5 7xxx .

 

Pomijam sens kupowania płyty na Zx70 do zablokowanego CPU , lepiej brać płytę na B250 + I7 7700/7700K ( ze wzlędu na zegar ) .

 

I7 bardziej się przyda w grafice 3D

 

Gdzie ty dorwałeś Cruciala MX200 i to jeszcze za taką cenę ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram Iridium Pro 240GB / A-Data SP920 256GB ze sprawdzonych SSD na kościach MLC .

 

A-Data SU800 256GB / Crucial MX300 275 GB z modeli na wolniejszych i mniej trwałych kościach TLC .

 

PS. Jak build masz już nieaktualny to zaznaczaj to w pierwszym poście .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, nie zauważyłem jak dodawałem posta. Zmieniłem procesor na i7-7700, SSD na Goodram Iridium PRO, płytę główną na MSI B250.

Mam jeszcze 2 pytania: która z kart z chipsetem B250 jest warta uwagi? Jaki zasilacz najlepiej wybrać? Rekomendowana moc zasilacza dla tej 1070 to 500W, tak więc zasilacz 550W wystarczy?

zyNXUIA.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zablokowanego I7 + GTX1070 spokojnie starczy markowe 500-550W , karta ma mały pobór mocy .

 

Płyta też przesadzona - spokojnie starczy płyta za 300-350 zł np. MSI B250M Pro-VD za 300 zł ( tyle że ma 2 gniazda ram - max. ilość ram to 32 GB ) , za 370 zł jest Asrock B250 Pro 4 z 4 gniazdami ram a za 375 masz MSI B250M Bazooka - również z 4 gniazdami DRAM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zważając na ostatnie testy HDD raczej Tosia P300.

2. Co do zasilacza, jeśli masz CS650M za 219zł to brałbym w ciemno. Jeśli za rynkowe 440zł, to bez sensu. Jak pisał reyden, dobre 500-550W za 180-230zł spokojnie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zważając na ostatnie testy HDD raczej Tosia P300.

2. Co do zasilacza, jeśli masz CS650M za 219zł to brałbym w ciemno. Jeśli za rynkowe 440zł, to bez sensu. Jak pisał reyden, dobre 500-550W za 180-230zł spokojnie starczy.

Wezmę pod uwagę ten dysk, widzę, że trochę tańsze o WD. A w kwestii zasilacza, to niestety taka cena była dawno temu i zapomniałem ją zaktualizować. Chyba zdecyduje się na be quiet! 550W System Power B8 za 229.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...