Skocz do zawartości
kostykiewicz

Zestaw do 1500-2000 zł (dwa modele wybrane)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Wyszukałem sobie dwa zestawy komputerowe. Proszę o ocenę czy coś byście zmienili? Czy faktycznie na tym droższym odczuje różnicę?
Zestaw do:
- corel draw grafika, photoshop
- biuro,
- projektowanie stron,
- stabilna praca
- w miarę cicha
- windows 7 64 bit (nic innego nie wchodzi w grę)


Zestaw 1

Procesor:      Intel I5 7400 BOX LGA 1151   3000 MHz lub 3400 MHz różnice odczuje?


Płyta główna:      AsRock H110M-HDV   lub    Gigabyte B250M-DS3H


Pamieć RAM:     GoodRAM 8 GB 2400 MHz CL15 Play


Karta graficzna:  radeon sapphire hd 3850 (własna stara bądź zintegrowana z płytą główną jeśli nie odczuje różnicy)


Dysk twardy:      własny HITACHI SATA3 2TB 64MB


Napęd DVD:         własny stary


Obudowa:           SilentiumPC Gladius M35 Pure Black


Zasilacz:          Antec VP 500    lub      Corsair CX 450M 80Plus Bronze     lub      AeroCool KCAS 500W     lub        EVGA 500B 500W



ZESTAW 2:

Większości te same podzespoły różnica w tym jeśli płytę główną dam inną bo np. nie będę dorzucał grafiki zewn. to tak będzie wyglądać:

Płyta główna:  Gigabyte GA-Z170 Gaming K3  pod warunkiem takim iż spokojnie będę pracował bez dodatkowej karty graficznej.

Pamieć RAM:  Corsair 2x8 GB LPX 3000 MHz CL15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do wymiany podzespołów.

Obecnie mam kartę graficzną radeon sapphire hd 3850

Jako że wymianiam podzespoły gruntownie to myślę nad tym czy grafika zintegrowana z płytą główną da sobie spokojnie radę a chodzi mi o Gigabyte GA-Z170 Gaming K3

 

Nie gram w gry.

projektuje strony www,

grafika komputerowa w corel draw, photoshop tyle.

Ogolnie praca biurowa.

 

Jak myślicie czy jest sens wkładać starą kartę graficzną czy spokojnie wystarczy mi przy lepszej płycie głównej standardowa????

Jeśli nie ma sensu takiej płyty to może takie płyty AsRock H110M-HDV   lub    Gigabyte B250M-DS3H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie OC to płyta na Z170 jest zbędna .

 

Lepiej brać płytę na B250 - nowsza i nie potrzeba update biosu do obsługi Kaby Lake .

 

Integra siedzi w CPU a nie na płycie , do tego co robisz spokojnie wystarczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie OC to płyta na Z170 jest zbędna .

 

Lepiej brać płytę na B250 - nowsza i nie potrzeba update biosu do obsługi Kaby Lake .

 

Integra siedzi w CPU a nie na płycie , do tego co robisz spokojnie wystarczy .

 

1.Nie bedzie OC, 

2.Czy oprócz Gigabyte B250M-DS3H coś byś polecił sensownego czy nie ma sensu dalej szukac?

3.Mój błąd nie wiedziałem. Skoro integra siedzi na procku to czy odczuje roznice pomiedzy Intel I5 7400 BOX LGA 1151   3000 MHz lub 3400 MH  czy byś coś lepszego polecił? albo czy jeśli wybiorę droższy procek to bedzie lepsza integra jeśli tak to jaki procek to.

4.Czy ramy GoodRAM 8 GB 2400 MHz CL15 Play bedzie odpowiednie do tej plyty glownej czy bys cos polecil innego to bedzie 2x8 bede potrzebowal wiecej ramu a 16 gb spokojnie wystraczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś nastawiony na windows 7 i rozważasz opcję zintegrowanej grafiki w procku KabyLake

Jestem na podobnym etapie (tylko rozważam tańszego pentiuma)

 

Z tego co czytałem to:

Windows 7 nie ma wsparcia na KabyLake, dlatego może na nim działać niestabilnie (to odnośnie systemu), dodatkowo nie ma sterowników na zintegrowane podzespoły, czyli wysoce prawdopodobne, że zintegrowana grafika nie będzie działać w ogóle.

 

Jak mimo wszystko chcesz kabylake i winde 7 to idź w dedykowaną kartę, bo mogą być problemy.

 

Sam wiem tylko tyle co wyczytałem, a nie znalazłem nikogo, kto chwaliłby się tym że chodzi mu windows 7 na kabylake+integra bezproblemowo :/

 

Sam zastanawiam się czy nie lepiej pójść w Skylake i zostać na windzie 7, tylko szkoda mi tego G4560, bo jest za fajną kasę, ale na windzie 10 raczej nie popracuję

Edytowane przez Clinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaby Lake to są  nowe procesory Intela. Lepiej brać nowszy procek, a płytę  B250 ale te troszkę kosztują. Zwłaszcza z 4 slotami na pamieć i większą ilością portów SATA i USB.  Do tego z 8 GB RAM DDR4 2400. Przydałby się  dysk SSD pod system i programy. Złożyłem jednak coś  takiego:

 

https://www.morele.net/inventory/info/hcLcte/

 

Za 2049 zł.

 

 

Do tych zastosowań starczy. Przy tym budżecie zresztą  nic lepszego z 4 rdzeniami i  SSD nie weźmiesz.   Myśle że tu by i3  czy nawet Pentium G4560 wystarczyło. Znalazła by się wtedy kasa na  płytę B250 i lepszy dysk SSD   na kościach MLC (bardziej trwalszych).  Można  wtedy   zrezygnować z HDD na razie a potem dokupić.  Jak jednak potrzebujesz więcej miejsca niż 240 GB to robisz na odwrót i na razie rezygnujesz z dysku SSD i bierzesz HDD. Wtedy wyjdzie nawet poniżej 2000  zł , ale komp z czasem moze zrobić  się trochę wolniejszy. Jak będzie sporo pracy na dokumentach. Dużo otwartych zakładek. Ja tu widzę najlepiej  Pentium G4560 + SSD 240  + 8GB DDR4 2400 + HDD 1TB.    No chyba że zachce Ci się grać to bierzesz to co wyżej  (link do morele) i dokupujesz potem GPU.  Przemyśl co ważniejsze większy dysk i SSD, ale  tylko 2 rdzenie/4 wątki czy i5 i samo SSD lub HDD.  

 

 

Windows 7 to niezbyt dobry pomysl. Jak jednak nie ma większych przeciwskazań  to warto się zaopatrzyć w Windows 10. Mniej problemów  ze stabilnością. Niestety MS coraz bardziej "uśmierca" 7'mkę. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Devil ma rację z tym windowsem...

a co do i3, jeżeli miałaby Ci wystarczyć i3, to weź pod uwagę Pentium g4560 o wydajności prawie takiej samej, a jest w kwocie więcej niż przyzwoitej 285zł, do pracy przy corelu czy photoshopie może wystarczyć, wtedy możesz się wyposażyć w kartę graficzną, np https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-stormx-2gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-ne5105001841f-1076149/

 

ale co do systemu to nie wiem co Ci podpowiedzieć, bo jak się upierasz przy windzie 7 to chyba trzeba pójść w starsze technologie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mętlik im więcej człowiek czyta i ma propozycje to się bardziej gubi.

Na tą chwilę tylko i wyłącznie w gre wchodzi windows 7 64 bit i chcialbym zestaw na ktorym bedzie chodzil stabilnie windows 7 a przyszlosci nie wykluczone ze 10 badz cos innego wgram.

 

 

1. Płyta główna: Gigabyte GA-B250M-DS3H, B250, DDR4, HDMI, DVI, VGA, mATX

I chyba przy tej zostanę nie ma sensu szukać czegoś innego, jak wspomniałem bez OC sama praca na programach graficznych i pelnej stabilnosci i szybkosci. Żadne CAD-y czy renderowanie.

2.RAM: 2 x GoodRAM 8 GB 2400 MHz CL15 Play bo potrzebuje więcej ramu.

Albo 4x4 4GB GoodRAM 2400 CL15 nie wiem jak lepiej....

 

3.Procek: Procesor Intel Core i5-7400, 3GHz, 6MB, BOX (BX80677I57400)

No i właśnie. Chce aby działał sprawnie na win 7, 64bit miał ewentualnie jedną z dobrych kart zintegrowanych. Jaki procek ma najlepszą integrę do tysiąca złotych procek, który będzie działal z win 7 64 bit

Mnożnik: Zablokowany, Taktowanie: 3000 MHz,  Ilość rdzeni/wątków: 4/4

 

 

Obudowa:  SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

Chyba jedna z dobrych w tym przedziale cenowym.

 

 

Zasilacz: Zasilacz Thermaltake TR2 Bronze 500W (PS-TR2-0500NPCBEU-B)
Zasilaczy jest sporo wyszukując napotkałem takie

-Antec VP 500

-Corsair CX 450M 80Plus Bronze

-AeroCool KCAS 500W

-EVGA 500B 500W

 

Oprócz tego Thermaltake, który został zaproponowany jaki jest cichy i mało awaryjny, godny polecenia.

 

 

GRAFIKA: Mam starą grafikę  radeon sapphire hd 3850 czy w razie W będę mógł ją umieścić pod tą płytę główną?? bedzie to działać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać.  Zasilacz bierz:

 

https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-tr2-bronze-500w-ps-tr2-0500npcbeu-b-733374/

 

 

Procek i5 6400.  Wydajność  zbliżona względem 7400 i powinno być mniej problemów z Win 7, ale powoli szykuj się na zmianę do Windows 10. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Ok dziękuje Devil za odp.

7400 ma grafę Intel HD Graphics 630, a 6400 ma grafę Intel HD Graphics 530 czy duża różnica jest pomiędzy tymi dwoma grafikami??? Względem mojej obecnej którą mam zew.

 

2) Jesli chodzi o ramy to byś brał 2x8 czy 4x4 jest to jakas roznica?

 

3) Czy standardowy wentylator z boxa intela wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 różnica niewielka na korzyść 630'tki

 

ad.2 2x8 wystarczy. Jak zabrakłoby to wtedy dokupujesz kolejne 2 kości po 8 i masz wtedy 32GB. To imo lepsze wyjście na przyszłość

 

ad.3 starczy, ale może być słyszalny.  Taniej masz Fera 3 od SilentiumPC za ok 110 zł. Ja bym na razie został na boxowym i sprawdził jak jest. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej juz jestem finalnej decyzji może trochę to trwa ale wole podyskutować niż wywalać od razu kasę :)

 

Finalny zestaw tutaj:https://www.morele.net/inventory/info/6x7l2H/

 

1) Czy taki zestaw jest ok

 

2) Czy nie zamieniłbyś z GoodRam DDR4 2x8GB, 2400MHz, CL15 (GY2400D464L15S/16GDC) na Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB) 2400MHz, CL14, Red (CMK16GX4M2A2400C14R) cena bardzo podobna

 

3) Czy zamieniałbys Płyta główna Gigabyte GA-B250M-DS3H, B250, DDR4, HDMI, DVI, VGA, mATX na Płyta główna MSI B250M PRO-VDH, B250, DDR4, VGA, DVI, HDMI , USB-C, mATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw OK. Jak masz kasę to oczywiście może być ta płyta MSI. Myślałem o niej, ale że kosztuje ok 350 zł to nie polecalem.  Ma dodatkowy port USB 3.1 typu C czyli taki, który można podpinać dowolnie jak w łączach  w urządzeniach od Apple. Może w przyszłości się przydać.  Do tego nieco lepsze Audio zdaje się.   Pamięci oczywiście CL14 jak znalazłeś w podobnej cenie. Różnica nie będzie jednak zbyt widoczna, więc co byś nie wziął to będzie ok jeśli chodzi o ten zestaw pamieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak przystanę przy płycie głównej tańszej aż tak nie jest mi potrzebne.

Tylko trapi mnie jedna sprawa a mianowicie czy obudowa którą wybrałem nie jest zbyt duża

Obudowa SilentiumPC Gladius M35 (SPC128)

i nie lepiej zamienić ją na

Obudowa Cooler Master N200 (NSE-200-KKN1)

 

kupując płytę mATX i planując używanie zintegrowanej grafiki może lepiej rozważyć bardziej kompaktowe obudowy pod mATX ?

Co wy na to?

A na dodatek trochę zaoszczędze.

Edytowane przez kostykiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym wszystkim już mi się dalej koncepcja zmienia... hehe im więcej czytam tym się bardziej zastanawiam

Nowa propozycja

https://www.morele.net/inventory/info/JTyj7u/

 

Zmieniono procek na: Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, Box (BX80677G4560)

Zmieniono ramy na (bo cena zbliżona i ciut lepsze ramy) Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB) 2400MHz, CL14, Red

oraz obudowę

Zalman Z3 (Z3czarny)  mniejsza i tańsza

aaaa i dodałem dysk SSD SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)

 

Z tego co czytałem nie odczuje aż takiej różnicy a dużo zaoszczędze na procku

 

Co o tym myslicie

 

 

=========

 

Edit:
FInalny zestaw prezentuje się tak:

https://www.morele.net/inventory/info/inudoN/

Edytowane przez kostykiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat między i5 a g4560 to jest różnica,

choć akurat myślę, że do twojej pracy to g4560 jest naprawdę dobrym wyborem

 

ale tylko zapytam, rezygnujesz z tego windowsa 7, na rzecz windowsa 10?

 

Bardzo mnie ten temat interesuję, gdybyś mógł pochwalić się po zakupie i instalacji windowsa 7, jak Ci to śmiga,

zwłaszcza sterowniki do grafiki i dźwięku

Edytowane przez Clinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o pomoc, który dysk byście wybrali.

 

https://www.morele.net/porownaj/ids=720767,927142&cat=518

 

Dysk SSD SanDisk PLUS 240GB SATA3 (SDSSDA-240G-G26)

czy

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)

 

 

Podobno z dyskiem goodram są problemy i czasem znikają pliki, partycje cś wewnątrz się uszkadza. Tak poinformował mnie sprzedawca. Porównując opinie tych dwóch dysków to goodram ma jak najlepsze opinie wśród dysków.

Tak samo tyczy się kości mlc czy tlc

Niby mlc jest to trwalsze i mniej awaryjne.

 

Goodram ma 5 lat gwarancji więc sporo.

Nie chce nagle kupić dysku i po jakims krótkim czasie cos sie uszkodzi.

Z tego co zostalem poinformowany przez sprzedawce to dyski goodram czesciej ida na reklamacje, niz sandisk.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiałeś mi watpliwości :) dzieki wielkie
Jeszcze jedna rzecz, o której wspomnial sprzedawca.
A mianowicie niby na stronie producenta plyty glownej Płyta główna Gigabyte GA-B250M-DS3H, B250, DDR4, HDMI, DVI, VGA, mATX
Nie ma wymienionych pamieci:
Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB) 2400MHz, CL14, Red (CMK16GX4M2A2400C14R)
które sobie wczesniej wybrałem i mogą te pamięci nie wspolgrac z tą płyt główna prawda to???? bo coś mi sie nie chce wierzyć zbytnio.

Ewentualnie takie modele sobie wybrałem:
https://www.morele.net/porownaj/ids=767215,838948,764776&cat=38

Dzięki za wszelkie rozwiane wątpliwości i za pomoc :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...